HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Dashi

Po pendoheni për një mosmarrëveshje të kohëve të fundit. Ju mungon dikush dhe dëshironi të mos i kishit thënë diçka që e ka lënduar. Kjo do të ishte një kohë e mirë për të lënë pas çdo gjë që ju ka mërzitur. Do të ndiheni më të lehtësuar nëse hiqni dorë nga konfliktet dhe ta bëni këtë marrëdhënie më harmonike dhe më të fortë.

Demi

Shmangni çdo formë të rrezikut financiar. Lexoni çdo gjë përpara se të bini dakord për një investim afatgjatë. Këshillohuni të kërkoni një mendim të dytë, pasi ekspertët janë të aftë ta kuptojnë një gabim. Vonojini vendimet e rëndësishme derisa të keni bërë kërkimet e duhura.

Binjakët

Ju keni pasur gjithmonë nevojë për shumëllojshmëri dhe nëse jeta dhe rutina e përditshme po bëhen të mërzitshme, është koha për të bërë disa ndryshime. Vendosni imagjinatën tuaj në punë dhe do të gjeni lumturinë dhe stimulimin që kërkoni. Bëni një përpjekje për të ndryshuar jetën tuaj për mirë.

Gaforrja

Mos thoni asgjë për të inkurajuar një koleg thashethemexhi. Është për të ardhur keq që ata nuk mund ta kalojnë kohën duke u përqëndruar në punët e tyre, por duke përhapur thashetheme. Mënyra më e mirë për ta mbajtur situatën nën kontroll është t`i mbani mendimet tuaja për vete.

Luani

Vëzhgoni ekipin tuaj nëse jeni duke punuar me një grup të ri njerëzish. Nëse jeni përgjegjës për atë që të tjerët supozohet të bëjnë, sigurohuni që të gjithë e dinë atë që duhet bërë. Dikush mund të ketë marrë udhëzime të gabuara dhe po e bën punën gabim.

Virgjëresha

Para se të jepni një premtim duhet të jeni në gjendje që ta mbani atë. Mund të ketë arsye të ndryshme pse nuk mund të përmbushni detyrimet që keni. Pasi të keni dhënë fjalën tuaj, njerëzit do të presin që ju ta mbani atë. Jini të sinqertë për atë që mund dhe nuk mund të bëni.

Peshorja

Një dhuratë e bukur që do i bëni dikujt do marrë shumë mirënjohje mbrapsht. Ju jep kënaqësi të madhe të qenit në gjendje t’i dhuroni dikujt diçka për të cilën ata nuk kanë mundësi ta përballojnë vetë. Nëse jeni i papunë dhe kërkoni punë, lajmet për një aplikim të fundit do të jenë të mira.

Akrepi

Shpresa juaj është që një bisedë e hapur me partnerin të ulë tensionin mes jush. Diçka që keni dëgjuar duhet të adresohet. Një sekret do të dalë dhe nuk do të keni mundësi të bëni asgjë që ta justifikoni.

Shigjetari

Verifikoni se për çfarë keni rënë dakord të bëni, para se të bini dakord për ndonjë gjë tjetër sot. Nëse harroni një marrëveshje të bërë tashmë me një mik, ata nuk do të jenë të lumtur për këtë. Një dhuratë e blerë në mënyrë impulsive mund t'ju lërë pa para.

Bricjapi

Ju nuk doni të qëndroni në një vend për një kohë të gjatë. Megjithëse vendet e njohura dhe rutinat ju bëjnë gjithmonë të ndiheni rehat dhe të sigurt është koha për të provuar diçka ndryshe. Mundësia për të mësuar aftësi të reja, ose për të fituar përvoja të reja duhet të merret në konsideratë.

Ujori

Ju e njihni çdo të thotë të japësh pa kushte. Nëse jeni në gjendje të ndihmoni një mik, fqinj ose koleg, do ta bëni pa pritur asgjë në këmbim. Dikush është mirënjohës për gjithçka që po bëni për të dhe do të ofendohet nëse nuk e lini të tregojë mirënjohjen duke jua kthyer në një mënyrë të vogël.

Peshqit

Nëse jeni të gatshëm të punoni me ide dhe sugjerime të reja, do të shihni një përmirësim. Ju gjithashtu mund të kënaqeni duke eksperimentuar me rutina të reja. Një i afërm do të marrë lajme të reja në lidhje me një çështje që e bën konfuz. Do të mirëpresë ndihmën tuaj.