HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 korrik nga Russell Grant

Dashi

Të bindësh një koleg të vjetër se idetë e tua janë të realizueshme do të marrë shumë kohë dhe përpjekje. Ata duan të shikojnë në të gjitha këndvështrimet dhe t`u japin marrin përgjigje të gjitha pyetjeve të tyre përpara se të japin miratimin. Ju e dini që planet tuaja do të funksionojnë dhe nuk mund të mos ndjeni se janë shumë kritikë.

Demi

Përdorni maturinë kur një çështje debati vjen në diskutim. Ju ndiheni të fortë për një çështje dhe do të zbuloni se ka të tjerë që ndihen në të njëjtën mënyrë. Në punë, askush nuk duket se flet të njëjtën gjuhë kur mund t'ju duhet të përsërisni veten më shumë se një herë për t'u dëgjuar.

Binjakët

Të shikosh mënyrat se si mund të shkurtosh shpenzimet është e vështirë kur tashmë po përpiqesh të menaxhosh një buxhet të ngushtë. Ndërsa situata juaj financiare ndryshon, rrethanat tuaja në lidhje me përfitimet që mund të keni ndryshojnë gjithashtu. Biseda me një linjë ndihme ose një zyrë këshillimi do t'ju japë një ide më të mirë për çdo mbështetje që është në dispozicion.

Gaforrja

Pavarësisht se keni shumë për të bërë për punët tuaja, një mik do t'ju drejtohet për një favor. Nëse kjo përfshin një hua, ata mund të duhet të provojnë tek dikush tjetër. Një problem me një kontratë financiare afatgjatë do të duhet të zgjidhet menjëherë. Kjo nuk është hera e parë që shfaqet ky problem dhe ju mendoni se nuk do të jetë as i fundit.

Luani

Shtrirjet në buxhet mund të nënkuptojnë më pak para për të shpenzuar në daljet familjare, pushime dhe argëtim. Ka mënyra për të mbushur kohën tuaj që nuk kushtojnë asnjë qindarkë. Para se të bëni një blerje qoftë edhe modeste, mund t'ju duhet t'u hidhni një sy financave tuaja.

Virgjëresha

Bisedat dhe ndarja e interesave me të tjerët zgjerojnë njohuritë tuaja. Ju mund të mendoni të shikoni më tej në një temë që ju magjeps. Një fqinj që mezi e njihni do të kërkojë disa këshilla. Ju mund të habiteni se sa shumë nga jeta e tyre personale po ju besojnë.

Peshorja

Projektet e reja në grup do t'ju frymëzojnë dhe për momentin, puna në grup nxjerr më të mirën nga ju. Vetëm kini kujdes për të mos e tepruar me dëshirën tuaj për të ndihmuar ekipin. Mbështetja juaj është pranuar me mirënjohje, por ka disa që do të fillojnë ta marrin mirësinë tuaj si të mirëqenë derisa të arrini të ndjeni se do të dëshironit që të mos ishit përfshirë kurrë.

Akrepi

Një çështje që nuk ju ka dhënë shumë lumturi do të marrë fund së shpejti dhe ky do të jetë një lehtësim i jashtëzakonshëm. Dikush që ju njeh mirë mund të ketë një dorë ndihmë në të. Pas kësaj jetë juaj do të jetë më e lehtë.

Shigjetari

Keni aq shumë për të bërë sa mund të ndjeni pak keqardhje për një çështje të papërfunduar. Ju duhet të jeni në gjendje ta përfundoni këtë brenda ditëve të ardhshme. Disa aktivitete do t'ju mbajnë në këmbë. Një koleg do të sugjerojë një mënyrë të re për të trajtuar disa punë rutinë.

Bricjapi

Lajmet që keni shpresuar, do të merren në të ardhmen dhe kjo do të ndihmojë për të rigjallëruar një marrëdhënie të ngushtë. Përparimet e dashura të partnerit tuaj do të vërtetojnë se debatet e fundit janë harruar. Mos u habitni nëse vini re një raport më të ngushtë që po zhvillohet mes jush. Po kërkoni përsëri mënyra të reja për të kursyer para.

Ujori

Mund të jetë koha për të bërë përpjekje për të përmirësuar shëndetin tuaj. Një formë e sforcimit fizik do t'ju bëjë të kuptoni se duhet të bëheni më aktivë. Humori juaj është mjaft i mirë. Ka të ngjarë t'i përmbaheni një regjimi të ri fitnesi.

Peshqit

Disa nga idetë që po ndani sot mund t'ju ngatërrojnë. Ju keni bërë disa plane të caktuara në lidhje me një projekt grupi ose komuniteti dhe do të jetë mjaft shqetësuese të gjesh njerëz të tjerë që kanë ide të tjera. Ju mund të ndjeni se dikush nuk e di me të vërtetë se për çfarë po flasin dhe gjëja e bezdisshme është se njerëzit e tjerë po i dëgjojnë në të vërtetë.