HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju mungon një mik që nuk është më. Edhe pse është e vështirë të përballosh këtë humbje, kjo do ju bëjë të kuptoni shumë gjëra. Jini më mirënjohës për njerëzit që ju rrethojnë dhe asnjëherë mos hezitoni t'u tregoni se sa shumë i doni. Planifikoni të kaloni më shumë kohë së bashku. Antarësimi në një klub apo organizatë është një mundësi për të fituar më shumë para. Ju duhet ti kurseni këto para që do t'ju duhen. Më në fund, do të keni mundësi të paguani faturat tuaja me lehtësi.

Demi

Kontrolloni sjelljen tuaj kur merreni me familjen dhe miqtë e ngushtë. Besimet joracionale të dikujt ju mbushin me zhgënjim. Ju shqetësoheni për perspektivat tuaja profesionale. Nëse punët në industrinë tuaj të tanishme nuk janë në vijën e duhur, duhet të merreni me një tregti të re. Përvetësimi i disa aftësive kryesore do t'ju lejojë të zgjidhni detyrat tuaja. Merrni kontrollin e fatit tuaj, edhe nëse ajo përfshin sakrifica të përkohshme.

Binjakët

Nëse i dashuri juaj ka kërkesa joreale apo ekstravagante, është koha që të keni një diskutim me të për financat tuaja. Ju nuk jeni aspak negativ ndaj dëshirave të tyre, por hyrja në borxh për dëshirat e tyre është histori tjetër. Mos bëni një blerje në faqe nga jashtë shtetit. Pasi të keni bërë disa hulumtime, do të zbuloni se kjo faqe është një mashtrim. Nëse një marrëveshje tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ka të ngjarë të jetë ashtu.

Gaforrja

Dikush është duke ekzagjeruar një të vërtetën për të shkaktuar panik. Duke qëndruar i qetë përballë këtij paniku, do të përmbushni një afat të rëndësishëm. Një klient do të jetë shumë mirënjohës për kujdesin dhe saktësinë tuaj. Lajmet për një politikë sigurimi do të jenë zhgënjyese. Përqendrohuni në një udhëtim të ardhshëm; do të ndiheni më mirë nëse ndryshoni ambient.

Luani

Partneri juaj po kalon një krizë familjare. Gjithmonë e keni ndjerë se të afërmit e tyre ishin të papërgjegjshëm. Të shohësh gjysmën tënde duke vuajtur nga zgjedhjet e tyre të këqija është zhgënjyese. Rezistoni tundimit për t'u thënë atyre atyre që mendoni për ato. Ata janë plotësisht të vetëdijshëm për gabimet e tyre. Është më mirë të jesh ndihmë praktike. Drejtoni disa punë në shtëpi. Lidhja juaj do të forcohet për shkak të sjelljes suaj të menduar.

Virgjëresha

Premtimi për të qenë garantues i një kredie do të jetë shkak për keqardhje. Ju jeni kujdesur gjithmonë të mbroheni nga pasiguria financiare. Mbështetja e një personi të papërgjegjshëm do të shkatërrojë të gjitha kursimet që keni. Qëndroni të fortë. Sa më shpejt që ky i afërm të detyrohet të qëndrojë në këmbët e tij, aq më shpejt do të bëjnë zgjedhje më të mira. Ata do të luftojnë në fillim, por kjo nuk është faji juaj. Duhet të mësojnë si të sillen me paratë.

Peshorja

Jeni tunduar të transferoheni në një vend të largët për t'i shpëtuar problemeve. Zhvendosja është e pamundur për momentin dhe nuk do të bëjë ndonjë të mirë. Nëse do të zgjidhni një situatë, duhet të ndryshoni qëndrimin tuaj. Kumari do të çojë në humbje të mëdha parash. Mbani paratë tuaja të fituara me vështirësi në bankë. Nëse doni të rrisni të ardhurat, provoni të shesni punimet artizanale në internet. Do të habiteni se sa fitimprurës mund të jetë kjo punë.

Akrepi

Riparoni një problem hidraulik ose energjie elektrike sa është në fazat e hershme. Sa më gjatë të lejoni që kjo situatë të zgjasë, aq më i shtrenjtë do të bëhet riparimi. Merrni një profesionist, pasi një amator mund ta përkeqësojë situatën. Kjo nuk është një kohë e mirë për të blerë një pronë ose për të marrë me qira një zyrë me një partner. Ju keni nevoja dhe shije të ndryshme nga ata.

Shigjetari

Ju shqetësoheni për shëndetin e një të afërmi apo fqinji. Në vend që të shqetësoheni për ta, gjeni mënyra për t'i bërë të ndihen më mirë. Gjeni kohë për të folur me ta, nga një distancë e sigurt në këto kohë të vështira. Nëse ata jetojnë shumë larg, dërgoni një dhuratë të menduar. Një paketë mund të vonohet ose të humbet. Mblidhni sa më shumë informacione që të mundni për të filluar një kërkim. Nëse prisni shumë gjatë, do të humbisni një mundësi për të marrë një rimbursim ose zëvendësim.

Bricjapi

Një rritje e pritshme e pagës do të vonohet. Kjo ju bën shumë të zemëruar. Ju punuat shumë për të ndihmuar punëdhënësin tuaj. Më e pakta që ata mund të bënin është të tregonin vlerësimin e tyre. Në vend që të mbështeteni në zemërimin tuaj, kërkoni një punë më të mirë kur situata të përmirësohet. Bëni një listë të aspekteve pozitive në lidhje me situatën tuaj aktuale të punës. Kjo do t'ju bëjë më optimist dhe entuziast për pozicionin tuaj të radhës. Lumturia është një nga magnetet më të fuqishme të prosperitetit.

Ujori

Pranimi i shumë projekteve ju bën të shpërndarë dhe nervozë. Shkallëzoni programin tuaj, edhe nëse kjo do të thotë ti ktheni shpinën në një detyre fitimprurëse. Përkundër besimit popullor, nuk keni pse të punoni shumë për të fituar shumë para. Bollëku do të rrjedhë në jetën tënde kur të jesh i qetë dhe i kënaqur. Jini të vetëdijshëm se si e kaloni kohën tuaj. Kushtoni më shumë energji në marrëdhëniet dhe hobin e preferuar.

Peshqit

Do të zbulohen sekrete të reja. Pasi të mësoni të vërtetën, do të jeni në një pozitë më të mirë. Në vend që të jeni viktimë e një manipuluesi duhet të qëndroni larg nga ata. Merrni disa masa shtesë që mundësonjnë sigurinë në llogaritë tuaja. Ju jeni duke u përballur me një vendim të rëndësishëm. Mos i merrni seriozosht versionet e fakteve të dikujt. Pasi të keni bërë disa hulumtime të pavarura, do të zbuloni se situata është shumë më e ndryshme nga sa pretenduan ata.