HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Dashi

Nëse dikush ju zhgënjen vazhdimisht, pranoni faktin që nuk do të ndryshojë kurrë. Po humbisni kohën tuaj duke pritur të dëgjoni se çfarë duan të bëjnë. Ajo që duhet të bëni është të kaloni kohë me njerëz që vlerësojnë ngrohtësinë, bujarinë dhe miqësinë tuaj.

Demi

Mbani mendje hapur kur dikush ndan informacione me ju. Edhe pse disa nga gjërat që ata thonë mund të duken të pamenduara dhe jo bindëse, do të dëgjoni për diçka që në të vërtetë mund të jetë e besueshme. Dikush në familje po mendon të hapë një biznes. Ata shpresojnë që ju t`i ndihmoni.

Binjakët

Duhet të mendoni pak për një dilemë familjare. Ju gjithashtu keni nevojë për pak hapësirë ​​larg nga të gjithë për të bërë atë që dëshironi, kur dëshironi. Një udhëtim i shkurtër do të ndihet freskues dhe do t'ju japë një mundësi për të marrë një pamje objektive të asaj që duhet të bëni.

Gaforrja

Një mik i cili ka qenë i pakujdesshëm me paratë e tij do t'ju kërkojë një kredi. Nuk është ide e mirë t'u dorëzohesh atyre. Merrni iniciativën për të gjetur përmbushje dashurie nëse jeni beqarë. Nëse jeni të tërhequr në mënyrë romantike nga dikush dhe ndjeni se ai ndihet në të njëjtën mënyrë për ju, mos i shtypni ndjenjat tuaja.

Luani

Në disa situata preferoni të jeni në krye dhe në kontroll, por ka raste kur jeni të gatshëm të luani një rol mbështetës. Kuptohet që mund të jetë vetëm për disa ditë, por ju mund të kuptoni pse një mik apo partner dëshiron të zërë vendin e drejtuesit. Ata kanë nevojë për këtë përvojë dhe ju do t'i mbështesni.

Virgjëresha

Marrja e shumë përgjegjësive po fillon t'jua kullojë energjinë. Ju mund të pyesni veten se si keni hyrë në këtë situatë, por gjithçka është krijuar. Nuk ka kohë për aktivitete që ju japin kënaqësi. Filloni t'ua delegoni detyrat familjarëve ose kolegëve.

Peshorja

Ndonjëherë mund të duket sikur po i jepni të gjitha në një marrëdhënie të ngushtë. Ndonjëherë duhen bërë sakrifica që një partneritet të funksionojë. Nëse mund të shikoni prapa në një kohë kur ata ishin gjithmonë aty për ju, atëherë shfrytëzojeni këtë mundësi për të treguar mirënjohjen tuaj. Jini aty për ta.

Akrepi

Një projekt në shtëpi do të përfundojë me pak ndihmë nga miqtë. Kushdo që kalon pranë do të jetë i lumtur të përveshë mëngët. Një i afërm do t`ju rikthejë humorin.

Shigjetari

Zbulimi juaj dhe i njerëzve me të cilët po punoni dhe keni pasur përvoja të ngjashme do ta bëjë më të lehtë përfshirjen e tyre në bisedë. Keni njohuri ose aftësi që mund t'i realizojnë dëshirat e tyre. Merrni iniciativën në romancë nëse është dikush që dëshironi ta njihni më mirë.

Bricjapi

Merrni në perspektivë frikën tuaj dhe mendoni seriozisht të pranoni një ofertë ose mundësi që ju emocionon. Mos lejoni që frika e të panjohurës të sundojë atë që bëni me jetën tuaj. Mendoni për përvojat e mrekullueshme që do t'ju mungojnë nëse vazhdoni të frenoheni për të bërë një lëvizje.

Ujori

Keni disa ide të shkëlqyera, por ju mungon energjia për të vepruar sipas tyre. Kjo mund të jetë vetëm një fazë e përkohshme, por duke dështuar për të vepruar, po largoni gjithashtu mundësitë e këndshme. Sapo të bëni një lëvizje, energjia dhe entuziazmi juaj do të kthehen.

Peshqit

Ju dëshironi kohë për veten tuaj, por për shkak të përgjegjësive aktuale kjo nuk është e mundur. Shpërthimet e aktivitetit duhet të përputhen me një relaksim shumë të nevojshëm. Jeni duke menduar seriozisht për të bërë një hap prapa nga aktivitetet e grupit dhe ato vullnetare në mënyrë që të keni më shumë kohë të lirë.