Horoskop

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Dashi

Do të merrni të gjitha pagat e prapambetura. Është koha për të festuar. Blijini vetes një dhuratë që e keni dashur për muaj të tërë. Kjo blerje do t'ju japë një lumturi të jashtëzakonshme. Nuk ka asgjë të keqe të shijoni ato gjëra që ju mbushin me gëzim. Këto gjëra e bëjnë jetën më të këndshme. Nëse jeni i vetëpunësuar, do të nënshkruani një kontratë fitimprurëse. Përdorni paratë shtesë nga kjo marrëveshje për të blerë një shtëpi ose makinë. Mos hezitoni të shpenzoni më shumë nga sa prisni. Ju punoni shumë dhe duhet të shijoni frytet e punës suaj.

Demi

Një person me ndikim do t’ju dalë përpara për t'ju ndihmuar. Puna me një ekspert do të bëjë që aftësitë tuaja profesionale të rriten. Nëse keni duke menduar të lëvizni jashtë shtetit, ky është momenti i shkëlqyer për ta bërë këtë. Jo vetëm që do të gjeni një punë të qëndrueshme, por standardi juaj i jetesës do të rritet. Do të jetë shumë e këndëshme të njohësh një kulturë ndryshe.

Binjakët

Të qenit i përfshirë në një projekt hulumtues ose një ndërmarrje do të jetë shpërblyese. Ju keni pasur gjithmonë aftësinë për të drejtuar si jetën profesionale edhe atë private. Pas largimit nga puna, do të keni mundësinë për të hyrë në punët e dashurisë. Njerëzit do të pyesin veten pse jeni gjithmonë të buzëqeshur. Mos u detyroni t'i përgjigjeni këtyre pyetjeve provokuese. Ju keni të drejtë për një jetë private. I vetmi person që duhet të dijë për aktivitetet tuaja është partneri juaj.

Gaforrja

Një mik do t'ju lajmërojë për një punë. Ju duhet të aplikoni për këtë pozicion, pasi do të jetë shpërblyese emocionalisht edhe financiarisht. Puna me një profesionist me përvojë do të jetë shumë e dobishme. Pasi të kaloni shumë kohë së bashku, do të fitoni aftësi të vlefshme. Në vend që të lëkundeni nga emocionet, do të merrni vendime që pasqyrojnë interesat tuaja.

Luani

Do të gjeni punë në një firmë ose agjenci. Puna me klientë do të nxjerrë më të mirën tuaj. Ju gjithmonë keni pasur instinkte të mira se njerëzit duhet të ndjehen të qetë. Falë klientëve tuaj, do të bëni biznes. Disa njerëz të rëndësishëm do të insistojnë të punojnë me ju. Nëse nuk keni nevojë të punoni për të jetuar, do t'ju ofrohet një punë në një organizatë bamirëse. Përmbushja e këtij roli do të jetë shumë stimuluese.

Virgjëresha

Jeni të gatshëm të bëni ndryshime për një jetë më të lumtur dhe më të shëndetshme. Nëse kjo do të thotë të lini një lidhje toksike, të futeni në një regjim ushqimor ose të largoheni nga një punë stresuese, bëjeni. Çelësi është të dëgjoni zemrën tuaj, që po ju bën thirrje të merrni një rrugë tjetër. Disa miq dhe të afërm do të tronditen nga vendimet tuaja. Mos bini pre e presionit të tyre. Ju nuk keni ndërmend të ndiqni të njëjtën rrugë me të gjithë, zgjidhni atë që ju pëlqen. 

Peshorja

Mbështetuni tek partneri juaj për ndihmë financiare. Ata do t'ju japin këshilla të mira se si të punoni më pak dhe të fitoni më shumë. Të kesh më shumë kohë të lirë për të udhëtuar, për të bërë art dhe për të ndjekur pasionet është thelbësore për lumturinë tuaj. Ju nuk keni pse të punoni aq shumë për të përparuar. Sa më shpejt të hiqni dorë nga këto supozime aq më lehtë do të jetë të gjeni punën fitimprurëse që dëshironi. Çdo punë që varet nga aftësitë tuaja është e vlefshme. Ju gjithashtu do të kënaqeni duke u paguar për të krijuar mjedise të bukura.

Akrepi

Shoku juaj më i mirë ose partneri romantik është shumë i ngarkuar në punë. Kjo gjë do t'ju japë më shumë kohë për të ndjekur pasionet tuaj. Fillimi i një projekti kërkimor ose marrja me kopshtin janë mundësi të mira. Nëse keni nevojë për pushim, trajtojeni veten në një maratonë filmash dhe gjumë. Krijoni mundësinë për banjo aromatike çdo ditë. Sa më shumë vetë-kujdes të praktikoni, aq më të lumtur do të jeni.

Shigjetari

Do të merrni një ofertë pune. Dikush që admiron aftësitë tuaja ju ka rekomanduar për këtë pozicion. Shikojeni me kujdes këtë mundësi. Edhe pse paga nuk është e madhe, detyrat do të jenë interesante. Do të merrni një mundësi për të përvetësuar disa aftësi pune të përparuara. Nëse jeni të kënaqur me pozicionin tuaj aktual, mendoni të ndiqni disa kurse menaxhimi. Kalimi i shkallëve drejt suksesit do t'ju japë më shumë para dhe kohë për të udhëtuar. Përgjegjësitë shtesë do të zbehen në krahasim me të gjitha aventurat që do të keni.

Bricjapi

Nëse keni menduar të lëvizni me familjen tuaj diku, ky është një moment i mirë për ta bërë këtë. Do të gatuani ushqime të shijshme së bashku, do të argëtoheni me fëmijët tuaj dhe do të shijoni fundjavat e gjata në shtrat. Nëse jeni në një lidhje, organizoni një shëtitje të përshtatur për shijet e partnerit tuaj. Do të kaloni një kohë të mrekullueshme. Argëtimi juaj do të përfundojë me një natë pasionante. Një nga gjërat më të këndshme në marrëdhënien tuaj është lidhja juaj fizike.

Ujori

Mund të jeni duke menduar të merrni me qira ose të blini një shtëpi ose zyrë. Prona e përsosur do t'ju vijë kur e prisni më pak. Jini të gatshëm për të vepruar shpejt në këtë marrëveshje. Ju nuk dëshironi që dikush tjetër të zërë vendin tuaj. Nëse nuk keni ndërmend të lëvizni, kjo është një kohë e mirë për të organizuar një festë. Nuk do të jetë e nevojshme të bëni përpjekje të madhe. Thjesht kërkojuni të gjithëve të sjellin pjatën e tyre të preferuar.

Peshqit

Ju mund të bëni një udhëtim të shkurtër për hir të punës. Nënshkrimi i një marrëveshje biznesi ose blerja e një klienti të ri do të jetë një sfidë e mirëpritur. Ju jeni shumë të mirë në plotësimin e nevojave të njerëzve. Pasi të merrni pjesë në disa takime, do të arrini një marrëveshje të kënaqshme. Kur të ktheheni në shtëpi do të priteni si hero. Lajme të mrekullueshme nga një fqinj ose një i afërm do e bëjnë këtë një ditë edhe më të mirë. Dilni dhe festoni këtë kthesë të mrekullueshme të ngjarjeve.