HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 gusht nga Russell Grant

Dashi

Njerëzit do t'ju përfshijnë në debatet e tyre. Ata duan mendimin tuaj dhe papritmas ju do e gjeni veten në mes të gjithë rrëmujës. Duket se nuk ka asnjë mënyrë për të shpëtuar, por ajo që mund të bëni është t'i mbani komentet tuaja neutrale. Idetë e një kolegu nuk do të funksionojnë. Dikush duhet t`ia thotë.

Demi

Jeni në kërkimin të paqes dhe harmonisë së brendshme. Një fazë më reflektuese do të fillojë. Jeta ka më shumë sesa puna dhe ju dëshironi të keni më shumë kohë për të menduar rreth të kaluarës, të tashmes dhe të ardhmes tuaj.

Binjakët

Përdorni njohuritë, talentet dhe përvojën e kaluar për të hequr pengesat në rrugën tuaj. Kapërceni vështirësitë dhe do ta transformoni jetën tuaj. Nëse po përpiqeni të mësoni një gjuhë, ose të ndiqni një kurs studimi, kjo është kohë e duhur për të filluar.

Gaforrja

Shefi juaj mund të marrë një vendim që duket se shkon kundër interesave tuaja. Dikujt do t'i jepet një detyrë që kishit shpresuar se do t’ju ofrohej. Jini të durueshëm dhe fshihni zhgënjimin tuaj. Shefat tuaj kanë diçka edhe më të mirë në mendje për ju.

Luani

Çështjet e shtëpisë dhe familjes do të ecin pa probleme. Kjo do të vijë si një lehtësim, kur kohët e fundit jeta juaj ka kaluar nëpër një sërë ulje-ngritjesh. Në vendin e punës ka disa mendime të ndryshme dhe mund t'ju duhet të bërtisni për t'u dëgjuar.

Virgjëresha

Dikush do të befasohet kur të refuzoni një kërkesë për një favor. Ju duhet ta bëni këtë në mënyrë që të filloni të kujdeseni për interesat tuaja dhe jo vetëm të tyre. Ata ju njohin mirë dhe e dinë se sa i sjellshëm jeni, por kërkesat e tyre po bëhen zakon.

Peshorja

Njerëzit dhe vendet që dëshironi t'i rivizitoni mund të mos jenë ata ose ata që kanë qenë dikur. Nëse duhet të ktheheni në të kaluarën, përgatituni për një zhgënjim të vogël. Përpjekja për të lehtësuar kujtimet e vjetra dhe të çmuara mund të shkatërrojë kujtimet e bukura të ruajtura tani në mendjen tuaj.

Akrepi

Me kënaqësi do t'i lini mënjanë mendimet për rutinën, punën dhe angazhimet kur të ndjeni se diçka më emocionuese po ndodh pavarësisht se çfarë është. Ju jeni gati të zbuloni më shumë dhe të niseni në shtigje të panjohura më parë.

Shigjetari

Stili juaj i jetesës po bëhet më aktiv dhe interesant. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke u përzier me një larmi njerëzish të kulturave dhe moshave të ndryshme. Pasioni rritet kur ju e hidhni energjinë tuaj në diçka që ka vërtet rëndësi për ju. Një festë që po organizohet do të zvogëlohet në mënyrë që ta bëjë atë më pak të kushtueshme sesa ishte planifikuar fillimisht.

Bricjapi

Do të dëshironit të ndiheni të lirë të jetoni disa fantazi, por shumë angazhime ju pengojnë të keni këtë lloj pavarësie. Për më tepër, ndjekja e ëndrrave bie ndesh me nevojën tuaj të lindur për siguri dhe stabilitet. Ju kurrë nuk do të mund të rrezikoni gjithçka që keni ndërtuar deri tani.

Ujori

Nuk është turp që sfidat e brendshme të një ekipi do të reflektojnë mbi sukseset dhe dështimet e jashtme. Ju po kërkoni mënyra për të rregulluar çështjet që kërcënojnë t'i bëjnë njerëzit të largohen. Ju besoni në atë që po bëni dhe do të vazhdoni të kontribuoni në një kauzë të denjë.

Peshqit

Nëse është e mundur të qëndroni jashtë politikës, kjo është ajo që do të zgjidhni të bëni. Një tension duhet të reduktohet në një farë mënyre nëse doni që të rifitohet harmonia në vendin e punës. Mbajini komentet tuaja neutrale pasi dikush është i ndjeshëm ndaj kritikave edhe kur fjalët tuaja synojnë të ndihmojnë, jo të pengojnë.