HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Dashi

Mendoni më shumë për idetë e diskutuara së fundmi në vendin e punës. Ka ende gabime që duhen zgjidhur përpara se t'u paraqiten kolegëve të vjetër. Jini të përgatitur me përgjigje për të gjitha pyetjet që do të lindin në mënyrë të pashmangshme. Mbështetni argumentet tuaja me fakte dhe shifra.

Demi

Një shok ekipi mendon se idetë e tij duhet të merren parasysh dhe të ndiqen. Meqenëse ata janë kreativë, praktikë dhe të apasionuar për planet e tyre, nuk ka asgjë të keqe t'i lini ata të udhëheqin rrugën përpara. Për më tepër, ju dëshironi të shmangni debatet.

Binjakët

Një mundësi për të bërë një udhëtim të improvizuar do të tingëllojë më tërheqës sesa të vazhdoni me diçka që nuk funksionon. Ju nuk mund ta shihni vlerën e investimit herët. Pjesëmarrja në një seminar do të jetë kuptimplotë.

Gaforrja

Ndiheni të tunduar për t'i dhënë fund një lidhjeje, ose marrëveshjeje që nuk po shkon ashtu siç pritej. Dikush që nuk është aq i zellshëm apo aq i disiplinuar sa ju do të shkaktojë probleme, por këto mund të korrigjohen. Mos ia prishni mundësinë vetes dhe të tjerëve duke hequr dorë nga diçka përpara se të keni prova të arsyeshme.

Luani

Diskutimet e thella dhe kuptimplote brenda familjes do t'ju ndihmojnë të shmangni keqkuptimet aktuale dhe të shmangni tensionet e ardhshme. Do të jetë një lehtësim i madh për të diskutuar hapur çështjet që kanë shkaktuar marrëdhënie të tensionuara. Hobi dhe interesa të reja të përbashkëta me një partner do të forcojnë lidhjen mes jush.

Virgjëresha

Një i ri do të jetë i prirur t'ju bashkohet në një udhëtim për shopping. Synimi i tyre do të jetë t'ju bindin t`u blini gjërat që ata duan, por që nuk kanë nevojë. Nëse nuk mund ta përballoni këtë, ata do të duhet të mësojnë të kursejnë paratë e tyre për gjërat që duan të blejnë.

Peshorja

Shkëmbimi i ideve me miqtë krijues mund të tërheqë përfitime. Ju mund t`ia dilni të merrni pak kohë larg përgjegjësive tuaja të zakonshme dhe të ndryshoni ambient. Edhe një shëtitje në një park ose në fshat do të jetë terapeutike. Nëse jeni të lodhur, lëreni familjen tuaj t'ju përkëdhelë.

Akrepi

Familjarët do ta kenë më të lehtë nëse do të mbani një qëndrim më fleksibël ndaj çështjeve të shtëpisë dhe familjes. Keni mendime të forta, por jeni shumë kokëfortë dhe të palëkundur. Bashkëpunimi me dikë që është krijues dhe ka imagjinatë do t'ju inkurajojë të lulëzoni.

Shigjetari

Të bën të lumtur të shohësh të tjerët të lumtur. Kjo është arsyeja pse nuk kurseheni kurrë. Nëse keni kohë në dorë dhe dikush ka nevojë për ndihmë, do të jeni të lumtur ta ndihmoni. Falë mirësisë suaj, do të bëhen punë të rëndësishme.

Bricjapi

Nuk jeni hedhur kurrë drejt rrezikut. Tani jeni gati të provoni diçka krejtësisht të re. Nuk ka rëndësi nëse një partner apo i afërm i kundërshton planet tuaja. Kjo është diçka që ju mendoni se duhet të bëni.

Ujori

Aktivitetet e miqësisë do të jenë argëtuese. Vetëm sigurohuni që të shmangni tundimin për të qenë tepër bujarë nëse po ndani kohë me një mik koprrac. Ata do të përfitojnë nga natyra juaj bujare.

Peshqit

Ju keni mendime të dyta për një ide për përmirësimin e shtëpisë për të cilën keni qenë fillimisht entuziastë. Tani që keni filluar projektin, po rezulton të jetë një sfidë më e madhe se sa pritej. Familjarët nuk janë të lumtur dhe do t'ju akuzojnë se i keni futur në këtë rrëmujë.