HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju e ndjeni atë që ata përreth jush duan të dëgjojnë nga ju. E dini se çfarë dëshiron një partner që ju të bëni. Nëse jeni të lumtur të ecni së bashku, mund të ketë përfitime duke u dhënë të tjerëve atë që duan dhe atë që kanë nevojë.

Demi

Kushtet tashmë janë perfekte për fillime të reja. Do të kapni me kënaqësi një shans që ju jepet për të ecur përpara me punët dhe çështjet profesionale. Dikush do t'ju bëjë një ofertë që është shumë e mirë për t'i rezistuar. Mezi po prisni të festoni një ditëlindje ose përvjetor.

Binjakët

Kolegët e vjetër do të bien dakord të reflektojnë mbi rregullat dhe procedurat e reja, nëse ndahen shumë shqetësime. Këto mund të mos zbatohen për rolin tuaj, por ju mund të shqetësoheni për ndikimin që do të ketë në punën tuaj dhe në vendin tuaj të punës. Mund të ketë disa sfida reale përpara dhe ju po përgatisni veten për këtë.

Gaforrja

Më mirë do ishte të qëndroni jashtë rrjedhës kryesore të ngjarjeve. Në të njëjtën kohë ka probleme që duhen përballur dhe diskutuar. Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të ruash harmoninë dhe duhet të flisni me dikë për të sqaruar një çështje.

Luani

Nga vendimet për standardet dhe cilësitë në vendin e punës apo kushtet e sigurisë do të përfitojnë njësoj si stafi ashtu edhe klientët. Ka boshllëqe për t'u plotësuar kur disa njerëz largohen. Dhe ndërsa të tjerët vendosen në role të reja, ju mund të shihni avantazhet dhe disavantazhet e aplikimit të ndryshimeve që janë diskutuar në të kaluarën.

Virgjëresha

Disa njerëz duket se mbijetojnë nga shqetësimet dhe ankthi. Një mik apo koleg që duket i shqetësuar gjatë gjithë kohës do të ketë një efekt negativ tek ju nëse nuk i mbyllni veshët ndaj shqetësimeve të tyre. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar dhe mund të duhet të pranoni se kjo është një anë e personalitetit të tyre që nuk do të ndryshojë kurrë.

Peshorja

Merrni vendimet tuaja. Vetëm për shkak se dikush në një pozicion autoriteti ndan pikëpamjet e tij, kjo nuk do të thotë që këto pikëpamje nuk janë të shtrembëruara. Mund të duket sikur ata e dinë se për çfarë po flasin, por a janë të vetëdijshëm për të gjitha faktet apo kanë qenë shumë të shpejtë për të gjykuar? A i keni lejuar njerëzit e gabuar të ndikojnë tek ju në të kaluarën?

Akrepi

Çfarëdo që të merrni përsipër do të bëni gjithçka për t`ia dalë. Nuk do t'ju bëjë përshtypje dikush që duket se dëshiron të heqë dorë në momentin që shfaqet pengesa e parë. Nëse nuk mund t'i bëni ata të ngulmojnë, mund të kuptoni se ata nuk do të kenë kurrë sukses dhe do të ishte më mirë të vazhdoni pa ta.

Shigjetari

Interesi juaj për udhëtimet mund të jetë i dobishëm për të tjerët, ndërsa ndani njohuritë tuaja në një grup. Njerëzit po mbështeten tek ju që të mos dorëzoheni shumë lehtë edhe pse ka disa sfida të mëdha përpara. Qëndrimi i përqendruar është thelbësor. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke u futur natyrshëm në një rol udhëheqës.

Bricjapi

Ju keni heshtur për ngjarjet e fundit për një arsye. Nuk keni dashur të shqetësoni dikë në shtëpi duke i zbuluar informacione që do t'i shkaktonin disa shqetësime. Duhet të jeni të hapur dhe të sinqertë me ta.

Ujori

Nuk është koha më e mirë për të vendosur ultimatume. Të përmbahesh nga diçka që mund të shkaktojë grindje, do të ishte më mirë sesa të bësh veprime. Sa më shumë të përpiqeni të zgjidhni një situatë të tensionuar, aq më keq do të duket se do të bëhet ajo.

Peshqit

Dikush po përpiqet t'jua hedhë fajin për një keqkuptim të fundit. Ju nuk keni bërë apo nuk keni thënë asgjë të gabuar. Është shqetësuese të trajtohesh në këtë mënyrë. Ndryshimi i peizazhit do t'ju ndihmojë të zgjidhni mendimet tuaja dhe të kuptoni se si të përballeni me disa kujtime të dhimbshme.