HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 shtator nga Russell Grant

Dashi

Vizita në një vend që ka një ndikim të madh në shqisat tuaja do t'ju bëjë të kuptoni se sa shumë e keni pasur nevojë këtë pushim nga rutina. Një udhëtim në plazh ose duke kaluar kohë në fshat do t'ju frymëzojë që të dëshironi të merrni një pjesë të kësaj bote në shtëpi me vete. Një dyqan artizanati vendas mund të japë përgjigjen.

Demi

Të bashkoheni me një grup të vjetër miqsh për një qëllim të caktuar, duke ndihmuar dhe mbështetur njëri-tjetrin, do t'ju bëjë të ndiheni pjesë e një ekipi të lumtur. Dikush do të sugjerojë që të gjithë të takohen më vonë për një pije. Duhet të jeni vigjilentë për të shmangur shpenzimet e panevojshme.

Binjakët

Grindjet në vendin e punës mund të zgjidhen. Një koleg që mendon se di më mirë se gjithë të tjerët, ka filluar të marrë përsipër projekte që duhen ndarë me të tjerët. Ju mund të vendosni t'u thoni diçka atyre dhe për sa kohë që shpreheni me takt, duhet të jeni në gjendje ta përballoni situatën me sukses pa pasur ndonjë ndjesi të keqe.

Gaforrja

Paaftësia për t'u fokusuar në përgjegjësitë tuaja të zakonshme mund të jetë një tregues se jeni të vonuar për pushime. Mungesa e qartë e entuziazmit për pothuajse çdo gjë dhe një dëshirë e fortë për të mbyllur botën është mënyra e trupit tuaj për t'ju thënë se keni qenë duke e tepruar me gjërat kohët e fundit dhe keni nevojë për pushim.

Luani

Një bonus, një fitore e vogël ose dhuratë financiare do t'ju mundësojë ju dhe një partner të bëni marrëveshje të forta për një festë të ardhshme. Jeni beqar? Dikush është i interesuar për ju. Nëse jeni dakord me sugjerimet e tyre, takimi mund të jetë argëtues këtë mbrëmje.

Virgjëresha

Miqësi të reja janë të mundshme dhe ato do të lulëzojnë nëse e detyroni veten të fshihni çdo ndrojë që ndjeni fillimisht. Cilatdo qofshin planet tuaja, qëllimi juaj duhet të jetë të bëni më të mirën përpara. Qëndroni pozitivë dhe shpresëdhënës dhe imagjinoni veten duke arritur një qëllim të veçantë. Vazhdoni t'i thoni vetes se mund ta bëni këtë.

Peshorja

Ju keni një zgjedhje për të bërë dhe dikush është duke pritur me durim në periferi për vendimin tuaj. Pikëpamja juaj optimiste do të ketë një efekt stimulues në romancë. Jeni beqar? Karizma juaj dhe cilësitë magnetike do të tërheqin vëmendjen e dikujt me një personalitet po aq të fortë.

Akrepi

Do të preferoni t'i kushtoni gjithë kohën një marrëdhënieje të veçantë. Momentet cilësore të kaluara së bashku do t'ju kujtojnë se sa e mirë mund të jetë jeta. Ju mund të ktheheni ashpër në të tashmen në një mënyrë që nuk do t'ju pëlqejë fare.

Shigjetari

Bashkëpunimi me një koleg më të ri do të ketë shumë përparësi. Energjia e tyre i bën të pandalshëm dhe do të frymëzoheni nga idetë e tyre entuziaste. Ju mund të bëni shumë për të rritur besimin e tyre dhe ata do të jenë të hapur ndaj sugjerimeve tuaja.

Bricjapi

Një udhëtim i shkurtër do të përfshijë një ribashkim me miqtë e vjetër. Ju gjithashtu mund të shfrytëzoni këtë shans për të vizituar një nga vendstrehimet e fëmijërisë suaj ose për të telefonuar një të afërm të preferuar. Jini fleksibël kur dikush ju fton të provoni një restorant të ri.

Ujori

Inkurajimi dhe siguria juaj do të ndihmojnë për të bërë një ndryshim për dikë që duket se ka humbur besimin e tij. Ndërsa besimi i tyre në vetvete rritet, do të përmirësohet edhe standardi i punës së tyre. Ju mund të mos e kuptoni se sa shumë do të thotë për dikë që po e ndihmoni në një situatë të vështirë.

Peshqit

Një i afërm i moshuar do të vendosë të marrë këshillat e të gjithëve edhe pse kjo do të thotë se do të ketë një ndryshim të madh përpara tyre. Ju të gjithë keni në zemër interesin më të mirë. Familja juaj do të marrë një psherëtimë lehtësimi kur kjo është një çështje që ka shkaktuar shumë shqetësime.