HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 mars nga Russell Grant

Dashi

Disa nga familjarët tuaj do të duhet të mësohen me një mënyrë tjetër jetese. Ndryshimet e rrethanave do duken shumë dramatike. Do të duhet kohë që të tjerët të ndihen më të qetë. Edhe pse mund të mos e kuptoni kujdesin e tyre, ndryshimet që keni tani duhet të kuptohen si një tranzicion gradual.

Demi

Bashkoni forcat me një mik krijues për të punuar në një projekt që ngacmon imagjinatën tuaj. Bashkëpunimi me njerëz entuziastë dhe me të njëjtat mendime do t'i hapë rrugën suksesit personal ose profesional. Jo vetëm kjo, por një projekt në grup do t'ju ofrojë mundësinë për të bërë diçka që keni dashur gjithmonë të bëni.

Binjakët

Po filloni të kuptoni se dikush po lufton me gjithçka që duhet të bëjë. Edhe pse ata mund të mos e pranojnë këtë, ju nuk jeni të verbër dhe për të qenë miku që ata kanë nevojë tani, do të tërhiqeni, do t'u jepni hapësirë dhe do të lejoni dikë tjetër që t'i shqetësojë.

Gaforrja

Mund të pendoheni që keni refuzuar dikë kur ju bëri një ofertë. Tani keni pasur kohë të pajtoheni me atë që ndiheni vërtet, jeni gati ta inkurajoni këtë miqësi. Ata nuk do të mendojnë se ju keni ndryshuar mendje. Ata do të respektojnë ndershmërinë tuaj.

Luani

Po filloni të kuptoni se sa kufizuese ka qenë jeta juaj kohët e fundit. Është koha për të bërë disa ndryshime dhe do të ndiheni më pak të bllokuar dhe me më shumë në kontroll sapo ta bëni këtë. Shfrytëzimi i mundësisë për të udhëtuar jashtë vendit mund të rezultojë në një transformim personal.

Virgjëresha

Njoftoni miqtë nëse keni nevojë për pak kohë vetëm. Ky nuk do të jetë një reflektim i faktit nëse doni apo nuk dëshironi të kaloni kohë me ta, por sa fort keni nevojë për të qëndruar vetëm. Ju i keni dhënë përparësi gjërave për të tjerët, ndërsa neglizhoni kujdesin tuaj.

Peshorja

Bëni gjëra që ju kujtojnë se jeta ka më shumë sesa puna dhe përgjegjësia. Bëni diçka që është argëtuese dhe relaksuese. Kthehu te një hobi që dikur të jepte shumë kënaqësi. Do t'ju bëjë mirë të harroni për pak paratë dhe shqetësimet e biznesit.

Akrepi

Vazhdoni të përqendroheni te qëllimet tuaja dhe vazhdoni t'i thoni vetes se gjithçka do të jetë mirë. Besoni në aftësinë tuaj për të kaluar një kohë të vështirë dhe sfiduese. Së shpejti do të kapni një dritë në fund të tunelit. Përqendrohuni në detajet financiare të punës dhe interesat e brendshme.

Shigjetari

Një dhuratë e papritur ose një sugjerim spontan i partnerit mund t'ju çojë më larg se zakonisht. Mund të jetë e paplanifikuar, por do të shijoni çdo moment që kaloni larg vendeve të njohura. Ju ndiheni më të aftë tani për të njohur mundësitë që ju pëlqejnë.

Bricjapi

Shfrytëzojeni një shans që ju ofrohet për të ulur ngarkesën. Nuk do të ndiheni rehat në një vend kaotik. Nëse një grup njerëzish nuk mund zbatojnë detyrat e tyre, mund t'ju duhet të tërhiqeni nga disa marrëveshje. Ju preferoni të punoni sipas një orari të organizuar.

Ujori

Mbani diskutimet në një nivel praktik. Përparimi do të bëhet me një projekt në grup nëse të gjithë mbeteni të ndjeshëm dhe realistë. Një mundësi për të fituar para do të duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por mos e shpërfillni. Do të jetë një ofertë e sinqertë dhe e vërtetë.

Peshqit

Nuk dëshironi të njollosni një miqësi, por dikush mendon se po ju ndihmon duke insistuar të bëjë gjithçka për ju. Ndërhyrja e tyre ka filluar t'ju shqetësojë nervat. Ju duhet të shprehni ndjenjat tuaja për t'i bërë ata të kuptojnë se keni nevojë për pak hapësirë.