HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 maj nga Russell Grant

Dashi

Kalimi i kohës me familjen do t'ju bëjë të ndiheni më mirë . Është bukur të jesh me njerëzit që pranojnë të metat e tua dhe festojnë arritjet tuaja. Ndiqni një impuls për t'i dhënë mbështetje të veçantë një të afërmi. Ata do ta vlerësojnë shumë këtë gjest të dashur. Mos u shqetësoni nëse një i afërmi juaj adopton një mënyrë jetese ose besimi ndryshe nga ai në të cilin u rritët. Zgjedhjet e tyre nuk do ta ndryshojnë dashurinë tuaj për njëri-tjetrin.

Demi

Nëse jeni të mërzitur ndiqni këshillat e një miku për të lexuar një libër ose parë një film. Kjo gjë do të ketë një ndikim të thellë në këndvështrimin tuaj. Në vend që të ndjeheni të lodhur nga një situatë, do të gjeni një mënyrë për të dalë prej saj. Të shkosh në një shëtitje të shkurtër do të bëjë të ndiheni shumë mirë. Do të jetë shumë argëtuese të eksploroni një qytet aty pranë që ka arkitekturë të bukur. Ju mund ta pëlqeni këtë vend aq shumë sa që do të vendosni të zhvendoseni atje.

Binjakët

Zemra dhe mendja juaj po funksionojnë në harmoni të përsosur. Kjo është një kohë e mirë për të marrë vendime, veçanërisht në lidhje me punën. Nëse doni një ngritje në detyrë, flisni me shefin tuaj. Tregoni të gjitha kontributet që keni bërë brenda disa muajve të fundit. Nëse po kërkoni punë, aplikoni në një biznes të  rëndësishëm, ju do të përshtateni shumë shpejt me personelin. Do të jetë kënaqësi të shkoni në punë kur keni kolegë aq bashkëpunues.

Gaforrja

Hulumtimi i ideve të reja ju mbush me eksitim. Mos u habitni kur të merrni shumë oferta romantike. Përdorimi i teknologjisë për ta bërë më të lehtë jetën e njerëzve do të tërheq famën dhe vlerësimin. Kampionimi i një kauze jopopullore mund të zemërojë një fqinj ose të afërm. Mos nxirrni diskutime rreth ngjarjeve aktuale, kjo gjë do të shkaktojë shumë zemërim dhe pakënaqësi. Qëndroni pranë bindjeve tuaja dhe tregohuni të sjellshëm me këdo që i sfidon ato.

Luani

Ju keni një imagjinatë fantastike dhe jeni një artist i lindur. Në vend që të mbani frymëzimet tuaja për veten, duhet të kërkoni mënyra për t'i vendosur ato para publikut. Nëse kjo nënkupton shkurtimin e orarit tuaj të punës ose delegimin e përgjegjësive shtëpiake ndaj të tjerëve, ashtu qoftë. Tërheqja nga kërkesat fizike këshillohet shumë. Edhe pse ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, kjo mund të ketë një efekt jo shumë të mirë tek ju. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të vizituar një vend të qetë ku mund të pushoni dhe mund të dëgjoni veten.

Virgjëresha

Një ide e shkëlqyer do t'ju vijë ndërsa po kryeni punët e përhershme. Mbajini shënim të gjitha idetë që ju vijnë në mendje, pasi nuk doni të harroni asgjë. Takimi me miqtë që nuk i keni parë për një kohë të gjatë do të jetë argëtues. Natyrisht që takimi do jetë me rregulla sigurie.

Peshorja

Kjo është një kohë e mirë për të rregulluar hapësirën tuaj të punës. Cakto një vend për gjithçka që zotëron. Të jesh në gjendje të gjesh gjithçka që të nevojitet do të rrisë produktivitetin tuaj. Mendimi negativ do të dëmtojë perspektivat tuaja profesionale. Pavarësisht nëse jeni i papunë, është e rëndësishme të merrni një pamje optimiste për punët e ardhshme. Kaloni disa minuta çdo ditë duke imagjinuar veten duke bërë punën që doni.

Akrepi

Nëse lexoni për një kurs në internet, regjistrohuni tani. Ju nuk doni të largoheni nga kjo mundësi. Do të mësoni shumë gjë nga një mësues i kujdesshëm. Ju jeni kurioz për njerëzit që kanë besime të ndryshme. Edhe pse i gjeni disa nga idetë e tyre të çuditshme, kjo thjesht ju kujton shumëllojshmërinë e pafund në botë. Është bukur të dish që nuk jeni të kufizuar në një mënyrë të vetme të të menduarit.

Shigjetari

Ju nuk do të lini gur pa lëvizur kur kërkoni përgjigjen e një pyetjeje. Një kërkim në një arkiv do të jetë i kënaqshëm. Mos u dekurajoni nëse hasni vështirësi, duke ndryshuar mënyrën tuaj të kërkimit, do të zbuloni informacionin që ju nevojitet. Kujdes nga të qenit i hapur dhe sarkastik në fjalimin tuaj. Jo të gjithë e vlerësojnë sensin tënd të humorit. Kur merresh me të huajt, është më mirë të jesh zyrtar dhe i sjellshëm.

Bricjapi

Një qasje tradicionale ndaj biznesit mund të krijojë distancë midis jush dhe brezit të ri. Mos e ndryshoni qasjen tuaj për t'i bërë ato më të rehatshme. Duke qëndruar pranë metodave tuaja dhe duke mos kritikuar të tyret, do të fitoni respektin e tyre. Ka vend për të gjitha llojet e qëndrimeve. Një aftësi për të vlerësuar njerëzit nga të gjitha sferat e jetës ju bën një mik, koleg dhe partner të shkëlqyer. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, do ta gjeni kur të jetë koha e duhur, kështu që thjesht bëni durim.

Ujori

Nëse po kërkoni punë, kjo është një kohë e shkëlqyer për të përhapur fjalën. Një fqinj ose i afërm do të dëgjojë për një mundësi profesionale që është e përsosur për ju. Çdo punë që ofron stimulim intelektual është perfekte për ju. Ju pëlqen të krijoni zgjidhje për problemet e ndërlikuara. Kujdes nga imponimi i perfeksionizmit tuaj ndaj të tjerëve. Kolegët tuaj kanë mënyrën e tyre të të bërit të gjërave. Përpjekja për t'i detyruar ata t'i rregullojnë metodat e tyre në përputhje me standardet tuaja do të krijojë pakënaqësi të madhe. Jeto dhe lëri të tjerët të jetojnë.

Peshqit

Tregoni talentin tuaj krijues. Pavarësisht nëse pikturoni, shkruani ose performoni është e parëndësishme. Është koha për të shitur punën tuaj në një faqe interneti artizanale, t'i dorëzoni një dorëshkrim një botuesi ose të merrni pjesë në audicione për një rol. Edhe një introvert si ju mund të shijojë vëmendjen. Një person i dashur do ju akuzojë se jeni të përqendruar në veten tuaj. Kjo për shkak se ata janë mësuar të kenë gjithë vëmendjen tuaj. Tani i keni vendosur prioritetet tuaja në vend të parë, ata janë mërzitur. Lërini të mësohen të kultivojnë lumturinë e tyre.