HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 tetor nga Russell Grant

Dashi

Edhe nëse nuk mund të vazhdoni me të gjithë në grupin tuaj, ju jeni ende një pasuri e vlefshme për ekipin. Përqendrohuni në detyrimet tuaja dhe zbatojini ato në mënyrën më të mirë të mundshme. Rivaliteti duhet të lihet mënjanë për disa ditë. Ajo që është e rëndësishme tani është ta çojmë grupin përpara.

Demi

Do të vini re një ndryshim pozitiv në marrëdhëniet që kanë qenë të diskutueshme kohët e fundit. Një çështje e brendshme do të vihet në vijë. Një punë përfundon me sukses dhe kjo do të jetë e gjitha falë përpjekjeve dhe vendosmërisë tuaj.

Binjakët

Regjistrimi për një kurs mund të çojë në një seri më të gjatë klasash. Jo vetëm që do të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror, por do të zhvilloni edhe interesat tuaja krijuese të kohës së lirë. Aplikoni në një kolegj, ose universitet nëse keni menduar të shtoni aftësitë ose kualifikimet tuaja.

Gaforrja

Ende nuk ndiheni rehat me një situatë të vështirë, të vazhdueshme. Komentet që po dëgjoni do ju bëjnë të tensionuar dhe nervozë. Do të ndiheni sikur po notoni në thellësi. Sa më shpejt ta çoni veten në ujëra më të qetë, aq më mirë.

Luani

Çështjet familjare ju shqetësojnë. Ju nuk jeni në gjendje ta largoni mendjen ndaj disa marrëdhënieve të komplikuara. Sa më shpejt që këto të lihen mënjanë, aq më mirë. Ju gjithashtu mund ta gjeni gjumin si shpëtim. Kur jeni të tensionuar, nervoz dhe më pak të kujdesshëm se zakonisht, duhet të punoni dyfish për të shmangur gabimet.

Virgjëresha

Pavarësisht nëse jeni duke u marrë me të ose thjesht po mendoni shumë për një problem që duhet zgjidhur, kërkesat nga ata që ju rrethojnë po ju mbajnë të zënë.

Peshorja

Diskutimet financiare me partnerin do ju japin motiv për mendime. Pikëpamja e tyre ndaj kësaj fushe do t'ju befasojë. Edhe pse kanë heshtur për këtë deri në këtë moment, tani do të kenë një ose dy ide të dobishme për të ndarë me ju. Do të dëshironit të kishin folur më shpejt.

Akrepi

Problemet do të trajtohen më shpejt, me efikasitet dhe me më shumë sukses kur punoni me kolegët tuaj si një ekip operacional. Një përpjekje në grup është pikërisht ajo që nevojitet për të arritur një qëllim të përbashkët. Trajtojeni veten me disa gjëra luksoze këtë mbrëmje.

Shigjetari

Nëse përfshiheni në një grup, do të jetë sepse besoni thellë në vlerën e tij. Kauzat shëndetësore, mjedisore dhe politike do të kenë një tërheqje të madhe. Çfarëdo objektivash që i vendosni vetes sot, asgjë nuk ka gjasa t'ju pengojë.

Bricjapi

Refuzoni të zhyteni në një situatë armiqësore. Dikush që po ju shtyn qëllimisht në një faqe të mediave sociale duhet të bllokohet. Të hyni në një debat vetëm sa do t'ju shqetësojë dhe do t'ju zemërojë. Në vend që të merrni personalisht komentet kritike të dikujt, ngrihuni mbi grindjen.

Ujori

Miqtë dhe të afërmit presin që ju të merrni pjesë në aktivitetet për të cilat ata janë të entuziazmuar kur në fakt juve nuk ju pëlqen. Punët që kishit pranuar të bëni ju bëjnë të ndiheni të mjerë dhe mund të dëshironit të mos i kishit bërë këto premtime. Sidomos kur mendoni për argëtimin që mund të kaloni diku tjetër.

Peshqit

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke luftuar me një detyrë apo jeni në përpjekje për të zhvilluar një aftësi të re. Sa më shumë të praktikoni zanatin tuaj, aq më mirë do të bëheni. Ajo që është e rëndësishme, është që të jeni të gatshëm të këmbëngulni derisa të arrini rezultate.