HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Një përpjekje ekipi që dukej sikur do të anulohej sapo ka filluar të marrë jetë. Mund të duket pak më ndryshe këtë vit krahasuar me vitet e mëparshme, por do të ndodhë. Njerëzit do të jenë të emocionuar që kjo ngjarje është rikthyer dhe ju do të kënaqeni duke biseduar me ata që po ndihmojnë për të organizuar gjithçka.

Demi

Duhet të jeni më të sigurt në marrëdhënie. Dikush duket se mendon se mund të marrë vendime dhe të bëjë zgjedhje për ju. Gjithmonë e gjeni veten të detyruar të shkoni së bashku me idetë e tyre, ndërkohë që heshtni. Diskutojeni këtë me ta dhe gjeni mënyra për të barazuar ekuilibrin.

Binjakët

Një parandjenjë do të funksionojë në favorin tuaj dhe rezultatet pozitive që shihni nga kjo do t'ju ndjekin gjatë gjithë ditës. Zhvillimet e papritura të punës do të frymëzojnë dhe do t`ju hapin sasinë e duhur të entuziazmit për të bërë një përparim të mjaftueshëm.

Gaforrja

Një grindje familjare së shpejti do të harrohet. Dikush duhej të diskutonte diçka. Edhe pse fjalët e tyre do t'ju shqetësojnë, kjo nuk do t'i dëmtojë marrëdhëniet tuaja. Ju e doni njëri-tjetrin dhe do të gjeni një mënyrë për ta lënë pas këtë keqkuptim. Ndërkohë, frenoni imagjinatën tuaj tepër aktive.

Luani

Rritja e aktiviteteve sociale do t'ju mbajë në këmbë. Përveç kësaj, ju keni shumë për të bërë në fusha të tjera. Nëse jeni beqar nuk do të jeni të imunizuar nga sharmi i dikujt.

Virgjëresha

Mund të mos jeni të kënaqur me sjelljen e dikujt, por mund të jetë e nevojshme të zvogëloni kritikat tuaja. Mund të lëndosh pa dashje në pikën e dobët dikë. Nëse e kuptoni se e keni lënduar, nxitoni të pranoni se keni qenë paksa shumë i ashpër në atë që keni thënë dhe kjo duhet të ndihmojë në rregullimin e gjërave mes jush.

Peshorja

Një i afërm po përpiqet të provojë veten në një farë mënyre. Ata mund ta bëjnë këtë vetëm duke qenë më të pavarur. Edhe pse do të donit të ndihmonit me një projekt për të cilin po punojnë, ata nuk do t'ju falënderojnë për këtë. Tërhiquni për një kohë të shkurtër dhe lërini ata që janë afër jush ta menaxhojnë vetë veten.

Akrepi

Do të shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi që ju vjen për të vënë në veprim aftësitë tuaja të lindura. Duke qenë se dëshironi të ecni përpara me një qëllim, mund t'ju duhet të tërhiqeni nga një projekt grupi që po ju merr shumë kohë dhe energji.

Shigjetari

Shoqëria juaj e qetë e bën më të lehtë që njerëzit të ndajnë problemet e tyre me ju. Dikush me të cilin punoni është i shqetësuar për diçka dhe do të jetë një ngarkesë nëse mund ta diskutojë këtë me ju. Ju mund të mos dëshironi vërtet të dëgjoni, por do jeni të detyruar. Kanë nevojë të heqin peshën që iu rëndon në gjoks.

Bricjapi

Udhëtimi dhe largimi nga mjedisi juaj i zakonshëm do t'ju ndihmojë shumë të relaksoheni. Thjesht të qenit në gjendje të shijoni ndryshimin e ambientit dhe të reflektoni për ngjarjet e fundit nga një distancë, do t'ju ndihmojë ta shikoni gjithçka në perspektivë. Do të mbeteni pa fjalë kur të dëgjoni se keni fituar një çmim.

Ujori

Nuk do ta keni problem të merrni një rol drejtues të një projekti grupi. Miqtë janë të lumtur të mbështeten tek ju. Ata e dinë se mund të mbështeten tek ju për të ndihmuar në kryerjen e gjërave. Do të vijë një moment kur ju duhet të inkurajoni disa njerëz që të marrin më shumë përgjegjësi.

Peshqit

Është e vështirë të mos shfaqësh pakënaqësi apo hidhërim kur dikush përpiqet të ndërhyjë në punët e tua. Ju e kuptoni se ata po përpiqen të ndihmojnë, por do të preferonit që të qëndronin larg kësaj. Pavarësisht se ndiheni të mërzitur për ndërhyrjen e tyre, në fund do të pranoni se pa ta mund të kishit bërë një gabim të kushtueshëm.