HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një i afërt po tregohet i çrregullt dhe megjithëse do ta gjeni veten duke u përplasur me të, mund të pendoheni. Pasi të kuptoni se çfarë po kalojnë, do t'i ofroni mbështetje emocionale.

Demi

Dikush me të cilin jetoni ose punoni, duket se nuk do të ndalet kurrë së ankuari. Ju e kuptoni nevojën e tyre për të hequr një barrë nga vetja. Jeni të tunduar t'u thoni atyre se përqendrimi në problemet e parëndësishme vetëm sa i bën ato më keq.

Binjakët

Një shoqëri e ngrohtë në punën tuaj do ta bëjë argëtuese dhe shpërblyese të punoni si pjesë e një ekipi. Injoroni një tundim për të mburrur veten. Kjo nuk do t'u bëjë përshtypje njerëzve që takoni për herë të parë sot dhe ata që kanë rëndësi tashmë ju vlerësojnë.

Gaforrja

Miqësia dhe ngjarjet e ekipit do të rrisin moralin dhe egon tuaj. Ju jeni të mahnitur nga disa që janë rreth jush ndërsa dëgjoni historitë e tyre emocionuese. Ky është shansi juaj për t'u njohur më mirë me njerëzit më të respektuar në rrethin tuaj shoqëror.

Luani

Do të dëmtojë reputacionin tuaj nëse e lini pas dore dikë që mbështetet tek ju. Mund të vijë një ofertë më emocionuese, por ajo që është e rëndësishme është që të përmbushni premtimet e bëra tashmë. A është rasti të bëjmë atë që themi?

Virgjëresha

Ju duket se po shterojnë idetë sa herë që jeni në shoqërinë e një shoku ose partneri që vazhdon të mërzitet për asgjë. Ata lexojnë mes rreshtave dhe shohin probleme aty ku nuk ekzistojnë.

Peshorja

Dikush që ju sheh si të ndikueshëm, do të befasohet. Ju jeni shumë më të zgjuar se sa ata mendojnë. Një situatë do të jetë aq shpërthyese sa do të thoni atë që keni në mendje. Nuk mund të heshtni më.

Akrepi

Në vend që të kërkoni nga të tjerët për vendime dhe të prisni miratimin e tyre, vendosni vetë. Është e mundur të çoni përpara qëllimet dhe ambiciet tuaja nëse veproni sipas ideve tuaja. Përballuni me një problem që ju shqetëson.

Shigjetari

Një diskutim i gjatë në mëngjes do të vendosë për pjesën tjetër të ditës. Personat përgjegjës janë në garë kundër njëri-tjetrit. Ka një ndryshim të mprehtë pikëpamjesh midis tyre. Ju po merrni informacion në internet si dhe goja e gojës që ju ndihmon të merrni një vendim të vështirë.

Bricjapi

Një mik që ka marrë hua para nga ju tregon pak shenja se dëshiron t'i kthejë ato. Refuzoni t'i lejoni ata të ndryshojnë temën. Kujtojuni detyrimin e tyre. Kjo nuk ishte një dhuratë dhe është koha që ata të kthejnë borxhin.

Ujori

Duket se nuk mund t'i kryeni punët. Shumë shpërqendrime po ju pengojnë të jeni në gjendje të përqendroheni në punën që keni në dorë. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni, thjesht nuk mund të përqendroheni. Shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme.

Peshqit

Nëse nuk mund të shihni një zgjidhje për një problem që keni, bisedoni me dikë, këshillat e të cilit i besoni gjithmonë. Ata duhet të jenë në gjendje të shohin se ku keni gabuar dhe të sugjerojnë një strategji alternative.