HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një i ri do të jetë i mirëpritur në punë apo shoqërinë tuaj. Ju do të shpresoni të kaloni punën tuaj dhe angazhimet e tjera sa më shpejt që të mundeni pasi ka diçka që po ndodh më vonë që nuk dëshironi ta humbisni.

Demi

Idetë për përmirësimin e shtëpisë do të kenë shumë mbështetje nga familja juaj. Para se të filloni, pastroni rrëmujën dhe jepini vetes shumë hapësirë ??për të eksperimentuar. Jeta në shtëpi mund të jetë paksa e paqëndrueshme, por nëse relaksoheni dhe e merrni çdo moment ashtu siç vjen, mund t`ju duhet gjithçka e këndshme.

Binjakët

Ndershmëria absolute është jetike veçanërisht në punë dhe në çështjet financiare. Në një takim ose intervistë të fundit, mund të keni qenë në gjendje ta konsideroni veten si më të ditur ose me përvojë se sa jeni në të vërtetë. Nëse ju kërkohet të bëni diçka për të cilën nuk jeni të sigurt sot, jini të guximshëm dhe thojeni hapur.

Gaforrja

Gjithmonë keni qenë të ndjeshëm ndaj humorit dhe ndjenjave të njerëzve të tjerë. Të lini punët tuaja për të rritur humorin e partnerit ose të një shoku të ngushtë do të thotë shumë për ta. Nëse dikush duket i mjerë ose i shqetësuar, nuk duhet të jetë e vështirë të mendosh për diçka pozitive që e bën atë më të gëzuar.

Luani

Punët që janë të përsëritura do t'ju marrin shumë kohë. Kjo mund të jetë monotone, por dikush duhet t'i bëjë ato. Pasi të keni mbaruar, mund ta gjeni veten më pak të shqetësuar. Në vend që të ktheheni në punët e tjera rutinë, mendoni të kaloni pak kohë larg mjediseve të njohura.

Virgjëresha

Koha e kaluar duke menduar për përparimin tuaj, arritjet tuaja dhe të ardhmen tuaj nuk do të jetë kohë e humbur. Ju madje mund të përfitoni më shumë. Vazhdoni siç e keni nisur!

Peshorja

Mbështetja e një përpjekjeje të re grupi ose komuniteti do të jetë e dobishme me kusht që të mos përfshiheni shumë shpejt. Disa njerëz do të fillojnë të mbështeten shumë te ju dhe kur kjo të ndodhë, puna juaj ose marrëdhëniet e tjera mund të neglizhohen. Ndonjëherë duhet të lini të tjerët për të vazhduar pa ju.

Akrepi

Diçka duhej t'i thuash dikujt, por ti ke qenë shumë zemërgjerë për të thënë mendimin tënd. Me të vërtetë nuk keni dashur të shkaktoni ndonjë mërzitje apo zhgënjim, por pse duhet të vazhdoni të jeni të pakënaqur? Një mik me takt do të ndërhyjë dhe do të veprojë si ndërmjetës. Atmosfera do të pastrohet menjëherë.

Shigjetari

Heqja e kujdesit dhe zbulimi i shumë mendimeve personale në një bisedë nuk do të ketë pasojat për të cilat shqetësoheni. Ju mund t'u besoni njerëzve me të cilët po flisni që të mos përhapin asnjë sekret. Ju po filloni të kuptoni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë. Kujtimet e lumtura lindin kur lexoni një ditar të vjetër.

Bricjapi

Gjithmonë keni një qasje të kujdesshme ndaj çështjeve të rëndësishme të jetës. Jeni praktikë të lindur dhe nuk e keni pasur kurrë të vështirë të përqendroheni në përgjegjësitë tuaja kryesore. Punët që kanë nevojë për përqendrim të thellë do të shkojnë më mirë nga sa mendoni. Mos i shtyni ato për një ditë tjetër.

Ujori

Udhëtimi është një mundësi e mirë. Ju do ta mirëprisni këtë mundësi për të shijuar një ndryshim peizazhi. Keni bërë shumë përpjekje në një projekt në grup dhe kjo ka ndihmuar të bëni një ndryshim për të tjerët, por është koha të filloni të mendoni për nevojat tuaja. Mos u ndjeni fajtor për të lënë mënjanë pak kohë për të trajtuar veten ose për t'u kënaqur me argëtimet tuaja të preferuara.

Peshqit

Mos i thoni vetes se nuk mund të arrini një qëllim afatgjatë. Mos harroni se qëndrimi juaj mund të ndikojë në suksesin që gëzoni në jetë. Për këtë arsye, përpiquni të jeni më pozitiv. Tregojuni të tjerëve se jeni të vendosur. Ju keni më shumë gjasa të merrni mbështetje për planet tuaja kur të tjerët ju shohin pozitiv dhe me qëllime.