HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Dashi

Telefononi një të afërm të pambrojtur që ka qenë në mendjen tuaj. Do ta vlerësojnë dhe ju do të gjeni lehtësim duke ditur se po ia dalin mirë. Përpara se të merrni një vendim në lidhje me një situatë të diskutueshme, mblidhni të gjitha informacionet në dispozicion. Analizoni dhe më pas vendosni për hapin tjetër që duhet të bëni.

Demi

Punët duhen bërë dhe këto janë aq rutinë për ju sa e dini mënyrën më të mirë për t'i bërë ato. Nëse përfshihen të tjerët, ata mund të kenë një qasje të ndryshme. Ata do ta kryejnë punën gjithsesi, kështu që do të ishte më mirë të përmbaheni nga kritikat ose këshillat.

Binjakët

Përfshihuni në diçka që ju bën të buzëqeshni gjatë ditës. Pavarësisht se sa serioze janë përgjegjësitë tuaja, do të ishte një ide e zgjuar të lini pak kohë për të pushuar dhe për të rikuperuar energjinë. Merrni pak kohë për veten. Zgjidhni aktivitetet që ju pëlqejnë.

Gaforrja

Mendja juaj mund të udhëtojë kudo, ndërsa jeni duke punuar në një punë që mund ta bëni me sy mbyllur. Vetëm vazhdoni të jeni të sigurt që të dukeni vigjilent kur ndjeni një koleg të vjetër duke ju vëzhguar. Përmbushni detyrimet tuaja, por mos merrni asnjë shtesë.

Luani

Fleksibiliteti është çelësi. Një kthesë në një ngjarje do të sjellë një kapitull të ri, të rëndësishëm në jetën tuaj familjare. Do të jetë e nevojshme që ju të përshtateni me rrethanat në ndryshim dhe kjo do t'ju kërkojë të modifikoni planet e bëra tashmë.

Virgjëresha

Një përplasje personalitetesh do të shkaktojë tension në vendin e punës. Ju mendoni se kjo nuk do të përfundojë mirë. Dikush është gati të largohet dhe do t'ju kërkohet të merrni disa angazhime shtesë. Merrni pak kohë për veten tuaj për t'u përgatitur për atë që do të vijë.

Peshorja

Po përpiqeni të jeni fleksibël, por kjo nuk është e lehtë kur keni disa pikëpamje. Mund të jetë e nevojshme të bëni disa ndryshime në orarin tuaj për t'iu përshtatur njerëzve të tjerë edhe nëse kjo ju shkakton disa shqetësime. Merrni frymë thellë dhe dijeni se do të zgjidhet çdo gjë, nëse vendosni të bashkëpunoni me vetëdije.

Akrepi

Ndiheni mirë kur informacioni i marrë është në përputhje me mënyrën se si keni menduar dhe si jeni ndjerë për një temë të caktuar. Në një analizë më të kujdesshme, mund të ndjeni se diçka nuk është në rregull. Arsyeja pse ndiheni në këtë mënyrë mund të mos jetë menjëherë e dukshme, por vini re nevojën për të qenë të kujdesshëm.

Shigjetari

Jeni të aftë të arrini shumë, por ruhuni nga sforcimet e tepërta. Mund të duket sikur keni energji me bollëk, por kjo nuk do të zgjasë. Kërkojini një shoku ose kolegu që të marrë përsipër disa nga përgjegjësitë tuaja. Ju jeni gjithmonë duke bërë gjëra për ta, tani është koha për të ndryshuar rolet.

Bricjapi

Përballuni me një situatë që ju ka shqetësuar. Nuk mund ta injoroni më. Merrni pjesë drejtpërdrejt në këtë çështje. Sapo t'i tregoni të gjitha hapur, e vërteta do të dalë në shesh dhe jo vetëm që do të ndjeni lehtësim të jashtëzakonshëm, por një situatë shqetësuese mund të kthehet në një situatë të paharrueshme.

Ujori

Jeni duke pritur që diçka të ndodhë por nuk mund ta shprehni këtë ndjenjë me fjalë. Ju nuk dëshironi të shqetësoni askënd, kështu që nuk do t'i tregoni atyre se çfarë po mendoni. Kjo ndjenjë ankthi do të zbehet ndërsa dita përparon dhe një situatë për të cilën keni qenë të shqetësuar do të dalë më e mirë se sa pritej.

Peshqit

Një gjë që ju pengon të bëni përparim është pamundësia për të arritur marrëveshje brenda një ekipi se si t'i qaseni punës. Jeni të prirur të largoheni dhe të lini të tjerët të debatojnë mes tyre. Mos dyshoni në mençurinë e kësaj strategjie. Nëse ju duket e drejtë, largohuni dhe kthehuni kur të merret një vendim në grup.