HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 shtator nga Russell Grant

Dashi

Jeni të zënë, të zënë dhe kjo nuk do të ketë rëndësi nëse zgjat edhe disa ditë. Nga ana tjetër, nëse vazhdoni pa bërë pushime të rregullta, duhet të përgatiteni pasi do të vijë koha kur nuk mund të bëni një gjë tjetër pa pushuar.

Demi

Një mik apo koleg po përpiqet t'ju bëjë të merrni pjesë në një sipërmarrje që nuk është pa rrezik. Ju mund ta kuptoni eksitimin e tyre, por gjithashtu do të jeni të vetëdijshëm se çfarë mund të shkojë keq dhe kjo ju bën të mos ndiheni rehat kur përfshiheni.

Binjakët

Ia vlen të shpenzoni pak kohë shtesë për t'u siguruar që faktet, shifrat dhe detajet e tjera të çdo gjëje për të cilën po punoni janë të sakta. Nuk ka rëndësi se sa e vogël ose e parëndësishme mund të jetë një çështje, kushtojini vëmendje ose mund të humbisni diçka që do të shkaktojë probleme ose vonesa të panevojshme në të ardhmen.

Gaforrja

Keqkuptimet hedhin hije mbi një marrëdhënie të ngushtë ose miqësi. Sigurohuni t'i qaseni kësaj me diplomaci. Me konsideratë dhe mirëkuptim do të kapërceni çdo problem mes jush.

Luani

Disa plane që bën një mik do të jenë të çuditshme në një farë mënyre. Pavarësisht nëse mendoni se këto janë të çuditshme apo të mrekullueshme, mund të prisni dhe të shihni se si ndihen të tjerët përpara se të pranoni të bashkoheni. Një ofertë emocionuese do t'ju vijë. Ecni me kujdes.

Virgjëresha

Një person i dashur po shpenzon pa menduar dhe kjo është një situatë që nuk mund të vazhdojë. Do t'i mbani të ndara financat tuaja pasi përpjekjet e fundit për të zgjidhur çështjet e përbashkëta të parave duket se nuk kanë çuar askund.

Peshorja

Përqendrimi juaj nuk është aq i mirë sa duhet. Ju ndjeni një nevojë të fortë për t'i shpëtuar rutinës dhe përgjegjësisë. Nëse kjo nuk është e mundur, ecni me kujdes. Kontrolloni dy herë detajet e dokumenteve të rëndësishme dhe kërkoni këshillën e dikujt mendimin e të cilit e besoni.

Akrepi

Po filloni të korrni shpërblime për farat e mbjella në të kaluarën. Idetë dhe përpjekjet po realizohen. Nëse jeni duke kërkuar për disa udhëzime, dëgjoni ata me përvojë. Nëse shpresoni të merrni një promovim ose një rritje të vogël të pagës, prisni të bëni një përparim të këndshëm.

Shigjetari

Një dhuratë që blini ose një favor që i bëni dikujt me shpresën për t'i pëlqyer do të rezultojë të jetë humbje parash dhe përpjekjesh. Për arsye që nuk i kuptoni mirë, kjo dhuratë do t'ju kthehet ose oferta e një favori do të refuzohet. Marrëdhëniet janë konfuze.

Bricjapi

Po ndodhin gjërat më të rëndësishme në jetë në të cilat jeni fokusuar tani. Jeni të vetëdijshëm për shqetësimin e një shoku ose kolegu, por gjithashtu e dini se është koha që ata t'i marrin gjërat më seriozisht nëse duan të arrijnë diku. Sikur qëndrimi dhe qasja e tyre ndaj përgjegjësive të përbashkëta të përputheshin me tuajat. Sa mirë do të ishte.

Ujori

Injoroni të gjitha mendimet për të hequr dorë ose për të lënë disa punë për një ditë tjetër. Do të ndiheshit shumë më mirë vetëm duke i hequr qafe. Përfundoni atë që keni filluar dhe mos u tundoni të ndryshoni mendje për një angazhim të bërë tashmë.

Peshqit

Nuk do të shpërqendroheni dhe do i qëndroni pikës gjatë takimeve dhe bisedave të rëndësishme. Duke i mbajtur diskutimet në një nivel rreptësisht praktik, vendimet do të merren shumë më lehtë sesa pritej. Puna e kryer në prapaskenë do t'ju sjellë lëvdata dhe admirim.