HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 tetor nga Russell Grant

Dashi

Marrëdhëniet e natyrës profesionale dominojnë kohën dhe mendimet tuaja. Ritmi ka qenë i ethshëm dhe ju jeni përpjekur të kënaqni shumë njerëz. Jo të gjithë do të kenë në zemër interesat tuaja më të mira. Përqendrohuni tani në mënyrën se si mund të krijoni pavarësinë tuaj nga ata që me shumë dëshirë do t'ju tërhiqnin poshtë me ta.

Demi

Nuk është e lehtë të injorosh komentet negative të bëra nga një koleg i vjetër. Tensioni në vendin e punës po ju rëndon. Nëse derdhni energjinë dhe interesin tuaj në projekte që ju pëlqejnë dhe me të cilat jeni të kënaqur, ka më shumë gjasa të merrni vlerësimin që meritoni.

Binjakët

Nëse keni një mendim për një problem apo çështje që shqetëson ata që ju rrethojnë dhe ju kërkohet, tregojini njerëzve se çfarë po mendoni. Dikush do ta gjejë mënyrën tuaj për t'i parë gjërat më lehtë. Nuk do t'ju shqetësojë as që t'ju duhet të merreni me punë të vështira kur ndiheni gati për një sfidë mendore.

Gaforrja

Një skemë krijuese me të cilën keni eksperimentuar do të shpërblehet shumë. Edhe pse ka një fushë që ende po shkakton probleme. Nëse duhet të vendosni mendjen tuaj për t'i zgjidhur këto do ta bëjë punën edhe më interesante. Jeni të vendosur të siguroheni që një koleg që punon shumë të marrë njohjen që meriton.

Luani

Mendja juaj është tepër aktive dhe krijon lloj-lloj situatash që mund të mos ndodhin kurrë. Do të jetë e pamundur të përfundoni një detyrë të orientuar nga detajet nëse nuk mund të përqendroheni në punë. Ndonjëherë ju duhet të pranoni se nuk jeni në humor për disa aktivitete dhe t'ia lini dikujt tjetër të merret me detajet.

Virgjëresha

Pranimi i një sfide do të jetë një përdorim i mirë i aftësisë suaj drejtuese. Njerëzit po kërkojnë nga ju për të udhëhequr rrugën. Kufizoni një tendencë për të pasur kontroll të plotë. Për të mbajtur anën e mirë të të gjithëve, vendoseni veten në vendin e të tjerëve përpara se të vendosni për çështje të rëndësishme që do t'i prekin ata.

Peshorja

Jeni tepër të kujdesshëm dhe dyshues për një marrëdhënie që vështirë se ka filluar. Relaksohuni. Askush nuk dëshiron t'ju lëndojë. Ju mund të jeni të zhgënjyer, të zemëruar nga dikush në të kaluarën, por kështu ishte atëherë. Lëreni aty.

Akrepi

Një marrëdhënie e ngushtë është bërë shumë e parashikueshme. Partneri juaj po ju sheh vetëm në një dritë. Ata e marrin mbështetjen tuaj si të mirëqenë dhe rrallë pyesin se si ndiheni. Të mos bësh përpjekje në marrëdhënie do të shkaktojë stanjacion intelektual dhe romantik. Gjeni mënyra për të jetuar, për të qeshur dhe për të dashur së bashku që ju bëjnë të gëzuar dhe të gjallë.

Shigjetari

Për shkak të angazhimeve në punë ose familje, partnerit mund t'i duhet të largohet përkohësisht nga ju. Mos e merrni këtë për zemër. Ata nuk e kanë marrë këtë vendim qëllimisht dhe tregohen të sinqertë kur thonë se nuk kanë mundësi të tjera. Pranoni atë që duhet të jetë dhe prisni me padurim kthimin e tyre përfundimtar.

Bricjapi

Jeni lodhur duke ndjekur drejtimin e të gjithëve, sepse këtë presin dhe kërkojnë nga ju. Mungesa e vetëbesimit ju ka bërë që të vendosni dëshirat e të tjerëve përpara dëshirave tuaja dhe ka bërë që disa të fillojnë të sillen si diktatorë. Bërja e diçkaje për veten tuaj, për një ndryshim do të rrisë vetëvlerësimin tuaj.

Ujori

Një qasje fleksibël do të tërheqë disa mundësi për përparim. Zgjidhni opsionin që ka të ngjarë të japë stimulimin më intelektual. Puna me një shoqatë bamirësie që ofron shërbime për një pjesë të neglizhuar të komunitetit do të tërheqë instinktet tuaja natyrore, humanitare. Jeta juaj profesionale po pëson ndryshime të mëdha.

Peshqit

Fjalët dhe veprimet e partnerit po ju bëjnë të dyshoni për forcën e kësaj marrëdhënieje. Ju nuk mund të mos vini në dyshim dashurinë e tyre për ju dhe vazhdimisht po e vini në provë. Në vend që të luani lojëra me mendje, afrojuni atyre drejtpërdrejt dhe diskutoni ndjenjat tuaja.