HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Dashi

Po filloni të shihni rezultate nga një eksperiment i kohëve të fundit. Shefit tuaj ose dikujt me autoritet do t’i bëjë përshtypje dhe do të vendosë që ju duhet të bëni një hap tjetër përpara në momentin e parë të mundshëm. Një periudhë prove ka qenë e vlefshme.

Demi

Duhet të qëndroni emocionalisht nën kontroll për të përballuar një situatë të vështirë. Një çështje familjare do t'ju bëjë të frustruar dhe të trazuar nëse e lejoni. Rrini i qetë. Mund të ndodhë që punët e shtëpisë t?ju ndihmojnë, por në vend të saj, bëni një pushim dhe merrni parasysh mënyra alternative për t'u marrë me këtë problem.

Binjakët

Disa probleme do të shfaqen, por këto mund të tejkalohen duke qëndruar pozitivë dhe duke pasur besim në aftësinë tuaj për t'i zgjidhur ato. Sfidat në botën e biznesit tuaj do t'ju bëjnë të pyesni nëse keni bërë zgjedhjet e duhura në të kaluarën, por mbani mend: këto probleme po ju rrisin.

Gaforrja

Një projekt u ideua në ditë të lumtura. Mosmarrëveshjet që fillojnë të shfaqen do të shkaktojnë tension në një përpjekje ekipi. Mund t'ju duhet të takoheni me një zyrtar për të diskutuar se çfarë mund të bëhet për të lehtësuar këtë situatë. Dikush që ishte një pjesë e së kaluarës tuaj është në zemrën dhe mendjen tuaj ndërsa përpiqeni të gjeni një rrugë përpara.

Luani

Është e lehtë të thuash: bëhu pozitiv, por kur je i mbingarkuar me punë dhe përgjegjësi të tjera, je shumë i rraskapitur për të pasur mendime pozitive. Po i lejoni gjërat t'ju mbysin kur i keni premtuar vetes se nuk do ta bënit. Merrini gjërat hap pas hapi dhe mos hezitoni të kërkoni ndihmë.

Virgjëresha

Një mik apo fqinj po e ekzagjeron të vërtetën dhe kjo mund të bëhet një thashethem i rrezikshëm. Ju i urreni thashethemet dhe mund të ndjeni nevojën për të vënë në dukje efektet negative të përhapjes së tyre. Ata do të pranojnë se e kanë interpretuar gabim një situatë dhe ju do të ndiheni të lehtësuar që keni mundur ta kapni këtë thashethem që në fillim.

Peshorja

Nuk mund ta heqësh nga mendja një test apo intervistë të fundit. Pasi të dëgjoni rezultatet, do të jeni në gjendje të relaksoheni. Ajo që shkakton më shumë zhgënjim është se do të ketë një vonesë para se gjithçka të jetë e qartë. Po organizohet një ribashkim i madh. Edhe pse masat e sigurisë do të jenë në fuqi, ju ende nuk jeni të sigurt nëse do ta pranoni apo jo ftesën.

Akrepi

Nëse jeni ngushtë me paratë, do të përpiqeni shumë për të fituar para shtesë. Nuk do t'ju bëjë të lumtur të dëgjoni se partneri juaj ka bërë një blerje ekstravagante. Nëse dyshoni se dikush ka qasje në llogaritë tuaja, ndryshoni fjalëkalimet dhe përditësoni sistemin tuaj të sigurisë.

Shigjetari

Përfshirja në një ngjarje të lagjes do të bëjë që reputacioni juaj të ngrihet. Ky është shansi juaj për të marrë një udhëheqje ose ndonjë rol tjetër kryesor. Keni njohuritë, përvojën dhe talentet që mund ta çojnë përpara këtë projekt dhe të tjerët do të jenë mirënjohës për mbështetjen tuaj.

Bricjapi

Duhet të jetë kënaqësi të takoheni me miqtë nëse ju jepet mundësia. Leximi, shkrimi, debatet dhe diskutimet do t'ju japin shumë kënaqësi. Ndarja e mendimeve dhe ideve me njerëzit që kujdesen për të njëjtat gjëra do t`ju bëjë të ndiheni mirë. Kërkoni kohë për të menduar më shumë rreth një mundësie investimi.

Ujori

Një udhëtim në një vend të largët është në horizont. Ju e keni pritur me padurim këtë për një kohë të gjatë. Mos u habitni nëse shpenzoni pak më shumë para nga sa ishte planifikuar fillimisht, gjatë këtij udhëtimi. Ju thjesht dëshironi të argëtoheni pa e llogaritur koston.

Peshqit

Një situatë e lidhur me familjen po ju mërzit më shumë sesa e mendonit. Nëse ju thoni diçka, ata do t'ju akuzojnë se jeni tepër të ndjeshëm. Kanalizimi i emocioneve tuaja në një projekt krijues ose hedhja e ndjenjave në ditarin tuaj do të ishte një alternativë shumë e mirë.