Horoskop

Horoskopi për datën 28 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni shumë tërheqës dhe e dini këtë. Kjo nuk ju jep të drejtën për të poshtëruar njerëzit. Është shumë  e rëndësishme të keni respekt ndaj punëdhënësit tuaj dhe kujtdo tjetër në një pozicion autoriteti. Një mundësi karriere që dikur dukej premtuese do të zhduket. Mundohuni të mos dekurajoheni. Universi ka planifikuar diçka më të madhe dhe më të mirë për ju. Qëndroni vigjilentë në mënyrë që të mund ta njihni këtë mundësi kur të bëhet e disponueshme.

Demi

Largoni ndjesinë e keqe nga vetja juaj që ndjeni këtë kohë. Është e vërtetë që keni përjetuar disa pengesa të tmerrshme, por kjo nuk do të thotë se gjërat do të jenë gjithmonë të vështira. Ju keni një mundësi për të zgjeruar njohuritë tuaja dhe për të eksploruar botën. Nëse nuk keni para, aplikoni për një kredi. Mund të ndodhë që institucioni që dëshironi të merrni pjesë të mos ju pranojë. Mos u shqetësoni; ju do të keni mudësinë për një punë tjetër. Sa më i përshtatshëm të jeni, aq më e lehtë do të jetë përmbushja e objektivit tuaj.

Binjakët

Mos u jepni të dashurve shumë ndikim në vendimet tuaja. Edhe pse dëshironi miratimin e tyre, kjo nuk është gjithmonë e mundur. Ju jeni duke kaluar një transformim të fuqishëm. Heqja dorë nga një zakon i keq, përvetësimi i një praktike shpirtërore ose fillimi i një mënyre të re të jetës duhet të ndodhë. Kujdes nga hyrja në borxhe. Bërja e një blerjeje luksoze me një kartë krediti do të jetë shkak për shumë probleme. Nëse duhet të paguani një kosto urgjente, paguajeni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Gaforrja

Jeni lodhur duke i dhënë gjithçka mikut tuaj ose partnerit romantik dhe nuk merrni asgjë në këmbim. Kur kjo ndodh, duhet të vendosni së pari nevojat tuaja. Trajtoni veten me kujdes. Shkoni me pushime dhe jetoni në luks. Ju jeni një udhëheqës i lindur. Aplikimi për një pozicion më të përgjegjshëm do t'ju mbushë me vetëbesim. Vizioni juaj i guximshëm i bën nervoz njerëzit. Kjo është gjë e mirë, pasi nuk ka asgjë të keqe të keni temperamente të ndryshme.

Luani

Një obsesion romantik po ju bën që të neglizhoni shëndetin tuaj. Nuk ka rëndësi nëse jeni në një lidhje apo adhuroni dikë nga larg; ju duhet të rregulloni fokusin tuaj. Nëse duhet t’i përmbaheni një afati kohor, harxhoni të gjithë energjinë tuaj në punë. Puna që ju bëni është shumë e lodhshme. Bisedoni me shefin tuaj për punësimin e stafit shtesë. Ju jeni të lumtur që të ndihmoni atje ku mundeni, por keni vetëm një palë duar. Shqyrtoni mundësinë e punës nga shtëpia. Mund t`ju lehtësojë një presion të madh.

Virgjëresha

Mbingarkesa në ushqim dhe pije po i bën dëm shëndetit tuaj. Është koha për t’u larguar nga alkooli, yndyrnat dhe ëmbëlsirat. Ushqimi juaj duhet të përbëhet kryesisht nga proteina dhe produkte të freskëta. Përgatitja e vakteve ushqyese do t’ju mbajë larg tundimit. Një dëshirë krijuese po ju shpërqendron. Kthejeni vëmendjen tuaj ndaj punës. Një mundësi e shkëlqyer do ju vijë atëherë kur se prisni. Ju jeni të ndërgjegjshëm që ky shans s’duhet humbur.

Peshorja

Kjo nuk është koha e duhur për të nënshkruar një kontratë. Falja e dikujt që ju lëndon do të jetë e vështirë por e dobishme. Jeni lodhur që kjo ngjarje peshon në zemrën tuaj. Jepini vetes mundësinë për të ndjekur punën tuaj të ëndrrave ose për t'u zhvendosur për të jetuar në një vend tjetër të botës.

Akrepi

Reagimet negative kanë tronditur besimin tuaj. Mundohuni të mos i merrni këto vërejtje si personale. Gjithmonë ka vend për përmirësime. Studimi me dikë që mund t'ju ndihmojë  do t`ju bëjë të rivendosni vetëvlerësimin tuaj. Zgjidhni një mësues i cili është i vendosur, por i drejtë. Puna që po bëni është e pakëndshme. Jeni lodhur duke dëgjuar ankesat e vazhdueshme të kolegëve tuaj. Varet nga ju për të ringritur gjendjen shpirtërore të ekipit. Filloni të komplimentoni anëtarët e lënë pas dore. Ofroni ndihmë kur është e mundur.

Shigjetari

Marrja e një rreziku do të çojë në një humbje të tmerrshme për ju. Është më mirë të jeni konservator, si me paratë, ashtu edhe me zemrën. Rrëfimi i një dashurie të ndrydhur do të dëmtojë seriozisht një miqësi të mirë. Partneri juaj nuk ndan të njëjtat dëshira me ju. Gjeni dikë tjetër që di të dashurojë. Situata financiare nuk është edhe aq e mirë. Diçka do të dalë nga ky kufizim ekonomik. Një shef që vlerëson të gjitha gjërat që keni bërë ju do t'ju ngrejë në detyrë.

Bricjapi

Mos e përdorni shtëpinë tuaj si një vend për t'u fshehur nga problemet e botës. Herët a vonë, ju duhet të përballeni me disa përgjegjësi të rënda personale. Merrni frymë thellë dhe bisedoni me një person që është përpjekur të lidhet me ju. Ai do të zemërohet me mënyrën tuaj të justifikimit. Edhe pse jeni të zhgënjyer nga vendimet e një të afërmi shprehja e këtyre emocioneve do të bëjë më shumë dëm sesa mirë. Jini sa më inkurajues të jetë e mundur. Nuk ka asnjë pikë vlere të hapni plagët e vjetra.

Ujori

Kur dikush kërkon mendimin tuaj, jini të sinqertë. Nuk është e nevojshme të jeni i padrejtë dhe i ashpër. Bëni një ose dy kritika. Zbuteni goditjen me një kompliment të sinqertë. Pastaj ndryshoni temën sa më shpejt që të jetë e mundur. Largimi nga shoqëria do t'ju bëjë të pakënaqur. Ju jeni një person shoqëror që fiton energji nga daljet me miqtë. Ftoni një mik të vjetër për drekë. Do të kënaqeni duke folur për jetën e njëri-tjetrit. Ky takim do t'ju bëjë të kuptoni se sa përparime keni bërë.

Peshqit

Ju nuk mund të mbushni një zbrazëti emocionale me mallra të shtrenjta. Kthejeni vëmendjen tuaj drejt veprimtarive dhe marrëdhënieve domethënëse. Vullnetarizmi në një organizatë bamirësie do t'ju bëjë të ndiheni më mirë. Ju mund të bëni një ndryshim pozitiv. Dikush do t'ju ngacmojë për filantropinë tuaj. Mos i merrni seriozisht këto komente. Në krahasim me ju, ata janë krejt egoistë. Vazhdoni t'i bindeni ndërgjegjes tuaj. Personat që kanë shumë rëndësi do të vlerësojnë kontributet tuaja.