HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 maj nga Russell Grant

Dashi

Mendja juaj është e mbushur me plane dhe ide. Ju jeni gjithashtu të prirur të filloni disa prej tyre sa më shpejt të jetë e mundur. Keni energjinë dhe vendosmërinë për të realizuar planet tuaja me kusht që të jeni të gatshëm t'i zbatoni ato, edhe kur ecuria bëhet e vështirë.

Demi

Një çështje financiare ka nevojë për më shumë sesa thjesht një vështrim të përciptë. Ju dëshironi të jeni të plotë dhe keni një ndjenjë urgjence për t'u marrë me disa shqetësime. Mos u ndalni kur duhet të merrni një vendim të shpejtë. Ju mund të vendosni arsyetim praktik në çdo gjë që bëni, të bëni një analizë të shpejtë dhe të arrini në një përfundim të caktuar.

Binjakët

Një ofertë e papritur do t'ju vërë në një pozicion të vështirë. Nëse vazhdoni me këtë çështje, kjo do të nënkuptojë anulimin ose shtyrjen e marrëveshjeve të bëra tashmë me dikë tjetër. Ata nuk do të jenë të kënaqur dhe kjo mund të ndikojë negativisht në marrëdhënien tuaj. Në të njëjtën kohë do të josheni nga ky propozim.

Gaforrja

Do të jeni i vetëm në këtë rast në një detyrë. Nuk do të jeni pjesë e një ekipi, edhe pse është gjëja që ju sjellë më shumë kënaqësi. Ju mund të jeni aq të zënë me një temë ose situatë, saqë do t`ju zërë gjithë kohën. Nëse ky është një projekt pune, ka të ngjarë të sjellë përfitime personale.

Luani

Dikush në shtëpi nuk po paguan pjesën e tij të shpenzimeve të përbashkëta. Jeni lodhur duke qenë ai që do të paguani faturat rutinë, ndërkohë që ata blejnë gjëra luksoze që nuk u duhen dhe ndoshta nuk do t'i përdorin më kurrë. Është koha për të ngritur një sistem të ri, në mënyrë që të mos jeni ju ai që nuk ka asnjë kacidhe në xhep në fund të muajit..

Virgjëresha

Jeni në krye të çështjeve më të rëndësishme. Ka një zhgënjim të shtuar me dikë që duket se nuk mund të organizohet. Ky person nuk është shumë praktik dhe ka pak besim në vetvete. Në vend që të ankoheni apo ta kritikoni, a ka diçka që mund të bëni për ta ndihmuar?

Peshorja

Udhëtimi ofron një tundim të fortë. Thjesht të jesh në gjendje të largohesh nga e gjithë kjo dhe të shpëtosh nga rutina do të ishte një ndryshim freskues. Ju nuk po e ëndërroni vetëm në mendjen tuaj këtë. Nëse do t'ia jepnit idenë një miku ose të afërmi të ngushtë, ata mund të binden lehtësisht të rezervojnë një pushim.

Akrepi

Një ndjenjë e shqetësuar do t'ju inkurajojë të derdhni energjinë tuaj në një projekt të ri krijues ose sipërmarrje pune. Ju do ta bëni këtë me iniciativën tuaj. Kur të tjerë të interesohen për t`u përfshirë, do t`i bëni pjesë.

Shigjetari

Aktivitetet e përbashkëta nuk po shkojnë ashtu siç kishin shpresuar apo pritur të gjithë. Dikush refuzon të vazhdojë me marrëveshjen e përgjithshme dhe sjellja e tyre po shkakton probleme për të gjithë të tjerët. Ju mund të filloni të ndjeni se po humbni kohën tuaj duke pritur që gjërat të ndodhin.

Bricjapi

Mund të preferoni të mbani një profil të ulët në vendin e punës. Refuzoni të përfshiheni në biseda ose detyra që ju bëjnë të ndiheni jo rehat. Lëreni ndërgjegjen të jetë udhërrëfyesi juaj. Nëse ju kërkohet të mbani një sekret, mbajini buzët e mbyllura.

Ujori

Gjithmonë e keni vlerësuar pavarësinë tuaj edhe në marrëdhëniet më të afërta dhe më intime. Dikush po bëhet shumë kërkues. Po ndiheni sikur po mbyteni. Ju nuk do të dëshironi t'i lëndoni ndjenjat e tyre, por duhet t'u tregoni se si po ndiheni.

Peshqit

Shmangni rrugën e shkurtër për të kryer një punë shpejt. Do t'ju duhet t'i ktheheni më vonë për t'u marrë me çdo çështje që mund të ishte shmangur, nëse puna do të ishte bërë më me qetësi. Në çfarëdo që të angazhoheni, synoni të bëni më të mirën për të marrë rezultatet më të mira. Eksplorimi i rrugëve të reja do t'ju japë juve dhe partnerit diçka të re për të synuar.