HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 qershor nga Russell Grant

Dashi

Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për t'i treguar dikujt të veçantë se si ndiheni për të. Ata nuk mund të lexojnë mendjen tuaj dhe duhet të dinë ndjenjat tuaja të vërteta. Një propozim biznesi ose financiar që ju bëhet tani mund të mos duket urgjent, por nëse e lini për një ditë tjetër, dikush tjetër do të hyjë dhe do ta shfrytëzojë këtë mundësi.

Demi

Nëse jeni në mes të disa transaksioneve të pronave, zhvillimet e sotme do t'ju japin diçka për të festuar. Konfirmimi i një kredie afatgjatë, hipotekore do të thotë që më në fund mund të filloni me ato ndryshime për të cilat keni folur prej disa kohësh. Tani e dini se si është të jesh i emocionuar dhe nervoz në të njëjtën kohë.

Binjakët

Një koleg i vjetër po bën disa sugjerime jo shumë delikate se gjërat do të ndryshojnë në mjedisin tuaj të punës. Ju nuk jeni të sigurt nëse kjo është një taktikë e qëllimshme për t'ju bërë të interesoheni për mundësi të reja. Dyer të reja do të hapen për ju dhe ky është shansi juaj për të arritur një nga lartësitë më të mëdha në karrierën tuaj.

Gaforrja

Jeni të lodhur duke dëgjuar për një çështje që tashmë ka shkaktuar shumë debat në familje. Kur një i afërm e sjell këtë përsëri në bisedë, ndryshoni temën shpejt ose tregojini që preferoni ta lini të kaluarën pas. Një plan kërkon pak kohë për t'u realizuar. Jini të durueshëm. Vazhdoni me idetë tuaja për t'i parë ato të rriten.

Luani

Mund të pendoheni menjëherë kur humbisni mundësinë për t'u bashkuar me dikë në një udhëtim të shkurtër. Me të vërtetë nuk jeni në humor për detyrat e përditshme apo ndonjë gjë që ju bën të ndiheni të kufizuar. Nëse e humbisni mundësinë për të udhëtuar tani, të paktën planifikoni diçka ndryshe për javët në vijim, për t'i dhënë vetes diçka për të pritur me padurim.

Virgjëresha

Nëse kohët e fundit ju është dukur sikur jeta juaj nuk ka shkuar askund, një ofertë ose mundësi mund t'i ndryshojë të gjitha këto në një çast. Është koha që ta nxirrni veten nga një gropë. Një rival do të përpiqet të trazojë gjërat dhe kjo sfidë është pikërisht ajo që ju nevojitet për të rikthyer dëshirën tuaj për jetën dhe për të riimagjinuar një ridimensionim të vetes.

Peshorja

Ndaloni, shikoni dhe dëgjoni përpara se të hidheni në një mundësi që ju ofrohet papritur dhe nga dikush që mezi e njihni. A nuk do të ishte më mirë të njiheshim pak më mirë përpara se të binim dakord për marrëveshje të përbashkëta që mund të jenë të vështira në të ardhmen?

Akrepi

Marrëveshjet financiare po shkojnë mirë. Sado me fat që të ndiheni, do të duhet të jeni të vemëndshëm. Tani që keni pasur kohë të mendoni për një ofertë të fundit, mund të vendosni të vazhdoni përpara. Dikush që ka pritur vendimin tuaj do të lehtësohet dhe emocionohet nga ajo që kjo do të thotë për ju të dy.

Shigjetari

Puna dhe angazhimet e jashtme ndërhyjnë në detyrimet familjare ose anasjelltas. Do të varet kryesisht nga ju që të përcaktoni prioritetet tuaja. Ju e dini se çfarë është më e rëndësishme për ju në këtë moment dhe nuk do të lejoni askënd t'ju bindë për të kundërtën.

Bricjapi

Të diskutosh gjërat me partnerin do t'ju vërë në kontakt me ndjenjat tuaja. Problemi është se partneri as nuk e ka kuptuar që gjërat nuk po shkojnë siç duhet. Duhet të flisni hapur nëse doni që gjërat të rregullohen.

Ujori

Nuk mund të vazhdoni t'i jepni dikujt që kërkon më shumë nga ju dhe ju kthen pak në këmbim. Do të duket sikur po bëhet e pamundur të mbash të lumtur një mik apo një të dashur. Pyetini ata se çfarë duan vërtet nga ju. Ju e dini se keni arritur kufirin tuaj dhe do ta pranoni se është koha për të reduktuar angazhimet tuaja.

Peshqit

Një foto e gjetur në një sirtar ose libër do të sjellë disa kujtime të lumtura. Ndarja e tyre me dikë që dëshiron të dijë më shumë për të kaluarën tuaj do të sjellë një ndjenjë të ngrohtë dhe të lumtur brenda jush. Një projekt për përmirësimin e shtëpisë po përparon.