HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Dashi

Shefi juaj ose një koleg i vjetër ka vënë re arritjet tuaja të fundit. Kjo i frymëzon ata që t'ju besojnë më shumë përgjegjësi dhe disa sekrete. Marrja e angazhimeve shtesë do të jetë gjithashtu përgjigja nëse keni kërkuar të përmirësoni situatën tuaj financiare.

Demit

Një çështje që lind papritur do të jetë diçka të cilën e keni trajtuar më parë. Këtë herë, do të nevojitet një qasje pak më ndryshe se zakonisht. Në vend që t'i trajtoni gjërat me kokë, mund të jetë e nevojshme ta hiqni këtë problem nga koka juaj për një kohë të shkurtër. Kur më së paku e prisni, do të shfaqet një zgjidhje.

Binjakët

Edhe nëse vjen nga jashtë, jini gati të veproni me shpejtësi kur të shfaqet një mundësi për të fituar para. Disa mundësi në fakt janë shumë të mira për t'u humbur dhe kjo do të jetë një prej tyre. Mund të keni gjëra të tjera në mendjen tuaj, por mund të ndërroni shpejt drejtimet.

Gaforrja

Debatet me një mik apo koleg të ngushtë ju shqetësojnë. Ju mund të pendoheni që akuzoni dikë se është dembel ose kritikoni punën e tyre. Kur emocionet janë të forta, gjërat mund të priren të shpërthejnë. Kjo është një nga ato kohë. Bëhu i pari që bën një përpjekje për të ndërtuar ura.

Luani

Ju dëshironi që miqtë dhe të dashurit tuaj të jenë më entuziastë për një projekt që keni filluar, por nuk mund t'i detyroni ata të interesohen. Të paktën do të shijoni mundësinë për të bërë disa miq me të njëjtin mendim në një mjedis grupi dhe njerëz të tillë mund t'ju hapin dyer të reja në të ardhmen.

Virgjëresha

Me anë të analizës së problemeve dhe zgjidhjes së tyre do të jeni në gjendje të zgjidhni atë që ju ka bërë të ndiheni të pakënaqur. Nga atje mund të vendosni se si mund të gjeni më shumë përmbushje. Nëse nuk keni njeri me kë të flisni, mund të bisedoni me një terapist.

Peshorja

Jeni përpjekur ta shpërfillni, por nuk mund të mos ndjeni tension mes jush dhe një shoku apo kolegu. Dikush që gjithmonë keni menduar se ishte i sigurt për veten e tij, mund të mos jetë aq i sigurt për disa çështje. Do t'ju habisë që ju do të jeni ai që do t'u ofroni atyre siguri.

Akrepi

Mësoni nga gabimet duke parë se çfarë mund të nevojitet për t'i parandaluar ato të përsëriten. Nuk është një dështim i politikës siç mund të sugjerojë dikush. Udhëzimet nuk janë ndjekur apo zbatuar dhe kjo është çështja që duhet të adresohet duke ecur përpara.

Shigjetari

Ndiheni të detyruar të vazhdoni me një marrëveshje familjare edhe pse ka gjëra të tjera që do të preferonit t'i bënit që janë shumë më emocionuese. Nuk do të dëshironi të lëkundni varkën.

Bricjapi

Idetë e reja inovative janë jetike në këto kohë pasigurie ekonomike. Ju nuk dëshironi të përsërisni atë që tashmë është provuar dhe testuar. Në vend të kësaj, do të vendosni mendjen në punë dhe imagjinatën tuaj për të krijuar diçka krejtësisht të ndryshme. Të tjerët që duan të eksperimentojnë do të vlerësojnë përpjekjet tuaja.

Ujori

Ju ose një mik apo partner keni marrë përgjegjësi që ndërhyjnë në planet e bëra tashmë së bashku. Kjo mund të nënkuptojë se ato që mezi prisnit do të vonohen. Fërkimi mes jush është për shkak të disa ndjenjave të këqija kur njëri prej jush mendon se kjo situatë mund të ishte shmangur.

Peshqit

Nuk po injoroni askënd qëllimisht duke kërkuar që të keni pak më shumë kohë për veten tuaj. Ju keni disa mendime të fshehta për një çështje parash dhe dëshironi t'i kushtoni një konsideratë serioze përpara se t'ia zbuloni dikujt tjetër. Qëllimi është të gjeni mënyra të reja për të mbajtur në krye situatën tuaj financiare.