HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 prill nga Russell Grant

Dashi

Paratë do të vijnë përmes një investimi krijues. Të kesh më shumë para për të plotësuar dëshirat e tua të bën të ndihesh më mirë. Mos lejoni që dikush t'ju shtyjë në një vendim. Ju duhet të veproni vetëm kur të jeni gati. Kur një person dinamik si ju heziton të ecë përpara, ka një arsye të mirë. Përparoni ngadalë dhe kontrolloni rregullisht hapat tuaj.

Demi

Juve ju pëlqen të rrethoheni nga njerëz që ju duan pa kushte. Mos u habitni nëse frymëzoheni të filloni të planifikoni disa ndryshime për të ardhmen tuaj. Në vend që të krijoni një debat në terma diplomatikë, ju i theksoni nevojat tuaja me ndershmëri. Ju e dini se çfarë doni të fitoni nga një udhëtim që po planifikoni. Keni gjithçka që duhet për ta bërë udhëtimin e jetës sa më të gëzuar që mund të jetë.

Binjakët

Një projekt kërkimor do të kërkojë shumë përqendrim. Pasi të rishikoni një libër, ose artikull do të zgjidhni një mister të vjetër. Ndarja e zbulimit tuaj me të tjerët do të jetë kënaqësi. Nëse jeni të mbingarkuar nga një situatë shqetësuese, largohuni dhe bëni një pushim. Kjo gjë do të rivendosë ekuilibrin në jetën tuaj. Më e mira nga të gjitha, do t'ju ndihmojë të kuptoni se problemi nuk është aq serioz sa keni menduar më parë.

Gaforrja

Një mik do t'ju paguajë një borxh. Pasja e këtyre parave do t'ju bëjë të merrni frymë lirshëm. Përdorini këto para për të paguar një faturë të prapambetur. Puna në ekip do të jetë e dobishme. Ju keni disa ide të mrekullueshme, por ju mungojnë aftësitë praktike për t'i realizuar ato. Mbështetuni te shokët tuaj të ekipit për ndihmë. Sugjerimet e tyre do t'ju ndihmojnë të plotësoni këtë ëndërr në mënyrën si dëshironi.

Luani

Do t'ju jepet një punë promovuese. Këto përgjegjësi të reja do t'ju mbushin me kënaqësi. Nuk ka asgjë që ju pëlqen më shumë sesa krijimi i produkteve dhe shërbimeve luksoze për klientët e kujdesshëm. Njerëzit adhurojnë shijen tuaj dhe do të blejnë gjithçka që ju sugjeroni. Punëdhënësi juaj vlerëson aftësinë për të zgjidhur probleme të ndërlikuara pa shumë mundim. Ju jeni duke shijuar një ambient të qetë dhe të rehatshëm për të punuar.

Virgjëresha

Megjithëse do të duhet ende pak kohë derisa të dëgjohet çështja juaj, ju do të mbizotëroni në një proces gjyqësor. Sapo të zgjidhet kjo çështje, do të marrësh frymë lirshëm. Do të jetë shumë bukur t’i kushtoni vëmendje të plotë një romance intime. Kjo gjë ju jep një qasje të re për jetën. Pasi të mësoni për një disiplinë të përparuar, mund të vendosni të ndërroni karrierën. Ju duhet një karrierë që ofron stimulim intelektual të vazhdueshëm.

Peshorja

Një çek do t'ju vendosë në një pozitë më të mirë ekonomike. Në vend që ta harxhoni këtë për gjëra luksi, vendoseni në një llogari kursimi. Kjo gjë do t'ju japë më shumë liri në jetën tuaj personale dhe profesionale. Një bisedë intensive do ju bëjë të kuptoni se jeni të tërhequr nga dikush. Nëse tashmë jeni në një lidhje, mos bëni asgjë për të cilën do të pendoheni. Ju jeni me fat që keni një partner i cili është besnik dhe i dashur. Kjo tërheqje është vetëm e përkohshme.

Akrepi

Ju jeni duke menduar të hyni në një partneritet. Lidhja në distancë me dikë që ka një dhunti për të fituar para do të përmirësojë gjendjen tuaj financiare. Falë këshillave të tyre praktike, do të jeni në gjendje të përqendroheni në aktivitetet më krijuese. Një mik do t'ju rekomandojë një libër ose film. Ndiqni këshillat e tyre, pasi do të kënaqeni. Ky film do ju bëjë të respektoni më shumë mikun tuaj. Shija e tyre është më e mirë nga sa keni menduar.

Shigjetari

Ushtrimet intelektuale sjellin kënaqësi të madhe. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të shkruar, studiuar apo marrë leksione në internet. Njerëzit e vlerësojnë pikëpamjen tuaj optimiste. Biseda me ju e bën botën të duket si një vend më miqësor. Nuk është çudi që ju jeni kaq popullor. Një vizitë mjekësore do të zbulojë burimin e një dhimbje të bezdisshme. Ndiqni udhëzimet e mjekut. Shmangni ushqimin dhe aktivitetet që po shkaktojnë shqetësime.

Bricjapi

Kjo është një kohë e mirë për të blerë një biletë lotarie. Një çmim i madh do t'ju mbushë me lumturi. Është bukur ta kesh fatin në anën tënde. Duhet të mendoni të merreni me organizimin e festave. Aftësia juaj e shkëlqyer e planifikimit paguhet mjaft mirë. Planifikoni të blini një paketë udhëtimesh me një çmim zbritje. Kjo do t'ju lejojë të vizitoni një vend shumë të bukur pa shpenzuar shumë para. Nëse jeni beqare ka shanse të përjetoni një romancë në këtë udhëtim.

Ujori

Partneri juaj romantik po mendon të lëvizë, të marrë me qira ose të blejë një shtëpi të re. Ky tranzicion ju mbush me entuziazëm. Ju jeni të etur për ta ndjekur atë në një ambient më të rehatshëm. Nëse jeni beqar, do të gjeni dashurinë pasi të zhvendoseni në një vend të ri. Një memorie e mirë ju lejon të gjeni gjërat që nuk i keni përdorur në një kohë të gjatë. Një koleg do të mahnitet nga kujtesa juaj.

Peshqit

Ju është dashur të anuloni një udhëtim të shkurtër në lidhje me punën tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të krijuar një fushatë reklamuese ose promovuese. Një klient i mundshëm do të mahnitet nga aftësia juaj për ta shfaqur biznesin tuaj në mënyrë tërheqëse në periudha të vështira. Përgatituni për të nënshkruar një marrëveshje fitimprurëse. Kur t`ju duhet të merrni vendime, merrini duke dëgjuar zemrën. Emocionet do t'ju drejtojnë drejt shëndetit, pasurisë dhe lumturisë.