HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 mars nga Russell Grant


Dashi


Kini kujdes për të rënë dakord për një investim ose për të hyrë në një marrëveshje që tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Para se të investoni paratë tuaja të fituara me vështirësi, bëni një hetim të kujdesshëm. Ju mund të ndiheni me fat, por nëse nuk mund ta përballoni me të vërtetë, mos i shpenzoni paratë tuaja në sipërmarrje të rrezikshme.

Demi

Jini të ndjeshëm në mënyrën se si zgjidhni të përdorni energjinë tuaj në çdo marrëveshje financiare që po bëni. Dikush do të bëjë një kërkesë që mund të tingëllojë e padëmshme, por do të jetë e kushtueshme ose në kohën që duhet t'i jepni kësaj, ose në aspektin financiar.

Binjakët

Jepini një shtrirje të gjerë marrëveshjeve të rrezikshme financiare dhe të biznesit. Një mik ose koleg bindës do të përpiqet t'ju joshë për një sipërmarrje spekulative, por sado joshëse që mund të duket kjo, mund të çojë në një zhgënjim të madh. Lërini njerëzit të kuptojnë se ju mund të jeni të arsyeshëm kur është e nevojshme.

Gaforrja

Për të përfituar sa më shumë nga dita, largohuni nga çështjet që ju shqetësojnë. Edhe nëse ju kërkohet të ndihmoni, refuzoni të përfshiheni në debatet e njerëzve të tjerë. Lërini të tjerët t'i zgjidhin vetë problemet e tyre. Inkurajoni një mik që shpesh mbështetet tek ju për këshilla, të marrë vendimet e veta.

Luani

Nëse kohët e fundit keni shijuar stilin e jetës kur nuk ndodh asgjë e pakëndshme, një kërkesë ose ftesë e çuditshme do t'ju befasojë. Pas tronditjes suaj fillestare që ju duhet të hiqni dorë nga çdo gjë që po bëni për t'u dorëzuar ndaj kërkesave të pazakonta të dikujt, do të filloni të shijoni paparashikueshmërinë e ditës.

Virgjëresha

Një koleg, ose një fqinj duket se mendon se është e drejtë që ata të marrin përsipër të fusin hundët në punët tuaja. Atë që ata e shohin si shqetësim me qëllim të mirë, ju do ta interpretoni si ndërhyrje të padëshiruar. Siç e dinit që në fillim, kjo do të kthehet në një situatë të tensionuar dhe të vështirë.

Peshorja

Nuk mund t'u jepni kuptim bisedave dhe mesazheve të një shoku. Kjo ju bën të pyesni veten nëse nuk e keni vënë re gjithçka që ka ndodhur. A ka fshehur dikush diçka nga ju? Janë të gjitha gjasat që gjërat të mos jenë ashtu siç duken.

Akrepi

Një ndryshim plani do të prishë në një farë mënyre jetën tuaj familjare, ose rutinën e zakonshme. Dikush do të ketë harruar t'ju paralajmërojë për marrëveshjet për të cilat kishin rënë dakord. Pavarësisht se sa i mërzitur ndiheni për këtë, përpiquni t'i merrni me hapa të mëdhenj ngjarjet e tilla. Në këtë mbrëmje ju mund të dëshironi që çdo ditë të jetë po aq argëtuese.

Shigjetari

Jeni të etur për të filluar me planet dhe idetë që ju kanë zhurmuar në kokë. Ju dëshironi të filloni menjëherë, por papritmas dikush që zakonisht ju mbështet do të shprehë disa kundërshtime. Duke qenë kaq i vendosur për të filluar, nuk do të lejoni që reagimet negative t'ju pengojnë.

Bricjapi

Një ndihmë e papritur e dikujt që nuk i ofron dorën gjithkujt që të bëjë detyrat që dëshironi t'i zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur, do të vijë. Pranoni oferta dashamirëse, ose ato mund të mos përsëriten më.

Ujori

Një aftësi për të shprehur gjithçka që ndjeni dhe mendoni duhet të përdoret plotësisht. Njerëzit duan të dëgjojnë pikëpamjet tuaja. Nëse fitoni jetesën nga shkrimi ose mjete të tjera krijuese ose nëse shpresoni ta bëni këtë së shpejti, jini të guximshëm.

Peshqit

Do të intrigoheni nga ajo që do dëgjoni. Megjithatë, mos humbisni shumë kohë duke kontrolluar thashethemet. Do të përballeni me një mur të fshehtësisë, ose do të ushqeheni qëllimisht me informacion të rremë nga ata që kanë diçka për të fshehur.