HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 tetor nga Russell Grant

Dashi

Një përpjekje ekipi po prishet sepse nuk mund të vazhdoni të punoni me personin përgjegjës. E vetmja mënyrë se si do të jeni në gjendje të punoni së bashku në harmoni pa prishur atmosferën për të gjithë të tjerët është të bini dakord për një lloj kompromisi. Kjo duhet të paktën të largojë tensionin përkohësisht.

Demi

Ju dëshironi të shihni ndryshime dhe po shkoni në rrugën e duhur për këtë. Jeni duke marrë vendime praktike dhe keni shumë ndikim tek ata që ju rrethojnë. Trajtimi juaj efikas i një dileme frustruese mund të revolucionarizojë një projekt grupi. Veprimet tuaja po bëjnë një ndryshim.

Binjakët

Kalimi i tepërt i kohës vetëm, ka filluar t'ju bëjë të ndiheni të vetmuar dhe të izoluar. Mbajtja e vëmendjes nga brenda vetëm sa e përkeqëson situatën për ju. Përfshihuni në aktivitetet e komunitetit, përpjekjet në grup ose një organizatë bamirëse. Ka disa marrëdhënie, të reja të lezetshme që do të krijohen.

Gaforrja

Diçka që ka të bëjë me një punë në të cilën po punoni, një projekt në grup ose një person me të cilin po punoni po ju shkakton shqetësim. Ju nuk do mund t'i injoroni ndjenjat tuaja dhe do të bëni diçka për këtë shumë shpejt.

Luani

Ndiheni të detyruar të ndihmoni një mik apo të afërm, pavarësisht nëse vërtet dëshironi apo jo. Ata presin mbështetjen tuaj dhe ju do të bëni përpjekje, nuk ka dyshim për këtë. Megjithatë, nuk mund të mos ndiheni sikur dikush ka filluar të përfitojë nga mirësia dhe bujaria juaj.

Virgjëresha

Një çështje familjare apo e brendshme ka filluar t'ju japë më të mirën. Ju keni marrë aq shumë saqë nuk jeni në gjendje të punoni sipas standardeve tuaja të larta, të zakonshme. Keni frikë të përpiqeni të përshtateni me gjithçka që pritet nga ju. Kur shqetësimi kërcënon t'ju pushtojë, ndaloni dhe kaloni disa minuta duke u përqendruar.

Peshorja

Refuzoni të lejoni një të afërm të zvarritë një debat që mund t'i pëlqejë, por ju jeni duke u lodhur. Nëse nuk janë të kënaqur me një situatë, lërini ta zgjidhin vetë. Papritmas jeni në dijeni të punëve që duhet të kishin përfunduar disa kohë më parë. Dëshira për t'i hequr qafe këto një herë e përgjithmonë është e parezistueshme.

Akrepi

Pajisjet e prishura duhet të rregullohen. Ju nuk mund të bëni pa to. Mjetet dhe pajisjet që po blini mund të jenë të shtrenjta, por janë gjithashtu të nevojshme. Një mik apo i afërm bujar mund të vijë në shpëtim. Mos u kreno. Pranojeni këtë ofertë me mirënjohje.

Shigjetari

Një sërë gjërash që keni vënë në vend gjatë muajve të fundit tani po japin rezultat. Ju synoni të filloni diçka të re. Kushtet e vjetra janë gati t'u lënë vendin të rejave. Gjithçka po shkon sipas planit dhe kjo ju bën të sigurt se po bëni gjënë e duhur.

Bricjapi

Diçka do t'ju bindë se nuk keni pasur fat. Nuk është gjithmonë e lehtë të pranosh se thjesht ndihesh i lodhur dhe i rënduar.

Ujori

Ju e dini se nga ju pritet të merrni më shumë përgjegjësi. E kuptoni pse jeni zgjedhur për një rol të caktuar, por gjithashtu do të këmbëngulni që duhet të përfundoni atë që tashmë keni filluar përpara se të merrni përsipër ndonjë gjë të re.

Peshqit

Ju dhe një partner apo mik i ngushtë duket se keni pak gjëra të përbashkëta me njëri-tjetrin. Kjo do t'ju çojë në shtëpi pas një bisede të gjatë. Sapo të ketë mbaruar, do të pyesni veten se si keni gjetur diçka për të biseduar dhe në reflektim do të kuptoni se gjithçka ishte vetëm një bisedë e vogël.