HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Jeni duke menduar për ato planet që keni bërë muaj më përpara, por tani nuk është koha e duhur për të bërë ndonjë ndryshim. Jeta juaj është një vorbull e ngarkuar me aktivitete. Angazhimet e bëra tashmë kërkojnë kohë dhe para dhe nuk keni mundësi për të marrë në konsideratë ndonjë gjë të re. Përfundoni ato që tashmë keni nisur.

Demi

Ju pëlqen të punoni dhe jeni të vendosur të arrini qëllimet që synoni aktualisht. Në të njëjtën kohë ju e shtyni veten në kufirin tuaj. Mos jini krenarë dhe pranoni ndihmën kur ju nevojitet ose ofrohet. Këshillat e një kolegu mund të jenë të rëndësishme për suksesin tuaj.

Binjakët

Një mik i ri do t'ju zhgënjejë. Jeni të mërzitur me veten që keni pasur kaq shumë besim tek ata. Sapo kishit filluar të ndjenit se po njihni dikë dhe po shijonit shoqërinë e tij. Është e vështirë të besosh se ata nuk janë personi që mendonit se ishin.

Gaforrja

E ndjeni fort se dikujt nuk mund t'i besohet. Kjo është arsyeja pse do të jeni shumë të kujdesshëm për atë që thoni kur jeni në shoqërinë e tyre. Nuk do të jetë e mundur të shkoni në një vijë të drejtë për të marrë atë që dëshironi. Do të duhet kohë, por besojini instinkteve tuaja, shkëputuni nga rruga e zgjedhur dhe do të zbuloni më shumë.

Luani

Ashtu siç jeni gati të hiqni dorë nga një punë që ka pasur shumë probleme, do të gjeni një zgjidhje dhe do të shihni përparim. Në fund të fundit, do të jetë një lehtësim të zbuloni se nuk jeni në një rrugë pa krye. Një koleg është i sëmurë. Mos harroni t'u dërgoni urimet më të mira për një shërim të shpejtë.

Virgjëresha

Një udhëtim që ju largon nga vende ose fytyra të njohura do të duket papritur shumë tërheqës, veçanërisht nëse kjo do të thotë se mund t'i shpëtoni shoqërisë së një miku ose të afërmi që ka filluar t'ju shqetësojë. Kështu do të merrni pak kohë për të menduar.

Peshorja

Një mik që e ka të vështirë të përballojë një ndarje, mendon se mund t'ju telefonojë në çdo kohë, ditë apo natë për të qarë mbi supet tuaja. Ju pëlqen të ndjeni se mund të jeni gjithmonë aty për miqtë në nevojë, por ka një kufi për sa shumë ndihmë mund të ofroni.

Akrepi

Kufizimet ligjore dhe financiare do t'ju shkaktojnë shumë zhgënjim. Asgjë nuk do të përfitohet nga acarimi me njerëzit që bëjnë vetëm punën e tyre. Kjo është diçka që nuk mund ta shmangni. Besoni se gjithçka do të dalë mirë në fund.

Shigjetari

Një vërejtje e çuditshme dhe e papritur që dikush e hedh në rrugën tuaj mund t'ju bëjë të nervozoheni. A po ndodh diçka për të cilën nuk keni qenë në dijeni? Një i afërm i cili sillet keq, ka filluar t'ju shkaktojë dhimbje koke. Një dhuratë ose ofertë e marrë më vonë do t'ju kujtojë vlerën e miqësisë së vërtetë.

Bricjapi

Lajmet e marra flasin për një rritje tjetër të shpenzimeve duke e bërë një objektiv financiar edhe më larg nga sa kishit menduar. Lëreni ndërgjegjen tuaj të jetë udhërrëfyesi juaj kur e gjeni veten në mes të një drame emocionale. Do të kërkoni pak kohë vetëm për të menduar.

Ujori

Dikush do të kërkojë një shans për të korrigjuar një gabim të së shkuarës. Do të ishte turp t'i refuzosh kur duken të sinqertë pasi mund të realizoni diçka të veçantë së bashku. Shqetësimet e fundit së shpejti do të largohen.

Peshqit

Injorimi i nevojave tuaja në përpjekje për të kënaqur njerëzit e tjerë nuk është mënyra për të mbajtur një marrëdhënie. Ju nuk mund të vazhdoni të vendosni dëshirat e dikujt përpara dëshirave tuaja. Dëgjoni pikëpamjet e tyre dhe mbani parasysh shqetësimet e shprehura nga të tjerët. Pastaj, peshojini këto edhe me ndjenjat tuaja.