HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Një mik ose i afërm që ndihet nën presion do të vlerësonte që t'i hiqnit një pjesë të presionit. Në vend që të pyesni nëse kanë nevojë për ndihmë, këmbëngulni të merrni përkohësisht disa punë për ta. Duke vepruar kështu, ju do t'u jepni atyre një shans për të rifituar ekuilibrin e tyre.

Demi

Një i afërm e di se mund të varet nga ju sa herë që mund të ketë nevojë. Ajo që është befasuese është se kur i vizitoni sot, ata kanë disa këshilla të mençura për të ofruar, për një çështje që ju ka shkaktuar shqetësim dhe konfuzion.

Binjakët

Një mosmarrëveshje e vjetër me një mik do të rishfaqet. Ju kishit menduar se kjo kishte mbaruar, por dikush duket se mban mëri. Do të duhet shumë durim për të mos humbur durimin, por nëse e bëni këtë vetëm sa do t'i përkeqësonte gjërat.

Gaforrja

Jeni gati t'i jepni fund projekteve të vjetra pasi fillojnë të rejat dhe këto bëhen më kuptimplote. Jini të përgatitur për të eksperimentuar pasi prioritetet tuaja po ndryshojnë. Mendja juaj ka filluar të hapet ndaj mënyrave të reja dhe të ndryshme të të menduarit.

Luani

Rutina juaj po i shkakton një miku shumë zhgënjim dhe konfuzion, pasi ju jeni i ngarkuar. Një detyrë nuk është e lehtë për ta. Të paktën me mbështetjen tuaj ata do të vazhdojnë më lehtë drejt zgjidhjes së problemit.

Virgjëresha

Reagimet e një miku apo kolegu më të ri në një situatë kontestuese nuk ka gjasa t'u bëjnë përshtypje atyre që janë tashmë kundër tyre. Ata do të kërkojnë mbështetje nga ju. Ka mënyra se si mund të ndihmoni në lehtësimin e situatës.

Peshorja

Jini diplomat nëse e gjeni veten të përfshirë në ndonjë konflikt mes fqinjëve. Nëse thoni gjënë e gabuar. Mosmarrëveshjet me njerëzit do të shkaktojnë një përçarje mes jush, e cila do ta bëjë të vështirë për ju të komunikoni me njëri-tjetrin në të ardhmen.

Akrepi

Dikush nuk ka respekt për aftësitë dhe njohuritë tuaja. Ata veprojnë sikur dinë gjithçka dhe ju jeni duke u mërzitur me njoftimet dhe ekzagjerimet e tyre dramatike. Nëse ata përpiqen t'ju bëjnë të ndiheni të frikësuar, ata po dështojnë. Ajo që po arrijnë të bëjnë është të konfirmojnë besimin tuaj se nuk mund të punoni kurrë së bashku në mënyrë harmonike.

Shigjetari

Suksesi i një sipërmarrjeje të re do të varet kryesisht nga dëshira për të punuar përkrah njerëzve që vështirë se i njihni. Mund të jetë në të vërtetë një ndryshim freskues të dilni nga guaska juaj pas një periudhe të zgjatur të fokusimit kryesisht në interesat tuaja.

Bricjapi

Përdorni faqet e rrjeteve sociale në internet për të promovuar aftësitë tuaja dhe interesat e karrierës. Kalendari juaj social ka filluar të mbushet dhe ju mund të përfitoni nga kjo mundësi për të përzier punën me kënaqësinë. Disa kontakte të rëndësishme do të bëhen në një takim festiv.

Ujori

Natyra juaj e gjithanshme do t'ju bëjë të njohur kur të tjerët të admirojnë aftësinë tuaj për të vepruar dhe për të menduar shpejt kur është e nevojshme. Jeni të përgatitur për sfidat që keni përpara tani dhe nuk do të ndikoheni nga askush që është nervoz ose tepër i shqetësuar.

Peshqit

Marrja e një qasjeje të ndryshme për financat do t'i hapë rrugën sigurisë afatgjatë. Nuk është e lehtë të kurseni para këto ditë, por bëni çmos për të lënë mënjanë pak para. Edhe kur është vetëm një sasi e vogël, gur gur bëhet mur.