HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 shtator nga Russell Grant

Dashi

Keni aq shumë për të bërë sa shpresoni të përfitoni sa më shumë nga çdo orë e ditës. Do të duhet të punoni edhe natën. Ky përcaktim i vetëm mund të ketë një efekt shterues në shëndetin tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Demi

Progresi është më i ngadalshëm nga sa pritej. Nuk ju ndihmon fakti që njerëzit përreth jush, të cilët kanë filluar të kenë panik, nuk janë shumë të organizuar. Ju merrni një qasje më të qëndrueshme dhe praktike në punën tuaj dhe në këtë mënyrë, në të vërtetë do të merrni rezultate.

Binjakët

Një person mund ta prishë ditën për të gjithë të tjerët vetëm sepse u ngrit nga shtrati në anën e gabuar. Refuzoni të bini në karremin e dikujt që përpiqet të provokojë një debat. Shpresojmë që humori i tyre të përmirësohet më vonë kur disa nga miqtë tuaj të preferuar do të mblidhen së bashku.

Gaforrja

Bilanci është thelbësor. Nëse punoni me publikun, rregullojeni atë në mënyrë që të keni raste kur mund të jeni vetëm për të arritur një ekuilibër midis kërkesave nga të tjerët dhe nevojave tuaja private. Nëse punoni me makineri ose në një tavolinë, tendosja fizike mund të rezultojë nga qëndrimi në të njëjtin pozicion ose përdorimi i të njëjtëve muskuj pa pushim.

Luani

Do të dëshironit të flisnit, por keni një ndjenjë të fortë se dikush nuk do ta kuptojë vërtet atë që ndjeni ose çfarë po kaloni. Kjo është arsyeja pse ju ndaloni të shprehni ndjenjat tuaja. Jeni beqar? Së shpejti mund ta gjeni veten duke u takuar me dikë që është edhe i pasur dhe i pashëm.

Virgjëresha

Dikush që nuk e prisnit kurrë ta shihnit më, do të shfaqet papritur. Kjo do t'ju bëjë të kaloni një përzierje emocionesh kontradiktore. Edhe pse keni ndarë disa momente të lumtura, ka pasur trishtim të lidhur me ndarjen tuaj. Nuk do të keni pritur që të përballeni me këtë sot.

Peshorja

Dëgjoni të gjitha pikëpamjet që shprehen rreth jush. Ka një balancë pozitive dhe negative dhe duke marrë parasysh gjithçka që po dëgjoni, do ta keni më të lehtë të merrni një pamje më të qartë. Në biznes, mundësitë do t'ju vijnë përmes kontakteve ekzistuese.

Akrepi

Keni arritur një fazë në karrierën tuaj ku do t'ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm. Ju nuk jeni plotësisht të kënaqur për këtë, por dikush pret të dëgjojë nga ju. Do të duhet të bëni një zgjedhje dhe ta bëni atë shpejt.

Shigjetari

Do të keni mundësinë gjatë ditëve në vijim, të sistemoni keqkuptimet e së shkuarës me një fqinj apo familjar. Varet nga ju nëse do ta merrni apo jo këtë. Çelësi për një marrëdhënie të lumtur qëndron në gatishmërinë tuaj për të qenë të hapur dhe të sinqertë në të gjitha marrëdhëniet tuaja.

Bricjapi

Do të keni një ide më të mirë për perspektivat afatgjata të një sipërmarrjeje të re pasi të keni marrë pjesë në një takim të fokusuar në hulumtimet që janë bërë deri më tani për këtë. Një i huaj mund të jetë i dobishëm për t'ju ndihmuar të kuptoni çështjet që ju kanë shkaktuar shqetësime. Do ta vlerësoni durimin e tyre.

Ujori

Dikush me të cilin punoni ose e shihni në shoqëri do të bëjë komente për çështje që nuk i shqetësojnë. Pyetjet që ata bëjnë i bëjnë të duken sikur po interesohen shumë për punët tuaja private. Edhe pse ky person mund të jetë i drejtpërdrejtë në të folur, a kanë ndonjë të drejtë të thonë atë që thonë?

Peshqit

Një i afërm po kalon disa vështirësi. Ata do të mirëpresin mbështetjen dhe këshillat tuaja. Ju mund të ndiheni ndryshe nga ata kur bëhet fjalë për një vendim që po marrin, por mbani mend se është jeta e tyre. Respektojini ata për zgjedhjet që bëjnë.