HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Të hidhesh pa marrë parasysh pasojat nuk është një ide e mirë, veçanërisht nëse nuk duhet të mendosh vetëm për veten. Një partner ose dikush në familje mund të mërzitet nga sjellja juaj e pamatur. A është koha për të rimenduar qëndrimin tuaj? Bashkëpunimi në marrëdhëniet emocionale është çelësi i suksesit dhe lumturisë suaj në të ardhmen.

Demi

Po filloni të ndjeni se disa njerëz nuk ju vlerësojnë. Varet nga ju që të bëni diçka për këtë. Ju keni qenë gjithmonë aty për dikë. Keni bërë gjithçka për të. Nëse ky njeri ka filluar t'ju marrë si të mirëqenë, filloni të thoni jo.

Binjakët

Puna që bëni do t'ju vërë në kontakt me dikë në pozitë. Ju do t'i bëni përshtypje me shkathtësinë tuaj dhe njohuritë për shumë tema. Marrja e përgjegjësive shtesë do t'ju mbajë aktiv dhe do të ketë shumë ndihmë në favorin tuaj nëse do t`ju nevojitet.

Gaforrja

Do ndiheni më pak aktiv mendërisht ditët e fundit. Të paktën do të keni mjaftueshëm energji fizike për ta kompensuar këtë. Intuita juaj nuk do t'ju zhgënjejë. Ka disa surpriza të lëna në pritje.

Luani

Shtëpia është aty ku është zemra. Një çështje familjare ka nevojë për vëmendjen tuaj urgjente. Është e rëndësishme për ju që ata që ju interesojnë të dinë se mund t'ju besojnë për të përmbushur premtimet dhe detyrimet.

Virgjëresha

Mund të jeni kritik ndaj vetes dhe të tjerëve. Në punë dhe lojë shpesh jeni të respektuar dhe njiheni për standardet e larta që prisni nga vetja. Megjithatë, nëse dikush vjen tek ju për të marrë mendimin tuaj për punën që sapo kanë kryer, përpiquni të mos fokusoheni tek gabimet. Ata shpresojnë për inkurajim.

Peshorja

Jeni të tunduar të këmbëngulni për t'i bërë një nder dikujt, por kjo mund t'ju kthehet mbrapsht. Edhe pse dëshironi t'i kënaqni njerëzit dhe t'i bëni ata të lumtur, mund të mos ecni në rrugën e duhur për këtë. Dikush mund të mos e vlerësojë ndihmën ose shqetësimin tuaj, veçanërisht nëse nuk të ka kërkuar ndihmë.

Akrepi

Arritja e një dëshire do t'ju bëjë të ndiheni si Akrepi më i lumtur në tokë. Miqtë e ngushtë do të duan të festojnë me ju. Kjo është një ëndërr që ka marrë shumë kohë për t'u realizuar. Miqtë do të duan ta festojnë këtë arritje me ju.

Shigjetari

Kohët e fundit keni filluar të ndjeni nevojën për më shumë paqe dhe privatësi. Do të qëndroni prapa skene. Kjo ju jep mundësinë e mirë për të zgjidhur shqetësimet private dhe çështjet e rëndësishme të karrierës.

Bricjapi

Aktivitetet e vetmuara, izolimi dhe fshehtësia janë të gjitha të rëndësishme për ju në këtë moment. Disa njerëz nuk do ta kuptojnë hezitimin tuaj për t'u përfshirë në miqësi dhe aktivitete në grup, por ju i dini prioritetet tuaja dhe duhet të qëndroni në pozicionin tuaj. Vendet e mbushura me njerëz do t'ju bëjnë të ndiheni të pakëndshëm.

Ujori

Do të jetë e ndërlikuar të menaxhoni një projekt në grup, por ju po punoni me një ekip të trajnuar mirë. Ata do ta ekzekutojnë jashtëzakonisht mirë këtë sfidë dhe do të thotë shumë për ju të jeni pjesë e kësaj. Shumë njerëz do të jenë mbi re për të qenit në gjendje të ndihmojnë në realizimin e një projekti në grup. Nuk do të mungojnë vullnetarët.

Peshqit

Mund t'ju duhet të hiqni dorë për të shpenzuar më shumë kohë nga sa kishit planifikuar më parë, në disa punë. Nuk e kishit pritur që një projekt të ishte kaq i ndërlikuar. Vlen të merren parasysh këshillat dhe pikëpamjet e një miku praktik. Kjo do t'ju ndihmojë të dalloni problemet që mund t'ju kenë shpëtuar.