HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju shpresoni të kaloni ca kohë me një mik apo të afërm, i cili nuk është ndjerë shumë mirë këto kohë. Ky njeri mund të jenë duke marrë veten, por ende nuk është në gjendje të dalë dhe të shoqërohet me të tjerë. Ofrohuni për të blerë disa gjëra për të. Do ta vlerësojë shumë mirësinë tuaj.

Demi

Një i afërmi juaj po planifikon të largohet. E gjithë kjo duket e papritur dhe ju mendoni se është shumë impulsiv. Ai nuk do të pranojë të dëgjojë asnjë kritikë, por ju mund t`i kujtoni se mund të kthehet nëse gjërat nuk shkojnë siç duhet.

Binjakët

Një kompani që vlerëson praktikën do t'ju ofrojë një intervistë. Ju keni qenë shumë të shqetësuar në lidhje me tregun e punës dhe oferta e një interviste do t'ju ngrejë humorin. Nëse jeni duke u relaksuar me miqtë, do ta shijoni.

Gaforrja

Talentet tuaja krijuese janë në kulmin e tyre. Diskutimet në lidhje me një projekt të ri do të jenë të rëndësishme. Një sfidë që po merrni përsipër mund të hasë në një pengesë, por nuk do ta keni problem të kërkoni ndihmë për ta zgjidhur. Të gjithë do të jenë në të njëjtën mendje, ata duan të shohin vetëm përparimin që është bërë.

Luani

Tregojini botës një frymë aventureske dhe nuk do të pendoheni. Një i afërm e di se si t'ju ndihmojë të dilni nga monotonia dhe të bëni diçka më emocionuese në kohën tuaj të lirë. Kohët e fundit keni pasur një tendencë të kapeni pas së kaluarës.

Virgjëresha

Bëni kujdes me atë që pranoni. Ju mund ta ngarkoni veten tuaj më shumë sesa mund të mbani duke marrë parasysh sugjerimet aventureske të një shoku. Jeni gati për diçka ndryshe, por do të ishte më mirë të kuptoni nëse jeni duke u ndikuar nga entuziazmi apo sharmi i dikujt. Mos harroni: lajkat janë një mik i rremë.

Peshorja

Pavarësisht nëse po bëni blerje luksoze ose po shpenzoni para me shuma të mëdha, mos kini frikë se nuk po gaboni. Të gjitha aspektet e çështjeve tuaja financiare dhe personale do të shkojnë mirë. Financat e përbashkëta me dikë tjetër do të sjellin marrëveshje të ndërsjelltë mbi vendimet e rëndësishme. Shfrytëzoni në maksimum natyrën bashkëpunues të dikujt që është afër jush.

Akrepi

Po dilni jashtë natyrës tuaj për të organizuar një ngjarje në grup dhe për të arritur sigurinë për të ftuarit. Ju jeni duke u përzier shumë me shoqërinë dhe jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj që mund të jenë në rrezik nëse injorohen udhëzimet e sigurisë së masave anti-Covid. Ju pëlqen të shihni njerëzit të kënaqen, por shpresoni se ata do t'u binden rregullave të distancimit shoqëror.

Shigjetari

Argëtimet dhe detyrat krijuese që kërkojnë imagjinatë dhe frymëzim do të jenë tepër të lehta. Talenti juaj për t'u përshtatur me rrethanat kur ato ndryshojnë do të funksionojë në favorin tuaj. Kjo gjithashtu mund t'ju bëjë të ndihmoni një mik i cili është bllokuar duke u marrë me problemet e tij.

Bricjapi

Ju keni qenë gjithmonë ambicioz dhe sa më i lartë është statusi juaj, aq më i sigurt ndiheni. Mundësia e një promovimi ose ndryshimi në karrierë mund të jetë rrugës. Megjithëse nuk ju pëlqen ideja e largimit nga ajo që është e njohur, do ta merrni në konsideratë këtë ofertë.

Ujori

Jeni përballur me një mundësi që është si një ëndërr e realizuar. Është e vështirë ta frenosh entuziazmin tënd. Nëse kjo përfshin njerëz të tjerë, mund t'ju duhet të frenoni çdo dëshirë për t'i shtyrë ata të marrin vendime të menjëhershme. Pavarësisht nëse kjo ka të bëjë me shtëpinë tuaj ose me punën tuaj, jepini të tjerëve një shans të mendojnë për të.

Peshqit

Disa teknika të parandalimit të rrëmujave mund t'ju ndihmojnë të mbani nën kontroll dokumentet dhe financat. Ju keni shumë dokumente për të kaluar nëpër duar dhe shumë të tjera që mund t`i hidhni poshtë. Gjithashtu mund të fshini çdo gjë nga posta juaj elektronike dhe të bllokoni dërguesit e padëshiruar.