HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 shtator nga Russell Grant

Dashi

Jini të sjellshëm në çdo kohë. Dikush me të cilin njiheni mund t'ju ndihmojë të çoni përpara një qëllim personal nëse i lini përshtypjen e duhur. Aktivitetet në grup do t'ju sjellin shumë kënaqësi. Ndiheni të frymëzuar dhe të motivuar kur punoni si pjesë e një ekipi.

Demi

Ankthi po ju prek mendërisht dhe fizikisht. Diskutojini shqetësimet me dikë që mund t'i besoni dhe kjo do t'ju ndihmojë t`i shikoni problemet tuaja nga një këndvështrim tjetër. Përpiquni ta mbani mendjen në të tashmen dhe të dini se ku ju çon ankthi. Llogaritni koston përpara se të angazhoheni për një projekt të madh

Binjakët

Vështirësitë nuk do të duken aq keq nëse qëndroni të qetë dhe merreni me to në mënyrë efikase. Çfarëdo që të ndodhë, mos filloni të fajësoni njerëzit e tjerë për problemet tuaja. Ata nuk do ta pëlqejnë qëndrimin tuaj. Kur gjërat shkojnë keq, merrni frymë thellë. Vlerësoni situatën dhe nëse mbingarkoheni, largohuni.

Gaforrja

Ndonjëherë gjithçka që është e nevojshme për të qenë një mik i mirë është të jeni dëgjues i mirë. Dikush shqetësohet edhe për çështjet e parëndësishme. Edhe për thashethemet.

Luani

Nëse jeni duke pritur një telefonatë nga dikush, mund ta kontaktoni vetë i pari. Të paktën në këtë mënyrë mund të jeni të sigurt se nuk ka pasur asnjë gabim apo keqkuptim mes jush. Një letër që do dërgohet në adresën e gabuar mund të humbasë një mundësi të mirë.

Virgjëresha

Injoroni shpërqendrimet dhe mbani mend atë që po bëni. Ju preferoni ta bëni punën si duhet dhe nuk doni ta humbni kohën tuaj duke dëgjuar sugjerimet e tyre. Përveç kësaj, mendoni se ata nuk kanë asnjë ide për çfarë po flasin.

Peshorja

Mos i besoni një kolegu që dihet se gjithmonë i bën gjërat keq. Mos i lini në dorë diçka shumë të rëndësishme. Nëse doni që një detyrë të bëhet mirë, bëjeni vetë. Kontrolloni gjithçka me kujdes para se të hyni në një punë të re. Diçka e rëndësishme mund t`ju shkaktojë probleme në të ardhmen.

Akrepi

Edhe pse është joshëse të dëgjoni thashetheme, më mirë merruni me diçka tjetër. Ngjarjet e fundit duhet t'ju kishin mësuar të mos i besoni të gjitha ato që dëgjoni. Kërkoni falje për një debat që do donit të mos kishte ndodhur kurrë.

Shigjetari

Keni disa shpenzime të mëdha përpara. Kjo do të kërkojë një qasje praktike dhe të disiplinuar ndaj financave. Qëllimi juaj duhet të jetë që të bëni çdo llogari çdo qindarkë. Debatet mund të shpërthejnë në lidhje me këtë temë.

Bricjapi

Disa njerëzve mund të mos i pëlqejë që keni vendosur interesat tuaja të parat. Një mik do të ndihet i trishtuar dhe i zhgënjyer kur të tërhiqeni nga angazhimet e përbashkëta. Pse duhet te ndiheni fajtor? Vazhdoni përpara në atë që mendoni se është më e përshtatme për ju.

Ujori

Shefi është i vetëdijshëm për qëllimet tuaja aktuale. Partneri i njeh gjithashtu ëndrrat tuaja. Një i afërm respekton faktin që nuk mund të jesh aty pranë tij gjatë gjithë kohës. Nuk ka nevojë të justifikoheni.

Peshqit

Punët janë bërë mal në shtëpi dhe kopsht. Nuk keni pasur kohë të bëni gjithçka që keni dashur të bëni. Përfundoni detyrat rutinë para se të filloni të ndiheni të lodhur. Nëse shansi për të bërë diçka ndryshe vjen më vonë, mund të jetë më mirë të ndiqni planet origjinale.