HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 janar nga Russell Grant

Dashi

Një mik apo partner do të ndryshojë mendje për planet e bëra tashmë dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh. Pasi të bini dakord për marrëveshjet alternative, nëse ata tërhiqen përsëri, kthehuni dhe largohuni. Ju nuk mund të qëndroni në një marrëdhënie që ju bën të ndiheni të mjeruar.

Demi

Ka shumë gjëra për të cilat duhet të flisni gjatë një takimi pune. Për arsye të ndryshme, disa plane janë shtyrë. Ju mund të mendoni se kjo ishte në avantazhin e një kolegu dhe disa çështje duhet të diskutohen tani si prioritet.

Binjakët

Është e vështirë të ndihesh i sigurt për të eksperimentuar me ndonjë gjë të re kur disa njerëz presin që të dështosh para se të kesh filluar. Entuziazmi juaj për ide të reja nuk ndahet nga një mik apo koleg. Sa herë që ju sugjeroni diçka, ata përpiqen t`ju demoralizojnë. Gjithçka që do merrni është dekurajimi.

Gaforrja

Ju pëlqen të ndihmoni me projekte bamirësie dhe komunitare, por a është shumë për ju? Disa njerëz po mbështeten shumë tek ju tani, për të ndihmuar kur nuk ka vullnetarë të tjerë. Ju do të justifikoheni nëse merrni një vendim për të reduktuar aktivitetet e jashtme.

Luani

Vishni diçka të sofistikuar për takime dhe intervista. Mos u tundoni të nënvlerësoni aftësitë tuaja. Lërini njerëzit të dinë për arritjet tuaja të së kaluarës dhe do të keni më shumë përparim. Ju mund t'i fitoni njerëzit me personalitetin tuaj simpatik dhe fjalët bindëse.

Virgjëresha

Do të kënaqeni me arritjet e partnerit. Ata do të njoftojnë sot se kanë diçka për të festuar dhe ju do të dëshironi ta ndani këtë lajm me familjen tuaj. Jeni beqar? Mos u largoni nga dikush që po njiheni. Mund të jetë i/e duhura.

Peshorja

Dikush do të përpiqet t'ju bindë të mos ndiqni instinktet tuaja. Mund t'i pëlqejë atyre që ju të ndiqni idetë e tyre, por jo ju. Ju duhet të qëndroni në pozicionin tuaj dhe të këmbëngulni, nëse është e mundur, të shkoni në rrugën tuaj.

Akrepi

Dikush në familje do të ketë ide të reja për një projekt të përmirësimit të shtëpisë. Ju do të dëshironi t'i diskutoni këto dhe t'i mendoni më tej përpara se të bini dakord me sugjerimet e tyre. Është e rëndësishme të merret në konsideratë nëse do t'ia vlejë kostoja përpara se të filloni një punë të re.

Shigjetari

Një mik i ri apo partneri romantik po tregon një anë posesive që ju bën të mos ndiheni rehat. Nëse ata po përpiqen t'ju drejtojnë ose po sillen sikur ju zotërojnë, ata do të zbulojnë se nuk jeni një person që mund të manipulohet lehtësisht.

Bricjapi

Ka shumë literaturë për të lexuar përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm biznesi. Një numër kolegësh po hedhin gjithçka në atë që po kthehet në një garë profesionale. Ju dëshironi të shihni një plan të duhur që trajton çështjet që ju përfshijnë të gjithëve.

Ujori

Nëse njerëzit do të komunikonin me njëri-tjetrin më sinqerisht, do të kishte më shumë harmoni në vendin e punës. Rritja e tensionit mes kolegëve ju bën të preferoni të punoni nga shtëpia. Po bëhet gjithnjë e më e dukshme sesi një koleg të cilit dikur i kishit besim, është një gënjeshtar me dy fytyra.

Peshqit

Ju dhe partneri keni luftuar për të marrë pak kohë për veten tuaj. Ju mendoni se po ndaheni për shkak të punës dhe përgjegjësive të tjera të jashtme. Me kusht që të dy të jeni të gatshëm të punoni në të, mund ta përmirësoni marrëdhënien tuaj. Ju duhet të shkoni fshehurazi në një strehë private.