HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 qershor nga Russell Grant

Dashi

Një marrëdhënie e re do të pësojë disa tensione për shkak të një mosmarrëveshjeje të papritur brenda familjes. Ju mund të pranoni se përputhshmëria juaj nuk është aq e fortë sa mendohej fillimisht. Edhe pse të kuptuarit e këndvështrimit të partnerit mund të jetë sfidues, të paktën bëni një përpjekje për t'i parë gjërat me sytë e tij.

Demi

Nuk ka gjasa që t`ju ngjisë biseda menjëherë me një koleg apo një të saponjohur. Të menduarit para se të flisni mund të lehtësojë çdo tension. Familja dhe miqtë tuaj të ngushtë po ofrojnë mbështetjen që ju nevojitet për të ndjekur frymëzimin artistik.

Binjakët

Zakonisht jeni shumë të gëzuar, por ka diçka në mendjen tuaj. Pesha e përgjegjësive të përditshme ka filluar t'ju dëmtojë, si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Jo vetëm kjo, por çdo lumturi që keni ndjerë, do të mbetet në hije nga ardhja e disa faturave. Duket sikur çështjet më praktike vazhdojnë të grumbullohen për ju dhe duhet të merreni me to.

Gaforrja

Të jesh në gjendje t'i bësh të tjerët të lumtur është diçka e mrekullueshme, por mos harroni t`i jepni prioritet edhe mirëqenies tuaj. Mos u ndjeni nën presion për të provuar çdo ide që sugjeron një mik apo koleg, veçanërisht nëse keni dyshime për të. Është në rregull të vendosni kufij dhe të mbroni interesat tuaja.

Luani

Përparimi që keni bërë do të ndërpritet papritur. Në vend që t'i nënshtroheni ndikimit të të tjerëve, mendoni se si mund ta përmirësoni situatën tuaj. Mësoni për të drejtat tuaja dhe jini të gatshëm t'i pretendoni ato kur është e nevojshme.

Virgjëresha

Vazhdoni të viheni në dispozicion të atyre që janë në pozitat e pushtetit. Kjo do ta bëjë shumë më të lehtë për ju arritjen e objektivave tuaja. Kur i drejtoheni publikut ose merrni pjesë në intervista, sigurohuni që të visheni siç duhet. Është e këshillueshme që të anoni drejt formalitetit për të shmangur çdo keqkuptim.

Peshorja

Është e rëndësishme të merrni kontrollin e reagimeve tuaja dhe të bëni një përpjekje të ndërgjegjshme për t'i menaxhuar ato. Për të parandaluar ndonjë keqardhje të mundshme ose nevojën për falje më vonë, mund të jetë më mirë t'i mbani mendimet tuaja për vete tani për tani.

Akrepi

Komunikimet, udhëtimet dhe ngjarjet shoqërore mund të sjellin pak zhgënjim. Fillimisht nuk do të jeni të interesuar apo të motivuar për të bërë ndonjë përpjekje. Kjo është arsyeja pse do të synoni të bëni vetëm minimumin, si në shtëpi ashtu edhe në punë. Më vonë, do të merrni një ofertë që ju bën të uleni dhe të vini re.

Shigjetari

Mos nxitoni në çështjet ligjore dhe financiare, përndryshe mund të mos arrini rezultatin që dëshironi. Kur merreni me çështje të rëndësishme biznesi, është më mirë të qëndroni të durueshëm dhe të shmangni dëshirën për të përfshirë të tjerët vetëm për të përshpejtuar gjërat.

Bricjapi

Edhe keqkuptimet e parëndësishme dhe konfliktet në biznes mund të pengojnë përparimin tuaj. Kjo pasdite ka potencial për të siguruar mbështetje financiare. Një partner do të ofrojë një ide unike se si të përmirësoni situatën tuaj financiare të përbashkët. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë të veçantë në një mbledhje elegante ose në një festë shoqërore.

Ujori

Mos u habisni kur ju vënë në krye të një projekti problematik. Filloni duke formuar një ekip që do të bëjë punë të mirë në situata me presion të lartë. Merrni parasysh promovimin e një kolegu që ka punuar me zell, por pa u vënë re. Ky vendim do të reflektojë pozitivisht në aftësitë tuaja drejtuese. Për më tepër, mbështetuni në intuitën tuaj kur vlerësoni pikat e forta dhe të dobëta të të tjerëve.

Peshqit

Pasi të filloni një projekt që ju emocionon, do të ketë disa pengesa në rrugë, por ju jeni të përgatitur për to. Jini të durueshëm dhe do të arrini të shihni disa rezultate pozitive. Nëse një temë e re ju tërheq interesin, vazhdoni dhe mësoni më shumë rreth saj, edhe nëse kjo do të thotë të ndryshoni rutinën tuaj.