HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 gusht nga Russell Grant

Dashi

Jeni në humor për të kaluar një ditë të kënaqshme. Jeni beqar? Një partner i mundshëm që është shumë ndryshe nga ju do t’ju tërheqë vëmendjen. Mund të jetë një rast i tërheqjes së të kundërtave.

Demi

Duhet të dini se çfarë e bën të lumtur një mik apo partner të ri. Nxitini ata të flasin për shpresat dhe ëndrrat e tyre. Si tjetër do ta kuptoni se po e bëni mirë? Komunikimi i sinqertë është çelësi për ndërtimin e marrëdhënieve më të mira.

Binjakët

Dikush do t'ju vërtetojë se e keni gabim në një debat. Ju do të duhet të tërhiqeni sado e vështirë të jetë kjo. Besimet, qëndrimi ose sjellja juaj nuk kanë qenë të përshtatshme për situatën. Do të duhet guxim për të kërkuar falje. Të tjerët do të respektojnë ndershmërinë tuaj.

Gaforrja

Ju e dini që njerëzit nuk do të pajtohen gjithmonë, por prisni që të tjerët të respektojnë pikëpamjet tuaja ashtu si ju respektoni të tyret. Debatet do të nxehen dhe kjo është kur mund të vendosni se do të ishte më mirë t'i mbani mendimet tuaja për vete.

Luani

Oferta spontane e një miku do t'ju çojë në ndryshimin e planeve sociale për mirë. Jeni beqar? Nëse dikush që nuk ju pëlqen po ju ngacmon të dilni me të, duhet të jeni të vendosur pasi t'i bëni të ditur se nuk jeni të interesuar.

Virgjëresha

Një seminar, mbledhje fondesh apo mbledhje nuk do të jenë aq të mrekullueshme sa ju kishin bërë të besoni se do të ishin. Nuk do t'ju bëjë shumë përshtypje mënyra se si është organizuar dhe megjithëse nuk do të thoni asgjë, do ta kishit rregulluar shumë ndryshe.

Peshorja

Jeni të sjellshëm, me zemër të ngrohtë dhe një person që fal shumë. Dikush i afërt do të pranojë se ka bërë diçka për të cilën nuk do të jeni të lumtur. Ata presin që ju të zemëroheni me ta. Do të jetë një surprizë kur ju do të pranoni faljen e tyre dhe do të tregoni se jeni të gatshëm të falni dhe harroni.

Akrepi

Një fqinj i ri po bëhet shumë miqësor. Nuk e keni problem të takoheni me ta herë pas here, por do të filloni të ndiheni të shqetësuar kur duket se nuk mund të largohen nga ju. Nëse mendoni se nuk keni pasur shumë fat kohët e fundit, kjo do të ndryshojë.

Shigjetari

Ju keni më shumë kontroll mbi ngjarjet aktuale pasi të tjerët shikojnë nga ju për të marrë drejtimin në një situatë grupore. Kjo ju bën të ndiheni më pozitivë dhe optimistë për atë që mund të sjellin muajt në vazhdim.

Bricjapi

Jeni duke u ngjitur. Një ftesë për një intervistë është ajo për të cilën keni shpresuar. E gjithë kjo falë kërkimeve dhe përpjekjeve që keni bërë me shpresën për të çuar më tej karrierën tuaj. Tani keni një shans për të shfaqur talentin tuaj. Përdoreni.

Ujori

Jeni duke marrë një qasje të kujdesshme dhe të organizuar ndaj përgjegjësive aktuale. Qëllimi juaj është të arrini rezultate dhe kjo do të ishte e mundur nëse vetëm njerëzit e tjerë do të ndalonin t'ju përfshinin në problemet e tyre. Ju mund të përfundoni duke shpenzuar më shumë kohë sesa do të dëshironit, për t'i ndihmuar ata.

Peshqit

Një marrëdhënie e ngushtë përballet me një sërë sfidash. Nuk ndiheni në harmoni me njëri-tjetrin. Nëse punoni në të, mund dhe do të ketë harmoni më të madhe. Ndarja e një sensi humori mund të jetë një ndihmë e madhe kur jeta bëhet e vështirë për ju të dy.