HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 mars nga Russell Grant

Dashi

Asgjë nuk mund t'ju bëjë të ngadalësoni. Pavarësisht nëse i bëni çështjet e brendshme prioritet ose po përqendroheni në një qëllim profesional, jeni të vendosur të kaloni gjithçka që duhet të bëni. Ju mund të kapni çështjet e tjera pasi jeta të jetë më pak e tensionuar.

Demi

Prirja juaj është të fshiheni në prapaskenë dhe të qëndroni shumë larg qendrës së aktivitetit. Megjithatë, mos merrni përsipër angazhime që ju mbajnë të izoluar për një kohë të gjatë, pasi humori juaj mund të ndryshojë. Lini çdo angazhim për t'u bashkuar me miqtë. Do t'i shijoni ato sapo të dilni jashtë.

Binjakët

Marrja e një sfide do t'ju japë një shans për të zhvilluar aftësi dhe interesa të reja. Provimi i gjërave të reja do të funksionojë në favorin tuaj. Një fqinj ose koleg, i cili po përballet me një trajtim të padrejtë, do t'ju jetë mirënjohës kur t'i mbroni.

Gaforrja

Zgjidhni të vazhdoni me punët që dini në vend që të eksperimentoni me ndonjë gjë të re. Ju dëshironi rezultate të shpejta dhe keni më shumë gjasa ta arrini këtë duke iu përmbajtur asaj që dini se mund të bëni me efikasitet dhe mirë. Problemet kanë më shumë gjasa të ndodhin kur merrni përsipër punë që nuk i keni bërë kurrë më parë.

Luani

Jeni gati të tërhiqeni nga marrëveshjet afatgjata sociale ose profesionale. Atmosfera do t'ju bëjë të ndiheni pak të çuditshëm kur papritmas nuk jeni më një pjesë e ekipit. Ju jeni duke ecur përpara.

Virgjëresha

Mund të jetë zhgënjyese të presësh për miratim për të realizuar planet profesionale që e di se do t'i funksionojnë mirë të gjithëve. Do të ndiheni sikur thjesht po kaloni kohën për sa i përket përparimit dhe ka shumë gjëra me të cilat dëshironi të vazhdoni, por nuk mundeni. Më në fund do të filloni të shihni rezultate.

Peshorja

Ankesat po shfaqen hapur. Ju nuk jeni i vetmi që i keni mbajtur ndjenjat tuaja brenda dhe sapo ju dhe të tjerët që kanë rëndësi të flisni hapur për atë që ka ndodhur, keqkuptimet do të zgjidhen.

Akrepi

Mendimi për t'u përfshirë në diçka ndryshe dhe të re ju bën të ndiheni më vigjilentë, zgjuar dhe energjikë se sa keni bërë prej vitesh. Pasi të jeni të vetëdijshëm për të shfrytëzuar diçka që nuk e keni menduar kurrë më parë, do të dëshironi ta provoni këtë dhe të bëni diçka më shumë nga jeta juaj.

Shigjetari

Gjithçka ndihet si një barrë dhe kjo sepse pritet që të merrni përsipër përgjegjësitë e të tjerëve. Nuk mund të lini veten pas dore për hir të të tjerëve. Shpirti juaj i qetë duket se është varrosur nën një mal me punë.

Bricjapi

Një punëdhënës i mundshëm po kërkon dikë me zell dhe të qëndrueshëm. Theksoni durimin, prakticitetin dhe etikën tuaj të punës gjatë një interviste. Nëse po filloni një punë të re, ose një kurs studimi, ndërsa zhvilloni dhe ndërtoni aftësitë tuaja, vetëbesimi juaj do të rritet.

Ujori

Jeni përgatitur që një person i dashur të kundërshtojë disa nga planet që po bëni. Ju mund ta kuptoni hezitimin e tyre për të rënë dakord për disa ndryshime, por këto janë të rëndësishme për ju. Tashmë e keni vendosur atë që do të bëni dhe asgjë nuk mund ta prishë vendosmërinë tuaj.

Peshqit

Ju i merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja ndaj të tjerëve. Po bëni çmos për të kryer një detyrë në mënyrën më të mirë të aftësive tuaja, por e gjithë kjo përpjekje po shkakton disharmoninë brenda. Ju gjithashtu duhet të pranoni përfitimin e relaksimit.