Horoskop

Horoskopi për datën 24 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Perspektivat e karrierës tuaj po bëhen dhe më të mira. Nëse gjithmonë keni kërkuar një asistent, tani është koha që ta punësoni një. Do të gjeni dikë që mezi pret të mësojë nga ju, ndërsa punojnë prapa skenës. Do të bëni një ekip të mirë së bashku. Nëse nuk keni nevojë të punoni, do t'ju kërkohet të jeni në krye të një organizate politike ose bamirësie. Falë shpirtit tuaj udhëheqës, do ta çoni këtë grup shumë lart. Ju nuk keni frikë të merrni rreziqe dhe të bëheni sipërmarrës në një territor të panjohur.

Demi

Zgjerimi i arsimit tuaj ju bën entuziastë për të ardhmen. Sa më shumë të mësosh, aq më e mirë do të jenë perspektiva juaja profesionale. Mundësia për të jetuar jashtë shtetit do të vijë së shpejti dhe kjo do të rrisë gjithashtu standardin tuaj të jetesës. Pjesëmarrja në një festë do të jetë shumë argëtuese. Jo vetëm që do të shihni disa nga njerëzit tuaj të preferuar, por do të bëni disa miq të rinj. Jeni në kërkim të dashurisë? Do ta gjeni tek një artist i ëndërruar që ju bën të qeshni.

Binjakët

Fitimi i parave do të vijë përmes një partneriteti biznesi, martese ose trashëgimie. Pasi të keni më shumë para në llogarinë tuaj bankare, do të keni mundësi të vazhdoni karrierën tuaj. Pagesa për shkollim ose blerja e një pajisjeje teknologjike do t'ju ndihmojnë të ecni përpara. Të kesh një punë të përgjegjshme do t'ju japë një ngritje emocionale. Ju do të kënaqeni duke punuar me publikun dhe duke ndihmuar njerëzit të realizojnë objektivat e tyre. Konsumatorët dhe klientët do të jenë aq të kënaqur me punën tuaj sa që do të përhapin fjalët për talentit tuaj.

Gaforrja

Qëndrimi juaj i hapur dhe miqësor ju bën një figurë popullore. Njerëzit kënaqen duke punuar me ju. Në vend që të tërhiqeni pas lojërave të pushtetit, ju bëni çmos për të gjetur kompromise që funksionojnë për të gjithë. Jeni në kërkim të dashurisë? Do ta gjeni dikë, që është është i ndryshëm nga ju. Krahasimi i traditave tuaja kulturore do të jetë një burim i vazhdueshëm dëfrimi. Nëse tashmë keni një partner, kjo është një mundësi përrallore për të bërë një udhëtim të gjatë me të.

Luani

Ndihma për të tjerët e bën jetën tuaj domethënëse. Ju nuk mund të jeni të qetë ndërsa të tjerët luftojnë. Kjo është arsyeja pse gjetja e punës së duhur është e rëndësishme për ju. Puna me publikun do t'ju bëjë entuziastë  të shkoni në punë çdo mëngjes. Kthimi në shtëpi do të jetë po aq argëtues, pasi ju pret partneri juaj i cili kënaqet duke plotësuar nevojat tuaja sensuale. Nëse jeni beqar, nuk do jeni kështu edhe për shumë kohë. Merrni pjesë në një takim shpirtëror ose kulturor, ku do të takoni një person të bukur.

Virgjëresha

Zhvillimi i një projekti krijues sjell kënaqësi të jashtëzakonshme. Ju pëlqen veçanërisht të punoni me duart tuaja për të bërë gjërat që ju pëlqejnë. Pavarësisht nëse gatuani, merrreni me kopshtin, qepni rroba ose krijoni mobilje ju jeni të lumtur kur shprehni talentin tuaj. Keni rënë në dashuri? Partneri juaj do ketë disa lajme të mrekullueshme. Më shumë para janë rrugës, duke ju lejuar të bëni një festë shumë të nevojshme. Vizita në një toke mistike buzë detit do të zbulojë shumë pasione tuaja. Ky do të jetë një udhëtim për t’u kujtuar.

Peshorja

T’i kushtosh më shumë kohë shtëpisë dhe familjes, sjell më të mirën. Gjithmonë keni qenë të talentuar në krijimin e një mjedisi të bukur dhe të rehatshëm. Kur bëhet fjalë për të afërmit tuaj, ju e dini se çfarë ata duan për t’u ndjerë të vlerësuar. Aktivitetet në familje e bëjnë jetën e përditshme më të bukur. Ju pëlqen që kur të zgjoheni të mendosni se si të shfrytëzoni sa më shumë nga koha juaj me ta. Nëse keni menduar të punësoni një person për pastrimin ose gatimin, kjo është koha e duhur për ta bërë këtë.

Akrepi

Stimulimi i intelektit tuaj ju bën të shpresoni për të ardhmen. Është e thjeshtë të kesh një mendim të keq për botën pasi të lexoni një cikël lajmesh të zymta. Në vend që t’i shkaktoni më shumë tortura vetes tuaj, përqendrohuni tek një temë që ju ka magjepsur gjithmonë. Të mësuarit se si të shkruani një roman, të bëni filma ose skulptura do t'ju frymëzojë. Gjithashtu do t'ju vërë në kontakt me njerëz që ndajnë të njëjtat interesa me ju. Nëse jeni beqar do të takoni personin që keni ëndërruar gjithmonë.

Shigjetari

Ju jeni me fat në lidhje me paratë dhe pronat. Gjërat materiale që ju dëshironi do të vijnë lehtësisht, falë dëshirës tuaj për më shumë. Për shkak se jeni gjithmonë të vetëdijshëm për bekimet tuaja, ato vazhdimisht shtohen. Një punë më e mirë është rrugës. Një punë në bankë do të rritë shumë të ardhurat tuaja. Ju mund të krijoni pasuri në çdo industri falë qëndrimit tuaj optimist. Operimi i një biznesi të suksesshëm të bazuar në shtëpi është një tjetër mundësi për ju.

Bricjapi

Një qëndrim me mendje të hapur dhe optimiste do të hapë derën për një mundësi arsimore. Jini të gatshëm të studioni me një instruktor të ri. Do të habiteni sa i talentuar është ky mësues. Falë instinkteve të tyre të shkëlqyera, do të mësoni shumë duke zbuluar disa talente të fshehura. Reagimet pozitive në lidhje me një projekt krijues ose hulumtues do t'ju bëjnë të entuziazmuar për të ardhmen. Merreni këtë si një shenjë që ju duhet për të filluar punën me një libër ose podcast.

Ujori

Vullnetarizmi për një organizatë humanitare do të jetë shpërblyes. Zgjidhni një kauzë që është afër zemrës suaj. Përfshirja me këtë grup do t'ju bëjë të ndiheni më mirë me njerëzit. Do të jetë një lehtësim për të bashkëpunuar me njerëz që ndajnë shqetësimet tuaja. Paratë që do merrni nga një punë krijuese  do t'ju lejojnë të bëni një pushim shumë të nevojshëm. Vizita në një vend që është me ujë do të jetë terapeutik. Do të keni mundësi të largoni disa pakënaqësi të vjetra për shkak të këtij udhëtimi. Rezervojeni tani.

Peshqit

Planifikimi i një ngjarje të madhe shoqërore do të jetë më argëtues sesa pritej. Do t'ju pëlqejë të bëni  listën për të ftuarit dhe të zgjidhni menun me ndihmën e një ndihmësi të besueshëm. Midis jush, një punë e jashtëzakonshme do të realizohet me shumë pak përpjekje. Një shans për të rinovuar pamjen tuaj do të bjerë në prehër. Do të argëtoheni shumë duke punuar me një stilist, i cili ka nevojë për ju për një shfaqje të ardhshme. Lëreni këtë ekspert të përmirësojë pamjen tuaj.