HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 gusht nga Russell Grant

Dashi

Një mik apo i afërm që është ndjerë nën presion do të jetë mirënjohës për shoqërinë tuaj. Të kalosh disa orë me ta do të thotë shumë për ta kur ende nuk janë në gjendje të dalin jashtë dhe të shoqërohen. Ju keni përshtypjen se ata janë në rrugën e duhur drejt rimëkëmbjes.

Demi


Nuk keni pasur shumë mundësi kohët e fundit të dilni aq sa do të kishit dashur. Një ngjarje do t'ju largojë nga zona ku jeni dhe ky do të jetë një ndryshim i këndshëm. Nëse jeni beqar një prezantim me dikë do ta bëjë këtë ngjarje edhe më interesante.

Binjakët

Diskutimet e gjalla vazhdojnë ta mbajnë mendjen tuaj të stimuluar. Mund të jetë e nevojshme të kryeni disa biseda larg një miku, ose të afërmi që nuk ndihet rehat nga mosmarrëveshjet. Nëse jeni beqar dhe kërkoni dashurinë, në momentin kur dikush që është miqësor dhe i pëlqyeshëm do të hyjë në jetën tuaj, do ta kuptoni se keni takuar shpirtin tuaj binjak.

Gaforrja

Pavarësisht nëse është këshilla apo ndihma që ju nevojitet, drejtojuni dikujt që keni besim. Asnjëherë nuk duhet të ndiheni në siklet ose të turpëruar kur duhet t'i kërkoni dikujt një nder. Nëse një i ri në familje pret që ju të kaloni pak kohë me të, mos e zhgënjeni.

Luani

Ka ende çështje për të zgjidhur dhe pasi të jetë bërë kjo, duhet që pjesa e mbetur e një projekti të vështirë të ecë pa probleme. Ju nuk dëshironi ta vendosni veten nën ndonjë presion shtesë dhe kjo është arsyeja pse do t'ju duhet të refuzoni një kërkesë për të marrë më shumë.

Virgjëresha

Një vizitë tek një mik do të ketë qenë qëllimi juaj i vetëm. Nuk e keni planifikuar të qëndroni për shumë gjatë. Kur të jeni atje do të kuptoni se ata kanë nevojë ndihmë. Mund të habiteni se çfarë do përfundoni duke bërë në krahasim me atë që prisnit të bënit.

Peshorja

Ju thjesht dëshironi të jeni në gjendje të harroni frustrimet dhe zhgënjimet për një kohë të shkurtër. Një mënyrë për ta bërë këtë është t'i kushtoni gjithë vëmendjen një qëllimi. Kur jeni të përqendruar në një detyrë që kërkon përqendrimin tuaj të plotë, nuk do të ketë vend për të lejuar që mendimet negative të jenë në mendjen tuaj.

Akrepi

Çdo punë e pazgjidhur apo çështje financiare duhet të zgjidhet menjëherë përpara se të dalë jashtë kontrollit. Do të jetë e nevojsnme të arrihet një kompromis. Çdo marrëveshje me skema të dyshimta mund të çojë në më shumë probleme sesa vlera.

Shigjetari

Diçkaje që po ndodh prej vitesh në familje do t'i jepet përfundimisht fund. Nuk do ta besoni se kjo është zgjidhur përfundimisht. Kur njerëzit mblidhen për të ndarë idetë, mos mendoni se pikëpamjet tuaja nuk janë të rëndësishme. Të tjerët duan të dëgjojnë atë që keni për të thënë.

Bricjapi

Dikush do të përpiqet t`ju bindë për të marrë disa fakte nga ju. Këto janë konfidenciale dhe mund të jetë e nevojshme të thuash një gënjeshtër të bardhë në mënyrë që të mos zbulohen të gjitha. Një koleg do të jetë në humor dhe do ta zbuloni arsyen deri në fund të ditës. Ata janë gati t'ju kërkojnë një nder.

Ujori

Fillimi i diçkaje të re do t'ju afrojë edhe më shumë drejt një qëllimi të veçantë. Nuk ka gjasa që ju të jeni në gjendje të kaloni shumë kohë me partnerin, ose familjen tuaj. Edhe pse e ndjeni zhgënjimin e tyre, duhet të shkoni me instinktet tuaja. Ky është shansi juaj për të vazhduar më tej me objektivat personale.

Peshqit

Një zhgënjim apo keqkuptim i kohëve të fundit qëndron në ajër dhe shkakton tension në një marrëdhënie. Emocionet po ngjyrosin të menduarin tuaj dhe kjo është arsyeja pse e keni të vështirë të pajtoheni me atë që është reale dhe çfarë është në të vërtetë imagjinatë.