HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 prill nga Russell Grant

Dashi

Çështjet financiare që po i shkaktojnë shqetësime një personi të dashur duhen diskutuar në detaje. Ju nuk mund të vazhdoni t'u thoni atyre se nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar kur kjo mund të mos jetë kështu. Flisni me ta dhe dëgjoni se çfarë kanë për të thënë. Ata kanë nevojë për mbështetjen tuaj.

Demi

Për ju, nuk ka zona gri kur bëhet fjalë për shqetësime të rëndësishme si biznesi dhe financat. Nuk do të ishte ide e mirë të tërhiqesh në një debat. Nëse njerëzit e tjerë nuk mund ta kuptojnë arsyetimin tuaj, kjo mund të jetë një kohë e vështirë për ju.

Binjakët

Anëtarësimi në një takim ose pjesëmarrja në një seminar do të rrisë popullaritetin tuaj edhe nëse nuk e kishit pritur. Ju kurrë nuk keni qenë kaq popullor dhe mund të përfundoni duke shijuar të qenit në qendër të vëmendjes.

Gaforrja

Koha ka ikur vitet e fundit dhe mund të mos e keni kuptuar se sa përgjegjësi keni marrë përsipër. Nëse e gjithë kjo është e tepërt për ju, hiqni disa nga këto përgjegjësi dhe mos dëgjoni askënd që ju thotë se mendoni vetëm për veten tuaj. Shijoni ato që keni.

Luani

Mendoni para se të flisni dhe kjo do t'ju ndihmojë ta kaloni ditën pa shumë keqkuptime. Mund të jetë e bezdisshme të durosh komentet fëminore të dikujt, por të thuash mendimin tënd mund të shkaktojë tension dhe armiqësi.

Virgjëresha

Një ide mund të arrijë objektivat për të cilat është vendosur nëse ekipi i duhur punon për këtë. Nëse jeni duke zgjedhur lojtarë, mendoni për aftësitë, njohuritë dhe përvojën që secili individ mund të sjellë në këtë projekt. Përdoreni talentin tuaj krijues në praktikë.

Peshorja

Megjithëse edhe ju ndiheni nervoz, do të dëshironi të mbështesni një mik që ju kërkon ta shoqëroni në një seancë gjyqësore ose takim zyrtar. Do të bëhen komente të forta për një zyrtar, ose dikë me autoritet që ka abuzuar me pushtetin e tij.

Akrepi

Nëse duhet të jeni të sigurt, do të vazhdoni me atë që duhet të bëni. Megjithatë, ndonjëherë do të tërhiqeni për të shijuar pak heshtje. Shëndeti juaj varet nga aftësia juaj për të pasur kohë qetësie në mënyrë që të rregulloni mendimet tuaja.

Shigjetari

Do të ishte më mirë të punoni me ritme të shkurtuara dhe të bëni pushime të rregullta në vend që të përqendroheni në një punë për orë të tëra. Kur ka shumë shpërqendrime rreth jush, do të jetë praktikisht e pamundur ta mbani mendjen të fokusuar në një gjë.

Bricjapi

Jeni shumë më kreativ sesa mendojnë të tjerët. Aktivitetet e përbashkëta dhe një mjedis stimulues do të ndezin imagjinatën tuaj. Shfrytëzojeni këtë shans për të injektuar më shumë entuziazëm në jetën tuaj për të bërë diçka ndryshe.

Ujori

Një situatë është në ajër, por mund të menaxhohet me sukses. Nëse mund t'i mbani të dyja këmbët fort në tokë, do t'u tregoni të tjerëve se sa i ndjeshëm dhe realist mund të jeni. Do të duhet kohë dhe përpjekje për të pastruar konfuzionin rreth një çështjeje të brendshme. Ndërkohë, ji i durueshëm me dikë që është në siklet.

Peshqit

Nuk ka rëndësi se sa mundohen ta fshehin, ju mund ta kuptoni humorin e një shoku të dashur. Buzëqeshjet e tyre fshehin trishtimin që ndjejnë brenda. Ju keni një mënyrë të çuditshme për të ndjerë humorin dhe atmosferën dhe do t'i bëni të ditur se jeni aty për ta.