HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Dashi

Një mik do të kërkojë një favor që nuk je i gatshëm t'ia bësh. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë. Nëse i dashuri juaj bën shkelje, ky është problemi i tyre. Kushdo që nuk mund të pranojë kufijtë tuaj nuk ka interesat tuaja më të mira në zemër. Mbani një distancë nga kjo marrëdhënie. Një faturë e papritur do të arrijë. Mos harroni se ka më shumë në jetë sesa paratë. Numëroni bekimet tuaja. Burimet që ju nevojiten do të vijnë kur të zhvilloni një qëndrim mirënjohjeje.

Demi

Moderimi nuk është pika juaj më e fortë. Kujdes nga kënaqësia e tepruar në ushqim dhe pije. Zgjidhni prodhime të freskëta dhe proteina. Mungesa e mundësive në fushën tuaj mund të bëjë që të rishikoni opsionet tuaja. Kalimi në një industri me rritje të shpejtë do të jetë një sfidë e mirëpritur. Mendoni të ndiqni një kurs kompjuteri. Kjo mund t'ju lejojë të zgjidhni disa detyra fitimprurëse.

Binjakët

Një qëndrim i paqartë po dëmton përparimin tuaj. Vetëm se nuk pajtoheni me bindjet e dikujt nuk do të thotë që nuk mund të lidheni në zona të tjera. Puna me dikë që ka pikëpamje dhe vlera të ndryshme do të jetë ndriçuese për të dy. A keni vështirësi të flini? Mbani një rutinë qetësuese të gjumit. Qëndroni larg nga ekranet për një orë të plotë. Dëgjoni muzikë qetësuese. Krijoni një ambient më të rehatshëm për gjumë.

Gaforrja

Të vihesh në krye të financave të dikujt tjetër është stresuese. Shikoni nëse dikush tjetër është i gatshëm t'i marrë këto përgjegjësi. Ju keni bërë tashmë pjesën tuaj të drejtë të punës së palodhur. Jepini vetes dhuratën e lirisë. Mos i kërkoni një miku të besueshëm që t'ju ndihmojë me një detyrë të rëndësishme. Është më mirë të punësoni një profesionist për të trajtuar këtë punë. Nëse nuk jeni të sigurt me kë të kontaktoni, kërkoni rekomandime në mediat sociale.

Luani

Rezistojini tundimit për të goditur një të dashur për ndjenjat tuaja. Nëse jeni i trishtuar, ose i zemëruar, bëni diçka për të ringritur shpirtin tuaj. Shikoni një maratonë filmi. Dëgjo këngë optimiste. Lexoni një libër që ju bën të qeshni. Do të ketë disa ndryshime të papritura në vendin tuaj të punës. Dikush në një pozicion të fuqishëm mund të krijojë një grindje.

Virgjëresha

Ju jeni të mërzitur në punë. Kërkimi i një pozicioni më sfidues ia vlen të ndiqet. Kaloni disa momente duke reflektuar në tema që ju magjepsin. Kjo do t'ju japë një të dhënë të mirë se ku të aplikoni për punë. Kontaktoni kompanitë me teknologji të përparuar. Përgjigjet që kërkoni nuk mund të gjenden në një libër, video ose podcast.

Peshorja

Mos u bëni shumë të vështirë për dikë më të ri. Ata nuk kanë përvojë dhe pjekuri për t'u marrë me problemet në mënyrë konstruktive. Duke i ftuar të flasin për ato që i shqetësojnë, do të fitosh mirënjohjen e tyre. Një tarifë e papritur mund të vendoset për ju. Kontaktoni agjensinë në fjalë dhe kërkoni një rikthim. Duke biseduar me të gjithë me një ton të respektueshëm, ju mund të merrni mëshirën që kërkoni. Bota rrotullohet.

Akrepi

Arritja e sigurisë në familje është e vështirë kur ndjeheni të mërzitur. Nëse doni të blini një shtëpi, zhvendoseni në një zonë tjetër ose jepni me qira diçka, së pari kaloni një ditë argëtimi. Ju do kënaqeni me një panair antik. Nëse partneri juaj romantik nuk pajtohet me planet tuaja, qëndroni të qetë. Do të gjeni një vend të përbashkët pasi të keni biseduar me zemër. Kur hasni rezistencë nga gjysma tjetër, mos luftoni. Merrni frymë thellë dhe dëgjoni.

Shigjetari

Ndërveprimet me një të afërm ose një fqinj do të tensionohen. Ju dëshironi që ata të marrin përgjegjësinë për sjelljen e tyre të pakursyer, por ata insistojnë se nuk kanë bërë asgjë të keqe. Kur arrini një ngërç si ky, bëni një tërheqje të përkohshme. Rezistojini tundimit për ta tepruar me sheqer, yndyrë dhe alkool. Duke i dhënë trupit tuaj prodhimin e freskët dhe proteinat do lulëzoni.

Bricjapi

Bëni një dhurim të vogël për bamirësi. Sjellja e pazakontë e një fëmije është shndërruar në një shqetësim për ju. Në vend që të jepni dënime të rrepta, përpiquni të kaloni më shumë kohë cilësore së bashku. Organizohuni të bëni gjëra që pasqyrojnë interesat e tyre. Daljet e tyre do të bëhen gjëra të së kaluarës.

Ujori

Puna po ju lodh. Varet nga ju të bëni zgjedhje më të shëndetshme. Duke shkurtuar përgjegjësitë tuaja profesionale, entuziazmi juaj natyror për jetën do të rikthehet. Nëse vazhdoni të pranoni më shumë detyra, do të vuani nga konsumimi. Marrja e një pushimi nga puna këshillohet shumë. Sjellja e çrregullt e një anëtari të familjes po ju zemëron. Jeni lodhur të vini duke shpëtuar këtë njeri nga telashet. Herën tjetër që do kërkojë ndihmën tuaj, thuaji të bëjë plane të tjera.

Peshqit

A jeni i vetmuar? Ndaloni së prituri që njerëzit të arrijnë tek ju. Prezantojeni veten me njerëz të rinj të cilët i hasni në mediat sociale. Bashkohu në një grup takimesh. Mund të jetë e vështirë për një introvert natyror si ju të thyejë akullin. Do të përmirësoheni me praktikën. Një reagim i ashpër mund t'ju prishë ekuilibrin. Mundohuni të mos i merrni këto vërejtje si personale. Artistët e irrituar shpesh bëjnë bujë tek ata që ushtrojnë imagjinatën e tyre rregullisht. Ju nuk jeni objekti i përbuzjes së tyre; ti je burimi i zilisë së tyre.