HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Dashi

Ndiqni një drejtim që ju është dhënë nga një i afërm dhe kjo do t'i japë zgjidhje një problemi në familje. Angazhimi në thashetheme të kota do t'ju sjellë përgjigjet që keni kërkuar. Ngjarjet sociale do të jenë argëtuese në fillim. Një mik me humor do ta prishë gjithçka duke refuzuar të bashkohet në biseda.

Demi

Njerëzit kanë nevojë për kohë për të shqyrtuar implikimet e një propozimi që ju u bëni. Do të duhej shumë guxim për ta bërë këtë sugjerim dhe tani duhet të fshihni reagimin tuaj nëse përgjigja e tyre nuk është ajo që kishit shpresuar. Jini të durueshëm. Më në fund do të arrini dëshirën tuaj.

Binjakët

Në vend që të ktheni një hua, dikush që ka marrë para nga ju kohët e fundit do të kthehet dhe do të kërkojë më shumë. Nëse nuk e përballoni dot, njoftojini ata. Jeta është mjaft e vështirë pa pasur nevojë të përpiqesh të ndihmosh një mik që po lufton me financat e tij. Ju mund t'i sugjeroni ata të marrin ndihmë profesionale.

Gaforrja

Nuk ka rëndësi se kujt i vjen ideja, bashkimi me partnerin apo familjarin për të blerë diçka për shtëpinë do të duket si një vendim i frymëzuar. Filloni të bëni pazare. Po kërkoni dashurinë? Postoni profilin tuaj në një faqe takimesh në internet.

Luani

Në vend që të flisni për çështje personale me të tjerët, hidhini mendimet tuaja në një ditar. Kini kujdes se sa informacion jepni, madje edhe dikujt që mendoni se mund t'i besoni. Ata nuk do ta kenë mendjen, por mund të nxjerrin një sekret gjatë një bisede të rastësishme.

Virgjëresha

Ndarja e ndjenjave tuaja më të thella do t'ju afrojë ju dhe partnerin tuaj. Nëse keni nevojë për më shumë liri, më shumë përkushtim ose për të kaluar më shumë kohë së bashku, mos hezitoni të kërkoni atë që dëshironi. Bashkimi me një koleg për një detyrë të veçantë mund të shënojë gjithashtu fillimin e një miqësie kuptimplote.

Peshorja

Një i afërm i moshuar ose dikush me të cilin punoni duket se mendon se duhet të japë fjalën e fundit për vendimet që duhet të merrni tani. Ju nuk jeni dakord. Gjithçka që dëshironi vërtet është të jeni në gjendje të vazhdoni me gjërat që dëshironi të bëni pa asnjë ndërhyrje nga të tjerët.

Akrepi

Nuk do të jetë e nevojshme apo tërheqëse të tejkaloni një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Do të pendoheni nëse dëgjoni ose inkurajoni idetë e fryra të familjes.

Shigjetari

Ju dëshironi të mendoni pak përpara se të vendosni nëse do të vazhdoni një lidhje apo jo. Duket se ka pak përputhshmëri mes jush dhe kjo ju shqetëson për një kohë të gjatë. Më mirë jepini fund tani se më vonë.

Bricjapi

Ju vazhdoni të lini që skenari i rastit më të keq t'ju ndalojë të ndërmerrni rreziqe të vogla. Ju shikoni ndërsa të tjerët lëvizin për të arritur disa qëllime mbresëlënëse dhe e dini se edhe ju mund ta bëni këtë nëse do të kishit guximin për të bërë disa ndryshime. Edhe nëse dështoni, të paktën nuk do t'i keni kthyer shpinën një ëndrre.

Ujori

Oferta për të marrë përsipër detyrat e një shoku ose kolegu do të krijojë një dinamikë të ndryshme në këtë marrëdhënie. Mirënjohja e tyre e pamasë do t'ju befasojë dhe ata do të pranojnë se rrallë kanë përjetuar një mirësi dhe bujari të tillë. Ndihma për njerëzit në nevojë ju vjen natyrshëm.

Peshqit

Kur bëhet fjalë për punën dhe ambiciet tuaja kryesore, mos u kënaqni me pak. Nëse puna juaj ju bën të pakënaqur, filloni të kërkoni një tjetër. Nëse dëshironi një sfidë krijuese, bashkimi i forcave me një mik artist do t'ju ndihmojë të qëndroni në të derisa të arrini rezultate. Bëni diçka pozitive për të rindezur pasionin tuaj.