HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 janar nga Russell Grant

Dashi

Tregoni pak durim me një koleg ose fqinj që është i ndrojtur dhe fëminor. Ata po prishin atë që duhet të jetë një atmosferë e këndshme për të gjithë dhe mund të kalojnë probleme që nuk dëshirojnë t'i pranojnë. Edhe pse nuk mund ta shprehin siç duhet, ata do të kenë nevojë për shumë shoqëri përreth tyre.

Demi

Çdo gjë me natyrë krijuese do t'ju japë shumë kënaqësi. Ju mund të krijoni një punë vërtet mahnitëse. Mendoni të regjistroheni në një kurs trajnimi ose studimi që do t`ju ofrojë një të ardhme më të përmbushur.

Binjakët

Njerëzit do të mblidhen së bashku në një takim për të adresuar një problem serioz. Ndërsa ata që janë në prapavijë po përpiqen të bien dakord mbi atë që duhet të jetë lëvizja tjetër, ka edhe të tjerë që po ndihen të lënë mënjanë.

Gaforrja

Jeni duke larë disa borxhe që më së shumti janë marrë për shkak të partnerit tuaj. Nëse duket sikur jeni ai që duhet të paguajë pjesën më të madhe të borxheve të përbashkëta, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të hapur një llogari bankare të veçantë për veten tuaj. Ju duhet të ndjeni se keni më shumë kontroll mbi paratë tuaja.

Luani

Ju nuk mund të jeni shumë realist në punët dhe çështjet financiare. Gjërat po shikojnë mirë, por rekomandohet optimizëm i kujdesshëm. Mbajeni mendjen tek puna. Nëse është e nevojshme, kontrolloni dy herë çdo gjë për të cilën nuk jeni të sigurt. Shumica e gjërave duhet të ecin pa pengesa, por dikush që është i ri në punë mund të gabojë diçka thjesht për shkak të mungesës së përvojës.

Virgjëresha

Shansi për të bërë një udhëtim dhe për të ndryshuar atmosferën, nuk do të refuzohet. Nëse nuk keni plane udhëtimi për momentin, mund të shikoni të bëni tani.

Peshorja

Në varësi të mënyrës se si i shikoni gjërat, me kokëfortësi, po e bezdisni partnerin tuaj. Nëse mund ta takoheni me ide në gjysmë të rrugës, pra nëse gjeni një rrugë të mesme, do të përmirësoni ndjeshëm ditën tuaj.

Akrepi

Asgjë nuk duket se shkon siç pritej. Lajmet që do të merrni nga një mik i ngushtë do t’ju ??befasojnë. Ndryshimet në vendin e punës do t'ju godasin. Një i afërm do t`ju hapë sytë me një informacion që do t`ju japë. Deri në fund të ditës, ju do të pickoni veten, duke menduar nëse ka qenë e gjitha një ëndërr.

Shigjetari

Ju keni punuar kaq shumë kohë, saqë tani thjesht dëshironi të shpenzoni para për argëtim. Mund të mos jeni shumë të kujdesshëm kur bëhet fjalë për paratë, por a është kjo diçka e mençur? Disa oferta joshëse do të jenë të vështira për t'u rezistuar, por nëse kjo do të thotë që ju do të duhet të merrni hua para në të ardhmen për të paguar faturat, zgjidhni tani opsionin e arsyeshëm.

Bricjapi

Nëse një çështje po shkakton konfuzion, bisedoni me një mik apo koleg i cili ju ka dhënë ndihmë për një çështje të ngjashme në të kaluarën. Idetë emocionuese shkëmbehen në vendin e punës. Shumë prej tyre do të harrohen, por duke vepruar sipas disave prej tyre do të sillni ndryshime pozitive.

Ujori

Dikush me të cilin takoheni ka disa ide interesante për bërjen e parave. Jini vigjilent për mundësinë për të “shitur veten”. Theksojini me zë të lartë aftësitë tuaja nëse është e nevojshme. Ju nuk do të arrini askund duke pritur që të tjerët të lexojnë mendjen tuaj.

Peshqit

Mungesa e komunikimit mund të rezultojë në konfuzion dhe humbje të mundësive. Marrëveshjet shtyhen ose duken të paqarta dhe të paorganizuara. Ju jeni të zhgënjyer me një mik që keni premtuar të organizoni një ngjarje, por nuk keni arritur ta bëni atë. Disa herë nuk do të dini se në cilën mënyrë të drejtoheni për më të mirën. Herët ose vonë, gjërat do të kthehen në rrugën e duhur.