HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 maj nga Russell Grant

Dashi

Mos pranoni vetëm sugjerimet e dikujt pa menduar se çfarë mund të përfshijnë këto. Merrni kohë për të menduar. Rezistojini çdo dëshire për të ndjekur rrugë të shkurtra. Kaloni kohë duke zhvilluar një projekt. Të tjerët do të admirojnë qasjen e përpiktë dhe metodike që ju aplikoni në çështje të rëndësishme.

Demi

Nëse kanë vonuar disa para që ju detyrohen, mund të kërcënoni dikë me veprime ligjore. Jeni të lodhur duke duruar justifikimet e tyre dhe sapo të dëgjojnë për planet tuaja, papritmas mund të pranojnë të zgjidhen jashtë gjykatës.

Binjakët

Rezultatet e një testi apo interviste të fundit do të jenë shkak për festë. Keni shumë arsye për të qenë të kënaqur. Jeta ka filluar të marrë një kthesë për mire. Kjo do të duket si një ëndërr e realizuar, por ju keni një shans tani për të ndjekur llojin e karrierës që keni dëshiruar gjithmonë.

Gaforrja

Nuk ka bashkëpunim në ekipin ku jeni përfshirë. Debatet rreth jush kanë filluar t'ju zhgënjejnë dhe do të mërzitin edhe të tjerët, të cilët thjesht duan të vazhdojnë punën. Jeni tunduar të largoheni. Disa diskutime të qeta në prapaskenë mund të çojnë në një zgjidhje të përshtatshme.

Luani

Puna e palodhur do të sjellë shpërblimet e saj. Tregoni se jeni të gatshëm dhe të përgatitur për të vënë kohën dhe përpjekjet e nevojshme për të pasur sukses. Lërini njerëzit të kuptojnë se ju nuk keni ndërmend të lejoni disa pengesa që t'ju detyrojnë të hiqni dorë nga ëndrrat tuaja.

Virgjëresha

Do të kryeni me kujdes një detyrë të rëndësishme. Arsyeja që ju është dhënë kjo punë është sepse ata që janë në pozitat e pushtetit e vlerësojnë zellin tuaj. Injoroni këdo që bëhet i paduruar ndërsa pret që ju të kontrolloni detajet. Qasja juaj analitike do të çojë në disa arritje të mëdha.

Peshorja

Nuk do të merrni pjesë në gjykimin e dikujt kur nuk njihni një person apo vështirësitë që ai po kalon. Njerëzit nuk kanë asnjë ide për rrethanat apo situatat me të cilat po luftojnë. Qoftë një fqinj apo një shok pune, nuk do të bashkoheni me ata që përhapin thashetheme.

Akrepi

Nëse anëtarët e tjerë të ekipit tuaj nuk mund ta marrin mundimin për t'i bërë gjërat siç duhet, ata po humbasin kohën tuaj të vlefshme. Do të preferoni të punoni vetëm. Ju duhet të jeni në gjendje t'u besoni të tjerëve që të jenë aq të kujdesshëm sa ju, ose nuk do të dëshironi që ata të përfshihen në çdo gjë që po bëni.

Shigjetari

Gjatë ditëve të fundit do të keni kuptuar se nuk është e mençur apo e arsyeshme të dëgjoni thashethemet. Shumica e asaj që keni dëgjuar kohët e fundit është ekzagjeruar shumë. Mbajini për vete mendimet dhe ndjenjat tuaja kur dikush ju bën një pyetje për fenë ose paratë.

Bricjapi

Duket praktikisht e pamundur të arrihet një ekuilibër mes punës dhe lojës. Një koleg i vjetër po mbështetet tek ju për të gjetur zgjidhje për problemet komplekse. Kjo do të nënkuptojë më shumë orë pune dhe nga ana tjetër do të ndërhyjë në çështjet familjare dhe sociale.

Ujori

Për një moment të shkurtër, një situatë e çuditshme do t'ju bëjë të hutuar dhe konfuzë. Ju mund të pyesni veten se si dhe pse ka ndodhur diçka kur thjesht nuk ka kuptim për ju. Vazhdoni të pyesni ata që duhet të jenë në dijeni se çfarë po ndodh.

Peshqit

Do të kaloni kohën e mbetur të jetës tuaj duke vizituar vende të panjohura ose do të merrni pjesë në një festë të madhe. Lidhjet me një person të shquar në komunitetin tuaj do t'ju hapin rrugën për të bërë një udhëtim të papritur dhe shpërblyes. Aktivitetet në grup ju frymëzojnë të degëzoheni në drejtime të reja.