HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 tetor nga Russell Grant

Dashi

Një takim brenda komunitetit tuaj do t'ju shohë duke finalizuar marrëveshjet për një event bamirësie. Do të jetë e habitshme se sa shumë pritet nga ju. Kjo vetëm tregon se sa popullor jeni bërë. Disa njerëz madje janë të gatshëm të ndryshojnë planet e tyre për të punuar me ju.

Demi

Një projekt që dikur dukej plot premtime ka arritur në një fazë ku nuk mund të shkojë më tej. Do të kërkoni të merrni përsipër përgjegjësi të reja që ju largojnë nga njerëzit toksikë që ju pengojnë.

Binjakët

Mund të mos jetë ende koha për t'u vendosur, por ju jeni shumë të vetëdijshëm për një vendim të madh që së shpejti do të duhet të merrni. Një mbështetje e papritur do t'ju vijë nga një i afërm më i vjetër. Merrni parasysh të gjitha këshillat e ofruara përpara se të vendosni.

Gaforrja

Planet nuk po shkojnë sipas pritshmërive fillestare. Gjeni mënyra për t'u rikthyer në rrugën e duhur. Përfitoni nga çdo kohë që keni për veten tuaj për të marrë parasysh se ku keni qenë, ku jeni dhe ku po shkoni. Kushtojini vëmendje të shtuar zonave që kanë nevojë për përmirësim.

Luani

Ju ëndërroni të jeni në një pozicion ku problemet me paratë t’i përkasin së shkuarës. Merrni një zgjidhje tani për t'i bërë financat një prioritet. Nëse nuk po fitoni mjaftueshëm para, filloni të kërkoni një punë më fitimprurëse. Kufizoni çdo shpenzim impulsiv. Vendosja e pak parave në kursime do të hapë rrugën për sigurinë afatgjatë.

Virgjëresha

Nevoja për relaksim është diçka që nuk mund ta injoroni më. Djegia e qiririt në të dy skajet ka filluar të dëmtojë shëndetin tuaj. Qëllimi juaj tani duhet të jetë të mbushni kohën tuaj me aktivitete që ju pëlqejnë. Të pikturosh, të luash muzikë dhe të kalosh më shumë kohë me kafshët shtëpiake do t'ju ndihmojë të ndiheni më të qetë dhe më pak të stresuar.

Peshorja

Njerëzit po ju afrohen për shumë arsye të ndryshme. Nëse dikush kërkon praktike për një çështje financiare, këshillohet që të mendoheni mirë përpara se të jepni një përgjigje të caktuar.

Akrepi

Nëse shkëndija ka ikur nga një lidhje, si mund ta shijoni pikëpamjen e partnerit për ju? Bëni diçka krejtësisht të ndryshme që do t'i befasojë. Një bisedë për pushimet e kaluara mund të shkaktojë një sërë ngjarjesh që do t'ju çojnë në një udhëtim jashtë vendit ose të paktën në një vend pak larg.

Shigjetari

Do ta pranoni se keni qenë të pakujdesshëm me paratë tuaja kohët e fundit. Kjo ka mërzitur një partner që i është përmbajtur një buxheti të rënë dakord. Jeni të vetëdijshëm për nevojën që t'i lejoni familjes tuaj të shohë se sa të përgjegjshëm mund të jeni duke marrë parasysh angazhimet e rregullta financiare pa qenë nevoja që ata t'ju nxisin ta bëni këtë.

Bricjapi

Ju keni filluar t’i bëni prioritet nevojat e njerëzve të tjerë. Disa kanë filluar të përfitojnë nga mirësia juaj. Besnikëria juaj duhet të jetë në rradhë të parë për veten tuaj.

Ujori

Ju keni vendosur se çfarë doni të bëni dhe jeni të tunduar që të nxitoni. Një synim do të jetë që të korrigjoheni me një mik ose të afërm pas një debati të fundit. Nëse vërtet dëshironi të arrini harmoninë, duhet të mendoni me kujdes për qasjen që duhet të merrni.

Peshqit

Ju e keni parë me kujdes një partner, duke pyetur veten se sa të përkushtuar janë në lidhjen tuaj. Dhënia dhe marrja e dhuratave nuk është një masë dashurie. Kërkoni për shenja më pak të dukshme dashurie. Gjuha e dashurisë përbëhet nga shumë gjëra të vogla: shikime të përzemërta, prekje të lehta dhe gjeste të kujdesshme.