HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 qershor nga Russell Grant

Dashi

Dikush do t'ju afrohet për të marrë mbështetjen tuaj për një projekt komunitar. Kjo është një sipërmarrje që ka shkaktuar shumë polemika në të kaluarën. Nëse preferoni të mos përfshiheni, sigurohuni që ta thoni menjëherë. Mundohuni të mos përgjigjeni me zemërim kur një teze, xhaxha apo gjysh bën komente që duken të njëanshme ose të padrejta.

Demi

Si mendërisht, ashtu edhe fizikisht do të ndiheni më të fortë se sa keni qenë për disa kohë. Kjo ka të ngjarë t'ju frymëzojë për të arritur qëllimet tuaja afatgjata. Ka të ngjarë të argëtoheni shumë duke i realizuar këto. Sigurohuni që të bëni pushime të rregullta.

Binjakët

Një i afërm i moshuar dëshiron t'ju bëjë një dhuratë të papritur. Kjo do t'ju pushtojë emocionalisht dhe mund të mos jeni të sigurt për ta pranuar atë, veçanërisht kur e dini se mund të mos shkojë mirë me anëtarët e tjerë të familjes. Kjo është zgjedhja e tyre dhe ju do ta gëzonit shumë dikë duke pranuar këtë gjest dashamirës.

Gaforrja

Përparimi është i këndshëm veçanërisht sepse do të keni mundësinë të punoni me kreativitet. Ju keni vendosur për diçka të rëndësishme dhe për shkak se e keni menduar shumë këtë, nuk ka gjasa ta ndryshoni. Edhe nëse dikush mendon se po merrni një vendim të gabuar.

Luani

Vizita me një mik të vjetër ose të afërm që nuk e keni parë prej disa kohësh për shkak të rrethanave jashtë kontrollit tuaj, do të shkojë mirë. Do të ndiheni sikur nuk keni qenë kurrë të ndarë. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Ekziston një shans i madh që një romancë e vjetër të ringjallet dhe kjo të ndodhë në një mënyrë befasuese.

Virgjëresha

Mund t'ju duket kënaqësi t`u bashkoheni sugjerimeve të një shoku ose të afërmi, edhe nëse keni pasur plane të tjera për ditën. Jini fleksibël dhe kjo mund t'ju çojë në një udhëtim të gjatë. Gjatë udhëtimeve tuaja do të takoni dikë që ka të ngjarë të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në të ardhmen.

Peshorja

Disa punë të përditshme apo projekte nuk janë aspak tërheqëse dhe do të mirëprisni çdo justifikim për t'u larguar prej tyre. Kjo është arsyeja pse nëse ka ndonjë ndryshim të papritur në punë ose në planet shtëpiake, kjo do të thotë të shtyni marrëveshjet e bëra tashmë.

Akrepi

Mbyllja e bisedës me një të dashur nuk është metoda më e mirë për të arritur një kompromis. Keqkuptimet e fundit duhet të zgjidhen. Jini të durueshëm. Jini të gatshëm të flisni dhe më në fund do të zbuloni pse dikush ka qenë në siklet me ju kohët e fundit. Kur bëni plane familjare, do të dëshironi të ndjeni se ato u përshtaten të gjithëve.

Shigjetari

Ndani sugjerimet tuaja imagjinare kur të tjerëve duket se u kanë mbaruar idetë. Shefi dhe kolegët tuaj jo vetëm që do të mbeten të impresionuar, por do t'ju sugjerojnë të merrni përsipër një projekt të ri. Nëse jeni i vetëpunësuar dhe po mendoni të ndërmerrni një hap të ri të guximshëm, bëjeni këtë, por me kujdes.

Bricjapi

Një partner praktik do t'ju shtyjë të veproni në lidhje me financat ose një çështje që lidhet me shtëpinë. Idetë e tyre janë të mira dhe kjo mund t'ju çojë në shqyrtimin e ndryshimit të marrëveshjeve të vjetra financiare ose kontratave. Kjo është një kohë e mirë për të bërë përpjekje për të përmirësuar rrethanat tuaja aktuale, ndaj mos e vononi.

Ujori

Po bëni çmos për të shmangur debatet në vendin e punës, por kjo nuk do të jetë e lehtë kur duhet të përgjigjeni për diçka që nuk e keni bërë. Të shpjegosh situatën plotësisht do të thotë të futësh një koleg në telashe.

Peshqit

Tani është një kohë e mirë për të filluar planifikimin e lëvizjes së parë drejt realizimit të disa prej ëndrrave tuaja më të mëdha. Imagjinata juaj po punon jashtë orarit dhe ju mund ta përdorni këtë për të çuar përpara qëllimet tuaja. Thjesht mbajini gjërat realiste, sepse nëse tërhiqeni shumë, ka më pak shanse që t'i arrini qëllimet tuaja.