HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 shtator nga Russell Grant

Dashi

Nuk mund të bëni gjithçka dhe mund të keni humbur nga sytë prioritetet tuaja të vërteta. Ju keni qenë kaq të përqendruar në punën dhe shqetësimet sociale, saqë keni injoruar nevojat e dikujt për të cilin kujdeseni.

Demi

Përveç detyrave tuaja për të vazhduar më tej, mund ta gjeni veten që t`ju duhet të merrni përsipër detyra që zakonisht kryhen nga një koleg, ose i afërm i sëmurë që mungon. Një ortek përgjegjësish ju vë nën presion të jashtëzakonshëm. Ju mund të pyesni veten se nga do të merrni energji për t`i përballuar të gjitha.

Binjakët

Dikujt duhet t'i thuhet se mund të vazhdojë me gjërat pa pasur nevojë të konsultohet me ju për mendimin tuaj gjatë gjithë kohës. Një mik i ri ose familjar duket aq i pasigurt për veten saqë kërkon udhëzime për çështjet më të parëndësishme. Nxitini ata të mendojnë vetë.

Gaforrja

Nuk do të jeni të kënaqur me mënyrën se si disa njerëz që supozohej të punonin me ju si pjesë e një ekipi, zhduken në momentin që shfaqen problemet. Duket e padrejtë që ju jeni ai që ju duhet të zgjidhni disa çështje të ndërlikuara pa asnjë ndihmë apo mbështetje.

Luani

Një mundësi që ju jep një koleg i vjetër ose drejtues bamirësie do të tingëllojë tepër joshëse. Ky mund të jetë shansi juaj për të zgjeruar përvojat tuaja. Kostot e përfshira nuk do të jenë minimale dhe për këtë arsye ju duhet të konsideroni nëse bilanci i kostos dhe përfitimeve është i barabartë.

Virgjëresha

Do të dini instinktivisht se çfarë të bëni për të ndihmuar në zgjidhjen e dilemës së një të afërmi. Ata do të jenë të lumtur që ju kanë besuar. Përveçse do të jeni në gjendje të mbani një sekret, do të jepni edhe disa këshilla dhe ndihmë praktike se si mund t'i qasen një problemi të ndërlikuar.

Peshorja

Nuk do të jetë e lehtë të diskutoni një çështje private kur deri më tani nuk keni mundur t'ia dilni me dikë. Ju e dini që një partner ose mik i ngushtë po injoron nevojën për të trajtuar një temë të ndjeshme, por kjo nuk mund të vazhdohet më. Nëse ata vazhdojnë të refuzojnë të bashkëpunojnë, mund t'ju duhet ta përballoni vetë këtë.

Akrepi

Punët e përditshme do të marrin një kuptim të ri pasi jeni më të gatshëm për të eksperimentuar. Do të sugjerohet një qasje e ndryshme ndaj detyrave rutinë dhe megjithë hezitimin tuaj fillestar, mund ta gjeni veten me interes të shtuar për këto metoda të reja.

Shigjetari

Paratë nuk duhet të jenë një temë tabu. Ju dhe një partner duhet të mblidheni për të diskutuar situatën tuaj aktuale, financiare. Ju duhet të rivendosni gjithçka në rrugën e duhur përpara se kjo të fillojë t'ju shkaktojë netë pa gjumë dhe shumë stres. Filloni të kërkoni mënyra për të zgjidhur problemet financiare.

Bricjapi

Njerëzit do t'ju pyesin për mendimin tuaj dhe duan pikëpamjet tuaja në mënyrë që t'ua kalojnë ato të tjerëve. Më e rëndësishmja, ata shpresojnë se ju do të pajtoheni me ta. Ju ndoshta nuk do ta bëni dhe për këtë arsye do të refuzoni të tërhiqeni zvarrë në ndonjë gjë që nuk ju shqetëson.

Ujori

Një stuhi aktivitetesh do t'ju mbajë në këmbë. Ju mund të ndiheni sikur nuk mund të vazhdoni me gjithçka që po ndodh. Delegoni përgjegjësitë aty ku mundeni dhe mbani mend: ka gjithmonë të nesërme për ato gjëra që nuk bëhen sot.

Peshqit

Ju dhe një partner apo mik i ngushtë nuk mund të bini dakord për asgjë këto ditë. Nuk jeni të sigurt se si marrëdhënia juaj është shpërbërë. Nga njëra anë po transmetohen pakënaqësi të vjetra. Nga ana tjetër, ju keni filluar të dyshoni se gjërat nuk do të funksionojnë kurrë mes jush.