HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Një mendim i shpejtë do t'ju ndihmojë të kapërceni një situatë të ndërlikuar përpara se të ketë kohë për t'u zhvilluar. Ju mund të shihni papritmas arsyen e një pengese në punë ose në çështje që lidhet me një shoqatë vullnetare. Njerëzit janë të lumtur që ju kanë pranë. Bisedat në një takim social do të jenë të këndshme.

Demi

Ju mund të dëshironit të mos kishit pranuar të merrnit përsipër një projekt në grup. Janë dhënë disa sugjerime që nuk ju lënë asnjë dyshim se disa njerëz nuk janë të disponuar për asgjë që i ngjan punës dhe nuk kanë ndërmend të binden të vazhdojnë me të. Nëse diçka e rëndësishme duhet të bëhet, ka të ngjarë të zbuloni se duhet ta bëni vetë.

Binjakët

Mund të ndiheni keq mendërisht dhe fizikisht. Thjesht nuk do të jeni në humor për të vazhduar me angazhimet tuaja të zakonshme. Mbajeni këtë parasysh përpara se të nisni ndonjë gjë të re ose të shtoni më shumë punë në orarin tuaj. Nëse dikush ju kërkon të bëni diçka për të, ju do t'i bëni vetes një nder të madh duke thënë jo.

Gaforrja

Një marrëveshje ligjore ose financiare mund të dështojë. Pavarësisht zhgënjimit, ky nuk është fundi. Do të sugjerohet një marrëveshje alternative dhe për shkak se kjo është diçka që ju përshtatet juve dhe palës tjetër, është një ofertë që ia vlen të merret në konsideratë. Njerëzit nuk janë kundër jush siç mund ta keni menduar fillimisht.

Luani

Jetës i mungon emocioni. Jeni duke u mërzitur me rutinat tuaja të zakonshme. Duhet të pyesni veten nëse ka rrugë më të mira për të eksploruar. Dikush është i shqetësuar se ju do të bëni ndonjë marrëzi. Nuk është se do të ndryshoni asgjë pa u menduar shumë.

Virgjëresha

Nuk po i shpërfillni qëllimisht përgjegjësitë tuaja, por po gjeni justifikime se përse nuk mund të përmbushni disa detyrime. A po përdorni angazhimet e jashtme si një arsye për t'u larguar nga detyrat më afër shtëpisë? Nëse po, nuk do të zgjidhni disa probleme duke shmangur njerëzit me të cilët keni më shumë nevojë të flisni.

Peshorja

Dikush do ju bëjë një ofertë interesante, por nuk do keni kohë ta mendoni. Nëse jo menjëherë, të paktën pranoni ta konsideroni këtë sa më shpejt që të keni kohë. Është e vështirë të qetësohesh dhe të përqendrohesh në ndonjë gjë kur kaq shumë njerëz duket se po konkurrojnë për vëmendjen tënde.

Akrepi

Të gjithë bëjnë gabime dhe do ta pranoni se keni bërë shumë. Kjo është arsyeja pse jeni duke u lodhur nga bisedat për të kaluarën që nuk shkaktojnë asgjë përveç grindjeve. Diskutimet se kush apo çfarë shkoi keq po i pengojnë të gjithë të ecin përpara në mënyrë harmonike. Është koha për të hequr dorë.

Shigjetari

Nuk keni pasur kohë të bëni telefonata. Keni bërë prioritet nevojat dhe dëshirat e njerëzve të tjerë. Duke vepruar kështu, ju jeni shpërqendruar nga qëllimet tuaja. Për t'u rikthyer në rrugën e duhur, gjithçka që duhet të bëni është të lini pak kohë për mendime dhe meditime për t'u rilidhur me veten tuaj.

Bricjapi

Jeni në kulmin e përvojave aktuale sociale. Dëshira për të përfituar sa më shumë nga të gjitha dhe gjithçka që përfshin grupe dhe miqësi ju bën shumë të njohur. Karizma juaj është në kulmin e të gjitha kohërave. Nëse jeni vetëm partneri juaj mund të jetë afër.

Ujori

Disa rregulla janë shumë kufizuese dhe ka shumë pak për të bërë për këtë. Dikush në një sipërmarrje pune ose komuniteti do të refuzojë të lejojë ndryshime të caktuara ose marrëveshje të reja që të vazhdojnë nëse nuk plotësohen disa kushte. Nëse propozimi i tyre nuk pranohet, nuk ka gjasa që ky projekt të vazhdojë, por ju do të gjeni një mënyrë në të ardhmen për të ndryshuar gjërat në mënyrë që të keni më shumë kontroll.

Peshqit

Ju dëshironi një ndryshim peizazhi ose profesioni dhe dëshironi diçka të re për të bërë. Megjithatë, lëvizjet impulsive nuk rekomandohen. Mendo shumë perpara se të hidhesh në veprim. Nuk do të mund të ktheni asgjë pas nëse bëni një zgjedhje të gabuar.