HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju duhet pak kohë vetëm për veten. Në mënyrë ideale, ju thjesht dëshironi të vazhdoni me atë që dëshironi të bëni pa ju ndërhyrë askush. Pavarësisht se çfarë mund të mendojnë apo thonë të tjerët, nëse ka diçka me të cilën vërtet duhet të vazhdoni përpara, është të ndiqni dëshirat tuaja.

Demi

Qytetet e zhurmshme do t'ju zhgënjejnë. Nëse punoni ose jetoni në një mjedis të zhurmshëm, do të gjeni një justifikim për t'u larguar dhe për të shkuar në një vend më të qetë. Kur të gjeni pak paqe dhe qetësi, nuk do të dëshironi që kjo të shkatërrohet për asgjë në botë. Heshtja është e artë.

Binjakëve

Planet pak a shumë do të dalin ashtu siç pritej. Mund të ketë disa çështje të papritura për t'u marrë me to, por asgjë që do t'ju hyjë në sy. Është mirë të merrni frymë herë pas here dhe në këtë fazë të muajit do ta mirëprisni këtë.

Gaforrja

Paratë kanë qenë të pakta dhe ju duhet të ndiheni krenarë për përpjekjet tuaja për të rritur të ardhurat tuaja. Një hobi mund të rezultojë të jetë mënyra ideale për të vendosur pak para shtesë në xhepat tuaj. Ky mund të mos jetë një burim i rregullt të ardhurash, por do të ndiheni të kënaqur të jeni në gjendje të përdorni imagjinatën tuaj në një mënyrë fitimprurëse.

Luani

Zgjidhni të kaloni një pjesë të kohës në shoqërinë e njerëzve me mendje të njëjtë, të cilët pëlqejnë të shohin anën e mirë të jetës. Kjo do t'ju mbajë të gëzuar. Vetëm kini kujdes se çfarë lloj ftesash pranoni pasi një sugjerim miqësor mund të mos jetë vërtet i tillë.

Virgjëresha

Mendoni t'i jepni vetes një dorë ndihmë nëse ndiheni pak keq. Ju nuk duhet të vazhdoni të shtyni veten dhe të mos ndaloni kurrë. Bëni pak pushim, se energjia juaj nuk është pa limit. Pushoni dhe jepini vetes një mundësi për të rimbushur bateritë tuaja.

Peshorja

Vendosmëria mund t'ju ndihmojë të realizoni disa nga ëndrrat tuaja më të çmendura, por a jeni mjaft të guximshëm për të bërë lëvizjen e parë? Ajo që nuk dëshironi tani është të jeni të lidhur me rutinat e mërzitshme dhe të konsumuara. Ju do të jeni të etur për të punuar në ide të reja që frymëzojnë imagjinatën tuaj dhe më shumë, sepse ato mund t'ju kursejnë disa para.

Akrepi

Jeni duke ëndërruar për të gjitha gjërat e mrekullueshme që mund të bëni me paratë tuaja nëse mund t'i kurseni. Kjo duket e pamundur për momentin, pasi pasi të paguhen faturat e familjes, ka pak ose asgjë për të kursyer ose për të shpenzuar për luks. Ju meritoni më shumë para se sa jeni duke u paguar për punën tuaj, por shefi nuk është në gjendje t'ju bëjë një rritje të pagës.

Shigjetari

Lajmet e marra nga një mik i vjetër i familjes do t'ju befasojnë. Dilema juaj e radhës do të jetë nëse do t'ia kaloni këtë informacion një të afërmi më të vjetër. Mund të mos e kaloni ditën pa pasur nevojë të diskutoni një çështje financiare ose ligjore me dikë që është afër jush.

Bricjapi

Jini të shoqërueshëm. Aktivitetet e miqësisë do t'ju sjellin kënaqësi të madhe. Qoftë në një shkallë të madhe apo diçka mjaft modeste, çdo gjë që lidhet me skenën sociale do t'i shtojë një shkëlqim të veçantë ditës suaj. Mos u distanconi larg shoqërisë. Një partner do të dëshirojë t'ju përkëdhelë.

Ujori

Mund të gjeni një mënyrë të thjeshtë për të përmirësuar efikasitetin e punës. Ndani mendimet tuaja dhe komentet me kolegët. Ata do të jenë konfirmues. Të jeni në gjendje të vendosni idetë tuaja novatore në punën tuaj do të sjellë shumë lëvdata nga njerëzit në nivele të larta drejtuese. Do të ndiheni mirë të dini se i keni bërë përshtypje dikujt.

Peshqit

Një koleg ka zili për suksesin tuaj. Fjalët dhe qëndrimi i tij nuk do t'ju lënë asnjë dyshim për këtë. Tensioni që kjo shkakton mes jush do të fillojë t'ju lodhë. E tëra çfarë mund të bëni është të përpiqeni të injoroni negativitetin dhe vërejtjet e tyre kritike. Një projekt i ri pune duket plot premtime.