HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 janar nga Russell Grant

Dashi

Keni një oreks të pangopur për sfida dhe kjo do të mahnisë dikë që nuk e ka parë kurrë më parë këtë anë të natyrës suaj. Ju jeni të justifikuar të ndiheni krenarë për përparimin që keni bërë deri tani. Dikush në shtëpi ka shumë për të shpjeguar kur të zbulohet se diçka mungon ose është bërë keq.

Demi

Një koleg do të refuzojë të vendosë veten në përpjekje për të përfunduar punën para një afati. Do t'ju lihet të vendosni orë shtesë për të përmbushur këtë detyrim. Jeni duke u lodhur nga qëndrimi dhe dembelizmi i tyre dhe është koha të siguroheni që ata të mos shpërblehen për punën që nuk e kanë bërë.

Binjakët

Ka më shumë nevojë se zakonisht për të pare mirë atë që thoni para të tjerëve. Nëse jeni duke punuar me dikë që ka pësuar një lloj humbjeje, ai mund të jetë ende i ndjeshëm dhe i pambrojtur. Pasi të merret një vendim, nuk do të mund të ndryshoni mendje, prandaj sigurohuni që po bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Të provosh diçka për herë të parë do të jetë e frikshme. Edhe nëse përpjekja juaj e parë nuk ka shumë entuziazëm, do të keni një mundësi për të përmirësuar atë që keni bërë dhe më pas do të provoni përsëri. Pra, mos u dorëzoni dhe çfarëdo që po përpiqeni të bëni, kushtojini kohë dhe përpjekje për të provuar se vërtet dëshironi ta arrini.

Luani

Njerëzit duket se nuk e vlerësojnë sa kohë po shpenzoni në një grup, ose përpjekje vullnetare. Ata në krye do të marrin meritat për gjithçka që është bërë, ndërsa të tjerët në prapaskenë po marrin pak njohje dhe vlerësim. Përkushtimi juaj ndaj një kauze po shkakton probleme në shtëpi. Është koha për të riorganizuar prioritetet tuaja.

Virgjëresha

Ndjeni se një mik apo koleg po fsheh të vërtetën për një çështje që duhet të trajtohet sa më shpejt të jetë e mundur. Nëse nuk ju japin informacionin që ju nevojitet, do ta merrni nga një burim tjetër, më i besueshëm. Dikush do të ndihet i pambrojtur sot dhe menaxhimi i emocioneve do të jetë i ndërlikuar për ta.

Peshorja

Vazhdoni t'i thoni vetes se gjërat do të ecin më së miri. Mos kërkoni pengesa, motive apo komplikime të fshehura. Mund të mos ketë asnjë. Kur ju kërkohet një mendim, përpiquni ta jepni. Jini pozitiv dhe lejojini vetes të ndani lumturinë e njerëzve të tjerë.

Akrepi

Nuk jeni të sigurt pse një partner në punë apo romancë po sillet çuditshëm. Dyshimi i vazhdueshëm nga ana juaj mund të krijojë problemet e veta. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm për veprimet tuaja. Kontrolloni faktet dhe shifrat përpara se të merrni ndonjë angazhim afatgjatë. Mos nxitoni të nxirrni përfundime të shpejta.

Shigjetari

Do të jeni pozitivë se gjithçka do të shkojë sipas jush. Vetëm sigurohuni që të mos bëheni aq të sigurt në aftësitë tuaja sa të dukeni të vetëkënaqur. Zvogëloni pak pritshmëritë tuaja në mënyrë që të mos keni nevojë të përballeni me zhgënjime të panevojshme. Jini të lumtur me çdo sukses të vogël që arrini.

Bricjapi

Pranimi i një oferte për të marrë një pozicion autoriteti mund të krijojë një situatë të vështirë. Dikush do të bëjë të ditur në mënyrë të paqartë se kishte pritur që t'i jepej kjo mundësi. Për të marrë në dorë një punë apo projekt komunitar duhet që këto detyrime t'i kryeni me profesionalizëm.

Ujori

Marrja e pushimeve të rregullta mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të qenë më pozitiv dhe produktiv. Thjesht mos u largoni. Bëni një plan që përfshin pushimet dhe përmbahujuni atij. Ndaloni para se t'i jepni dikujt këshilla. Edhe pse jeni të sigurt se e dini se çfarë është më e mira për ta, ata mund të mos pajtohen me strategjinë tuaj.

Peshqit

Në vend që të përqendroheni në atë që po shkon keq, përqendrohuni në atë që po shkon siç duhet dhe mendimet tuaja së shpejti do të fillojnë të largohen. Çështjet e parave duhet të menaxhohen më me kujdes dhe mund të jetë diçka e vështirë të kujdesesh për të gjitha detajet.