HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ka mënyra të ndryshme që mund të ndërmerrni për të trajtuar aspekte të ndryshme në punën tuaj. Do të ndiheni të kënaqur kur të gjeni disa mënyra të shkëlqyera për të përmirësuar rutinën tuaj të përditshme.

Demi

Dikush në familje po mendon të bëjë disa ndryshime. Sigurohuni që ta kuptoni se çfarë duan të bëjnë përpara se të pranoni. Intuita juaj do t'ju tregojë shpejt nëse ky njeri po ju fsheh diçka. Një projekt në grup do të ngecë në vend numëro për shkak se dikush nuk po përkushtohet ashtu siç duhet.

Binjakët

Çështjet teknike ose problemet me makineritë janë injoruar për shumë kohë. Nëse nuk merreni me to tani do të duhet të zëvendësoni çdo pajisje që mund të ishte riparuar. Ju mund të mos e keni kuptuar rëndësinë e kësaj çështje deri më sot. Një projekt do të duhet të mbetet në pritje derisa problemi të rregullohet.

Gaforrja

Para se gjërat të dalin jashtë kontrollit, merrni pjesë në çështje të rëndësishme financiare dhe të biznesit. Një problem që ka shkaktuar shqetësim është injoruar nga ata që janë në gjendje të merren me të. Ju jeni mërzitur me dikë për sjelljen e tij të papërgjegjshme. Nëse ai nuk do të ndryshojë, ju do të tërhiqeni dhe nuk do të bashkëpunoni më me të.

Luani

Konfuzioni mund të largohet nëse bëni një hap prapa dhe e shikoni situatën me qetësi. Si mund të ndiheni të qetë me disa njerëz kur nuk jeni vërtet të sigurt se si e ndieni veten? Para se të përfshiheni në biseda të ngarkuara emocionalisht, duhet të kuptoni ndjenjat tuaja.

Virgjëresha

Jeni lodhur duke u marrë me përgjegjësi, vështirësi dhe sfida. Ju duhet një pushim nga gjithçka. Partneri ose një i afërm i ngushtë do ta kuptojë nëse doni të fshiheni nga bota. Ata do t'ju japin mbështetjen e duhur për ta bërë ditën tuaj të qetë dhe relaksuese.

Peshorja

Nuk jeni në humor për përgjegjësitë tuaja të zakonshme. Një ftesë për t'u takuar me një mik të vjetër do të jetë vetëm justifikimi që po kërkoni për të shtyrë punët për një ditë tjetër. Ju e dini që nuk mund t’i shtyni këto përgjegjësi përgjithmonë, kështu që nuk do t`u shpëtoni. Thjesht po vononi të merreni me to.

Akrepi

Do të keni mundësi të merrni përsipër përgjegjësi të reja, por a e dëshironi vërtet këtë? Ju mund të mos dëshironi ta shtrëngoni veten shumë fort pas ngjarjeve plot tension që keni kaluar tashmë. Përveç kësaj, ju ende keni disa gjëra për të zgjidhur. Kjo do të ndihmojë që ngjarjet dhe aktivitetet e ardhshme të zhvillohen më mirë.

Shigjetari

Tregoni gatishmëri për të dëgjuar ata që ju rrethojnë. Shefi juaj ose një koleg i vjetër ndjen se mund t'ju besojë për të vazhduar një punë ashtu siç duhet. Edhe nëse nuk jeni dakord me pikëpamjet e tij, nuk mund të keni zgjidhje tjetër përveçse të ndiqni urdhrat e tij.

Bricjapi

Jini të gatshëm të thjeshtoni një nga projektet ku nuk po bëni ndonjë përparim të madh. Shefi juaj po zhgënjehet se sa ngadalë po ecni. Thashethemet mund të tregojnë për ndryshimet që do të vijnë dhe ju do të kuptoni se parandjenjat tuaja ishin të drejta. Duhet të bëheni gati për t`u përshtatur me ndryshimet.

Ujori

Pasi një punë e vështirë të dalë, do të keni më shumë kohë për jetën tuaj familjare dhe miqësitë. Një ftesë për udhëtim do t`ju bëjë mirë. Pranojeni. Ju bën mirë të ndryshoni ambient herë pas here.

Peshqit

Do të dëshironi ta shfrytëzoni energjinë tuaj për një projekti të sapo filluar. Nëse kjo është e një natyre krijuese, ju së shpejti do të përfshiheni me gjithë zemër. Një gjendje shpirtërore jo e mirë që keni pasur kohët e fundit do të largohet. Kjo është një sfidë që do ta shijoni.